Jump to content
Sign in to follow this  
Falkhor

Palacz palaczowi nierówny i co do tego mają niepalący?

Recommended Posts

Falkhor    63

Czy ktoś widział kogoś ukaranego za palenie w miejscu publicznym?

W końcu weszły w życie przepisy, które gonią palaczy za zasmradzanie przestrzeni publicznej.

Co Wy na to?

Większa frustracja, bo przepisy się zmieniły a oni - palacze - dalej palą?

Może też większa motywacja, by reagować?

gracz57    0

Jestem świeżo po szkoleniu nt. czynników rakotwórczych i palenie jest jedną z głównych przyczyn nowotworów (a rak krtani w 100% spowodowany jest paleniem).

Ale nie o tym chciałem napisać. Taka ciekawostka z tego szkolenia: ok. 30% lekarzy jest aktywnymi palaczami, tymczasem sami zalecają pacjentom rzucenie palenia.

I coś dla ziomalki: odsetek studentów medycyny palących papierosy gwałtownie rośnie wraz z kolejnymi latami studiów (nie pamiętam dokładnych danych).

I taka rada dla chcących rzucić palenie - trzeba to zrobić całkowicie w jednym momencie. Powolne ograniczanie palenia nie przynosi efektów.

Masz racje z papierosami trzeba skończyć od razu. Powolne rzucanie nie ma sensu. Tak człowiek się tylko oszukuje, że kiedyś całkowicie przestanie palić. Zresztą na początku owszem ograniczamy palenie, ale co z tego jak przychodzą znowu dni, że pali się coraz wiŁcej. To nie ma sensu.

Falkhor    63

Paskudny nałóg. Tyle, że nałóg jak każdy inny - można by rzec.

Ktoś próbował czegoś takiego jak BRT? Z grona moich znajomych i rodziny dwie osoby próbowały. Jedna po 30 latach palenia i pomogło od razu, druga, po kilku latach kopcenia, nie odniosła sukcesu.

Kluczem jest MOTYWACJA. Nic nie dzieje się za pomocą czarodziejskiej różdżki.

monyl    0

Palisz? Pomyśl choć odrobinę o swoim zdrowiu i przyszłości.

Profilaktyka w leczeniu raka to prawie 80% jak i nie więcej sukcesu w jego zdjagnozowaniu i leczeniu. Wszyscy lekarze do tego zachęcają i dziwią się że tak mało ludzi się jednak na badania decyduje. To że ludzie nie robią badań, pewnie nie wynika tylko z faktu że nie mają pieniędzy na badania, nie chcą czekać, są leniwi lub jeszcze coś innego - myślę że przede wszystkim ludzie po prostu się boją. Strach przed "wyrokiem" lekarskim paraliżuje chęć udania się na te badania. Ludzie wolą nie wiedzieć jak najdłużej aż jest za późno na pomoc. Straszne. Dla wszystkich którzy nawet nie myślą o chorobie tak strasznej jak rak i dla tych którzy się boją - na początek polecam test na raka online. Spróbujcie nic nie boli, nie kosztuje a może wam pomóc. Test na stronie: xxx

nanalew    0

A co powiecie o e papierosach? Ostatnio widzialam gdzieś newsa, tylko nie mogę znaleźć właśnie gdzie więc źródła nie podrzucę - nie zapominajcie o googlach :P E papierosy ludzie palą na korytarzach w szkołach, sama wiem bo chodzę dodatkowo do szkoły policealnej w weekendy, mimo, że studia i naukę mam ładne lata za sobą i widzę, jak młodsze dziewczyny kopcą e szlugi na korytarzach. Palą ludzie w pracy bo w biurze mam taką osobę (dostała odpowiedni ochrzan) i tak dalej.. czytałam o składzie i zagrożeniach z tymi papierosami żeby mieć jakiś fundament wiedzy, ten tekst bardzo fajnie to opisuje: http://www.biomedical.pl/nalogi/e-papieros-2808.html' - w sumie do tej pory, do ostatnich aktualności, nie było wcześniej żadnych konkretnych badań i nie znano długotrwałego wypływu tych papierosów na organizm a ludzie kopcą gdzie się da...

Odnośnie jeszcze samego palenia w pracy, tutaj też tak jak w poprzedniej wiadomości - zachowałabym dystans, bo jak ktoś wyjdzie 2 razy w ciągu 8 godzinnego trybu pracy, przewietrzyć się na papierosa (staram się to zrozumieć z perspektywy palacza, sama nie palę) to przecież tak naprawdę nie straci tak wiele czasu, a nawet trochę się uspokoi, odpocznie mu głowa, gdy, np; pracuje w biurze - wróci i bd mu się lepiej pracować. Z mojej strony przeszkadza mi jedynie ten okropny smród, oni tego nie czują ale śmierdzą okropnie, jeszcze jak jakieś tanie papieroych palą to już w ogóle...