Jump to content
Sign in to follow this  
Falkhor

6.01.2007 Z Kolędą w Nowy Rok - Kraczkowa 2007

Recommended Posts

Falkhor    63

Spotkanie chórów

Z Kolędą w Nowy Rok - Kraczkowa 2007

REGULAMIN III Spotkań Chórów „Z Kolędą w Nowy Rok” – Kraczkowa 2007

III Spotkania Chórów „Z Kolędą w Nowy Rok” mają w tym roku formułę konkursu.

Celem Spotkań jest promowanie muzyki chóralnej, pielęgnowanie tradycji kolędniczych, doskonalenie warsztatu artystycznego oraz konfrontacja dokonań twórczych chórów funkcjonujących przy parafiach i ośrodkach kultury województwa podkarpackiego.

W konkursie mogą brać udział chóry a’capella.

Każdy chór prezentuje trzy tradycyjne polskie kolędy lub pastorałki. Łączny czas wykonania nie może przekroczyć 12 minut.

Wykonawców oceniać będzie komisja artystyczna powołana przez organizatorów. Kryteria oceny:

- dobór repertuaru

- aranżacja

- interpretacja

- ogólny wyraz artystyczny

Zgłoszenie należy przesłać do 29 grudnia 2006 r. na adres:

Centrum Kultury Gminy Łańcut 37 – 100 Łańcut, ul. Mickiewicza 2a

Uczestnicy zakwalifikowani do Festiwalu zostaną poinformowani pisemnie lub telefonicznie do 02 stycznia 2007 r.

Uczestnikom festiwalu organizatorzy zapewniają:

- salę na przygotowanie zespołu do prezentacji,

- możliwość rezerwacji posiłków na koszt instytucji delegującej.

Laureaci Festiwalu otrzymają nagrody pieniężne lub rzeczowe a wszyscy dyplomy uczestnictwa. Jury ma prawo swobodnego podziału nagród i wyróżnień. Pula nagród wynosi 5000 złotych. Przesłuchania konkursowe odbędą się 06 stycznia 2007 roku w Kościele Parafialnym pw. Św. Mikołaja Biskupa w Kraczkowej.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do nieodpłatnego wykorzystania i rejestracji występu w celach promocyjnych i dokumentalnych.

Uczestnicy przyjeżdżają na koszt własny.

Źródło - Gmina Łańcut

Zapraszamy tak do udziału jak i... do posłuchania :P Zapewne będzie tego sporo :)

Pooozdrawiam.

Padlinka    0

musze przyznac ze miłam okazje 2 razy słuchac chóru z Kraczkowej i należy im sie wilkie uznanie i gratulacje ze potrafia stworzyc cos tak wspaniałaego

Falkhor    63

Padlinka, Hehe :) Mnie ogólnie podobają się występy chóralne... Jest w tym coś... Po prostu. Np. Zespoły ERA, Enigma... Gregorians... Ale szczerze - to pierwszy raz chór spodobał mi się w kawałki Sadness ENIGMY... To był początek. Teraz nie przepadam za stricte kościelnymi tekstami... Tych po łacinie nie rozumiem :P:) I podobają mi się tylko te, co mają to COŚ :)

Padlinka    0

Falk z muzyka jest tak ze nawet jak nie lubisz danego gatunku to zawsze znajdzie sie utwor ktorytniesamowicie C sie spodoba . A chóru proponuje posłuchac bo NAPRAWDE warto. Moze akurat spodoba Ci sie muzyka sakralna? :P

Falkhor    63

iwcia, Też tak myślę :) Niezbyt kosztowny, ale bardzo interesujący. A daleko to tam nie jest, więc... można się wybrać. Jest ktoś chętny? :P Nooo raczej posłuchać, do śpiewania się nie dołaczam :P

Falkhor    63
6 stycznia 2007 r. godz. 14.3o w kościele parafialnym w Kraczkowej odbędzie się III Spotkanie Chórów "Z Kolędą w Nowy Rok".

Wystąpią chóry z Łańcuta, Przemyśla, Białobrzegów, Albigowej, Kosiny, Wysokiej, Głuchowa i Kraczkowej. Organizatorzy: Centrum Kultury Gminy Łańcut - Ośrodek Kultury w Kraczkowej, Parafia p.w. św. Mikołaja w Kraczkowej.

Źródło - http://gminalancut.pl/ :P

Czasu na przygotowania niewiele, ale może warto? Zapraszamy wszystkich chętnych :P

Falkhor    63
6 stycznia odbyły sie III Spotkania Chórów

"Z Kolędą w Nowy Rok" w Kraczkowej,

zaś 7 stycznia w Rogóżnie Noworoczne Kolędowanie

"Idzie Kolęda".

III Spotkania Chórów "Z Kolędą w Nowy Rok"

6 stycznia 2007 r. w kościele parafialnym p.w. św. Mikołaja w Kraczkowej odbyły się III Spotkania Chórów "Z Kolędą w Nowy Rok". Uczestniczyło w nich 8 chórów. Komisja konkursowa przyznała:

I miejsce - chór "Fraza" z Kosiny

II miejsce ex aequo - chór "Canon" z Białobrzegów i męski chór kameralny z parafii ojców karmelitów w Przemyślu

III miejsce ex aequo - chór "Nicolaus" z Kraczkowej i chór dziewczęcy z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Łańcucie

Wyróznienia dla zespołu wokalnego "Chanson" z Głuchowa, chóru "Alcanto" z Albigowej i chóru męskiego z Wysokiej.

Specjalną nagrodę ks. Mieczysława Biziora otrzymała p. Sylwia Wojnar, która poprowadziła aż trzy zespoły: z Białobrzegów, Głuchowa i Łańcuta.

Gratulacje zespołom i organizatorom złożyli także starosta łańcucki Adam Krzysztoń (z upominkami), wójt gminy Łańcut Zbigniew Łoza oraz przewodniczący Rady Gminy Łańcut Roman Skomra.

Wspierający działania kulturalne w gminie Łańcut oraz sponsorzy otrzymali specjalne podziekowania.

Organizatorami Spotkań są parafia p.w. św. Mikołaja w Kraczkowej i Centrum Kultury Gminy Łańcut - Ośrodek Kultury w Kraczkowej.

Graaatulujemy :)

Marko - Jak masz jakieś fotki, to prosimy o zamieszczenie :)

Falkhor    63

marko, Hmmmmm... czyżbyś tam... śpiewał albo miał z tym chórem jakiś kontakt? Ktoś ze znajomych tam śpiewa? :)

marko    3
marko, Hmmmmm... czyżbyś tam... śpiewał albo miał z tym chórem jakiś kontakt? Ktoś ze znajomych tam śpiewa? :(

...mam kontakt i to bliski, śpiewam w tym chórze ;-)). A i jeszcze stronką www chóru się zajmuję!

Falkhor    63

marko, I nie masz fotek? No kardynalny błąd... ale z drugiej strony chyba ciężko byłoby zrobić fotke i jeszcze równocześnie śpiewać :(:)

Hmmm... to moze jesteś na którymś z tych zdjęć? :P

strony www chóru, to chyba przegapiłem do nich adres :P

marko    3
marko, I nie masz fotek? No kardynalny błąd... ale z drugiej strony chyba ciężko byłoby zrobić fotke i jeszcze równocześnie śpiewać :):D

..no raczej tak he he ;-)

Hmmm... to moze jesteś na którymś z tych zdjęć? :P

Jestem, jestem.....;-)

strony www chóru, to chyba przegapiłem do nich adres :)

Proszę Stronka Chóru !!!