Jump to content
Sign in to follow this  
Falkhor

Operacje plastyczne. Za czy przeciw czy reklamacja?

Recommended Posts

Falkhor    63

rudzia, Hmmmm... jak tak popatrzeć po ulicy, to wystarczy w kilku gazetach napisać, że od dzis nosi się żółte mini. I na ulicy pojawi się dużo żółtego mini :P SZKODA, że mało osób wnika w to, KTO to mówi i DLACZEGO? :P Tak samo z operacjami.

Gothka =)    0

Moda. Ktoś o tym decyduje co jest teraz na topie, ale przecież nie musimy ślepo podążać za modą i cały czas być trendy. Mamy w końcu wolną wolę, przeważnie inny gust i własne wyobrażenie o sobie - wizja tego, kim i jakim chcemy być - i do tego powinniśmy dążyć, a nie robić wszystko co napiszą w gazetach. :puppyeyes:

Falkhor    63

Gothka =), Ciekawie by było, jkaby każdy miał rzeczywiście swój style. Nawet gdyby były to style podobne, to jednak byłoby lepiej, niż np. od dzis obowiązuje czerwień. I na ulicach zalew czerwieni ;P Mnie to ani nie grzeje, ani nie wciąga. Jest mi to zupełnie obojętne, co teraz magazyny mody uważają za stosowne do noszenia. Tak samo jest z operacjami. Chodzi o to, by człowiek uwierzył, że jak już ma 30 lat, i kasę, i się sobie nie podoba - to ma iśc pod nóż.

Gothka =)    0

Nie "ma iść pod nóż" tylko "może iść pod nóż". Ja bym tak to ujęła. Daje możliwość wyboru, ale jednocześnie robi wszystko żeby człowiek nie akceptował swojego wyglądu. :thumbdown: Moda bywa okrutna w tej kwestii.

Falkhor    63

Temat wraca - do tego stopnia, że niektórzy już zastanawiają się, czy nie zdelegalizować przemysłu kryjącego się pod określeniem chirurgii estetycznej...

Fakt, że 300 tysiącom kobiet na całym świecie wstawiono groźne dla zdrowia implanty może wydawać się spektakularnym przykładem nadużyć w medycynie i dowodem niedoskonałości prawa.
To już nie tylko medycyna, chirurgia i kasa - teraz wchodzi do tego prawo, odpowiedzialność za dokonane zabiegi (dosłownie reklamacje). Bez porównania do tego przypadku :P

Pratt    57

Chirurgia plastyczna ma sens w przypadku gdy np. ktoś został ranny w wypadku i jest oszpecony, lub urodził się z poważnym defektem, nawet jeżeli nie zagraża życiu i nie wpływa bezpośrednio na zdrowie.

Lecz jeżeli miliony kobiet na świecie, idzie pod skalpel bo mają jakieś urojenia na punkcie swojego ciała, to ich wybór. Jeżeli jeszcze poddają się zabiegom u osób niewykwalifikowanych (a nawet oszustów), to niech pretensje mają do siebie.

Co do implantów, to takie czasy, cięcie kosztów w wyścigu rynkowym.

Falkhor    63

Pratt - Może i cięcie kosztów, ale jeżeli ktoś komuś sprezentował chirurgicznego bubla - powinien za to odpowiedzieć. Dodam jeszcze generalny rozstrój zdrowia, rehabilitację... Teraz pewnie ceny zabiegów podskoczą do góry :P Jednak kobiety, które się takim zabiegom poddają - muszą mieć możliwość zareklamować usługę. Brzmi jak ze sprzedaży obuwia czy odkurzacza, jednak... krojczy powinien za to 'beknąć'.

Pratt    57

Zgadza się, wypuszczono bubla, mnie dziwi, że nikt tego nie wykrył wcześniej, nie nadzorowa jakoś.

Dlatego ważny jest nadzór nad pewnymi rzeczami - zwłaszcza leki, urządzenia medyczne. Od przeciwników regulacji państwowych można usłyszeć: "a po co regulować? Klient niech sam zdecyduje czy chce kupić maść która pomaga na krzyż, ale może powodować raka" (JKM żalił się raz, że go coś bolało i chciał kupić maść, ale nie dało się bo Unia zakazała).

W przypadku tych implantów będzie tak, że kogoś zamkną, firma zbankrutuje, wątpliwe by wystarczyło na odszkodowania dla pokrzywdzonych, i co będzie dalej? Jak to co: państwo będzie musiało zapłacić za leczenie! Prosta zasada: prywatyzować zyski, upaństwowić straty. To samo można zaobserwować w Japonii w przypadku elektrowni atomowej... Prywatna firma nabroiła, ale niech tam państwo się martwi o szkody - a szkody to nie tylko elektrownia, lecz miliardowe straty całego kraju powstałe w wyniku bojkotu japońskich towarów.

Falkhor    63

Bake - Nie. Ale wiesz co - wg mnie tutaj nie ma miejsca na zasadę 'czego oczy nie widzą/palce nie wymacają - tego sercu nie żal'. Implant to implant. Niech żyje natura ;)

johny34    0

Przejrzyj sobie w temacie ofertę klinik oferujących takie zabiegi. Ze swojej strony moge polecić

http://clinicadermatologica.pl/zabiegi/korekta-uszu/

Jest to klinika w Gdańsku ( tam studiowałem i tam własnie miałem wykonywany zabieg) . Trwał krótko, w znieczuleniu miejscowym. Nic mnie nie bolało. Ogolnie bardzo sobie chwalę. Efekt również ok. Cena za dwoje uszu to teraz 3500 zł.