Jump to content
Sign in to follow this  
sviper

PROBLEMY z sieciami radiowymi, okolice Łańcuta ??? KTO MA??

Recommended Posts

sviper    0

Wszystkich którzy spotkali się z tym postem i którzy mają problemy z netem radiowym od mniej więcej 14 grudnia proszę o skontaktowanie się ze swoimi dostawcami internetowymi i przekazanie im informacji o tym poscie na forum Łańcuta. Problem nie jest nowy i trwa od zeszłego roku od stycznia. TPSA na terenie Dąbrówek, Rakszawy, Wydrza, Zalesia, Medynii przesyła radiowo sygnał telefoniczny. Sygnał z lokalnych stacji bazowych do końcowych klientów przesyłany jest na częstotliwości 1800Mhz (DECT) i nie powoduje żadnych zakłóceń dla sieci radiowych.

Sygnał z lokalnych stacji bazowych do głównej stacji bazowej w łańcucie która znajduje się na cmentarzu na maszcie ery gsm jest transmitowany na częstotliwości 2452 (+ - 30 mhz w obie strony). Sygnał odbierany przez lokalne stacje bazowe jest na częstotliwości ok 2350. Czyli odstęp częstotliwości nadawanej od odbieranej to około 100mhz.

Problem pojawil się w fazie wstępnej w tamtym roku kiedy to ktoś "" mądry wpadł na pomysł zamiany częstotliwości nadawania i odbierania. W początkach istnienia tych masztów radiowych stacje lokalne nadawały na częstotliwości 2350 mhz do stacji bazowej. Nie przeszkadzało to wogule sieciom radiowym. W miare jak zaczęło przybywać sieci radiowych po wioskach tpsa zaczęła odnotowywać zwiększoną ilość zakłócen na stacjach lokalnych na których użądzenia odbierały na około 2452mhz.

Problem był do tego stopnia że pan b zaczął nie radzić sobie z sytuacja i wtedy wlasnie w styczniu zmieniono częstotliwości nadawania i odbierania. Od stycznia w tamtym roku stacje lokalne nadaja na 2450 a odbieraja na 2350. I tym samym tpsa ograniczyla ilosc zakłóceń które miala na stacjach lokalnych i skupiła sie teraz na głównej stacji bazowej w łańcucie która była zakłócana przez lokalnych łańcuckich providerów.

Szybko pan b wpadł na pomysł podpięcia laptopa pod stacje bazową i odczytanie ssid a następnie z groźbami telefonował aby pozmieniać kanały na skrajne czyli od 1 do 4 i od 10 do 13.

Tpsa tym samym od tego czasu musiała dbać tylko o główną stację bazową która jest w dalszym ciągu ich punktem krytycznym. Ale zawsze lepiej dbać o jedną stację bazową jak o 10 lokalnych.

Mało tego !!! Moc nadajników stacji bazowych już po raz drugi została podciągnięta i przekracza 30 db już na wyjściu z urządzeń. Do tego dochodzi 24 db zysk anten andrew które stosują na masztach. Doświadczeni administratorzy teraz już wiedzą dlaczego tak trudno uzyskać łączność w środkowym paśmie czyli od 6 do 10 kanału. Po przeskanowaniu okolicy w jednym z najwyższych punktów łątwo zauważyłem że nie tylko w naszej sieci są problemy z środkowym pasmem. Nikt nie chce z niego korzystać bo sie praktycznie nie da!!!!

Oto skan z jednego z nadajników umieszczonego na dość wysokim maszcie:

Ok2a 00:02:6f:35:3a:6e 2 AP no 100/100

Victor-handzlowka5 00:17:b7:21:0e:94 1 AP no 87/95

Ok3c 00:02:6f:39:57:bc 13 AP no 84/94

AP24242N 00:02:6f:35:39:34 5 AP no 60/76

T2_S 00:4f:62:02:eb:34 2 AP no 26/34

Victor-albigowa 00:30:4f:3c:86:a8 12 AP no 26/34

MWB 00:30:4f:3c:9f:e0 6 AP yes 26/34

Complex28 00:02:6f:33:66:8a 2 AP no 26/34

Rudnet-BR 00:02:6f:40:81:9a 1 AP no 26/34

L3 00:4f:62:08:31:ec 8 AP no 18/32

AP24242B 00:02:6f:33:66:a8 13 AP no 4/6

Netlan 1/2 00:0e:8e:7c:7f:53 5 AP no 2/1

AP24242K 00:02:6f:35:3a:67 1 AP no 1/1

Aklo2 00:0d:88:e9:80:a6 3 AP no 1/1

Bardocklan Lancut 602326733 00:09:92:01:24:9a 1 AP no 1/1

Liczba przed znakiem ap to numer kanału!!! Dawniej to wszystko było równomiernie rozłożone.

Z pasma środkoweo radiówki nie można skorzystać bo nadają na nim stacje lokalne bazowe i nie korzystają z modulacji typowych dla sieci radiowych dlatego powodują zakłócenia.

Odpowiedz dlaczego tpsa korzysta z pasma nie licencjonowanego do tak poważnych celów??

Otórz dlatego że przed wejściem do uni to pasmo w polsce było licencjonowane i tpsa miała do niego święte prawo bo płacili za nie. Po wejsciu do unii te częstotliwości zostały uwolnione a tpsa została na lodzie w cudzysłowiu oczywiśćie!!

Dlaczego oczywiście?? A dlatego bo nasz kochany urząd urtip nie chce nawet słyszeć o całej sprawie. Dobrze wiedzą co jest grane bo dostali skargę już nie jedną i nie ukrywają tego że wiedzą o tym fakcie. W rozmowie z jednym z panów z urtip stwierdził że porozmawia z panem b (co świadczyło że wie z kim rozmawiać w sprawie naruszeń przez tpsa) niestety tylko na zapwenieniu się skończyło i tp już po raz drugi po tym fakcie podniosła moc uniemożliwiając przesyłanie radiowego internetu.

Dla tpsa to 2 korzyści. Duża moc w tym zakresie to brak kłopotów z zakłóceniami od sieci radiowych, a także ograniczenie konkurenci w zakresie odsprzedawanych łącz!!! Na tym terenie.

Post ten zawsze odnajdziesz po wpisaniu: internet problem.

Aaa i nie dajcie sie zrobić w konia ze macie kable zalane wodą itp:)

Znamy te numery!!!

W następnym tygodniu przedstawie wam wykresy stacji bazowych tpsa

Tak żeby każdy mógł sam osądzić że mamy rację.

Dla tych co nie wiedzą jeszcze co zrobić z daną sytuacją - wyjaśniam wprost!!! Najsłabsze ogniwo tpsa to stacja bazowa na cmentarzu jak sie wyjeżdza na albigową. Nie na ręke jest im gdy ktoś włącza np dlinka w standardzie 802.11 g i ustawia kanał 9 moc na maxa (dobrze jest też ustawić tryb turbo jezeli taki posiada wasz ap) kierujemy antenke kierunkową na maszcik na cmentarzu (bardzo dobre są parabole tzw. Antenki satelitarne) mogą też być antenki yagi.

Mam nadzieje ze to pomoze odejsc tpsa od wykorzystywania czestotliwosci komercyjnych do celów biznesowych!!!

Poza tym korzystanie z częstotliwości nielicencjonowanych jest uważane za nie profesjonalne i sądze że nikt nie bedzie sie zadawał z firmą która

Używa zabawek do profesjonalnych zadań!!!

Do administratora forum!!! Nie jest to pojedyńczy przypadek. Aby wygrać walkę z takim monopolem który dysponuje niewyobrażalnym kapitałem jak i sprzętem do analizy jest potrzebna wasza pomoc!!! Proszę nie usuwajcie tego postu. To jedyny sposób na kontakt wszystkich zastraszonych administratorów radówek na to aby w sposób zorganizowany przeciwdziałać monopolowi i na to aby rozwijać zdrową konkurencję!!!

To leży w interesie nas wszystkich!!! Dziekuję za lektóre i powiadomienie maksymalnej liczy osób o tym fakcie!!!

________

Edit by Falkhor: Regulamin, Art.2.7. Zaleca się pisanie swoich wypowiedzi obowiązujące w naszym kraju zasady pisowni, ortografii i interpunkcji. (m.in. pisanie wszystkiego wielkimi literami). Błędów ortograficznych nie poprawiałem w myśl Art.2.1.

Falkhor    63

Ciekaw jestem, jak wiele osób zaintersuje się tą sprawą, bowiem z tego co ja wiem, to w Łańcucie i jego okolicach (np. Krzemienicy) też sa problemy z radiówką. Specem nie jestem, ale... Trudne warunki atmosferyczne to ważny czynnik zakłóceń, jednak czytając powyższy post... zainteresowało mnie, czy znajdą się tu osoby z podobnymi problemami.

sviper, na drugi raz pisząc tak - mimo wszystko - formalną odezwę do narodu :D radziłbym skorzystać z jakiegoś korektora tekstu, nawet darmowego Open Office...

okimaxim    0

ja ma problem z radiówką :/ co mocniej albo inaczej wiatr zawieje, zacznie padać (śnieg, deszcz, grad, żaby) to już nie działa :/ wystarczy już mgła... a powinno działać git bo anteny sie widzą... mieszkam w Krzemienicy, a net biore z Łańcuta... a wiecie co najlepsze? jak tata pójdzie do właściciela sieci i go opie... krzyczy :D :D to od razu przez jakiś tydzień necik hulaaaaaaaaaa jak ta lala :) i najlepiej jeszcze chodzi jak sie kończy miesiąc i trzeba płacić :D jak sie zapłaci od razu sie psuje :/

Guest Jaruszczow   
Guest Jaruszczow

ja miałem problem z radiówką, bo wiatr kęcił anteną dookoła (antena to tależ jak satelita). Ale teraz jest mocno zamocowany i póki co działa

michas    0

nio mi jakos dziwnie ta radiówka szarpie niby do tego głownego nadajnika to raz internet chodzi wporzadeczku szybciutko a nieraz to tak muli ze nawet nie ma co siedziec na necie bo strone to z pół minuty otwiera

pistolet    0

chej witam wszystkich, kupiłem sobie ostatnio laptopa z bezprzewodową karta sieciową i gdy wyszukuje sieci znaduje jakąs o dziwnej nazwie "ap24242z/2 mam pytanie co to za siec i jak sie skontaktowac z jej administratorem abym mogł z niej korzystać zaznacze ze mieszkam w soninie z góry dziekuje za odpowiedz pozdro dla wszystkich

pjothrek    0

Wszystkie nazwy nadajników AP.............(tu liczby i inne) należą do firmy SIEĆ, było dużo ogłoszeń z reklamą tego internetu pewnie są jeszcze na słupach, musisz pokukać.

pistolet    0

wielkie dzieki myslalem ze ta informacja mi pomoze ale nigdzie nie mogę znalezc kontaktu z tym uslugodawcą jesli ktos a jakis kontakt z ta firmą to prosze o pomoc

pjothrek    0

Najszybciej kontakt z ta firmą znajdziesz w sklepie MTV, jest przy drodze za pocztą w Łańcucie, trochę schowany głębiej w podwórzu. :rotfl:

Guest mala.em   
Guest mala.em

pistolet, a tak z ciekawości - jaką masz kartę w tym laptopie, że tak bez problemu wyłapuje Ci sieci radiowe??

Eisenhower    2

Z tego co sie orientuje, notebook zeby mogl korzystac z radiowej sieci musi byc podpiety pod access-pointa/routera. Takze karte moze miec jako taka, wazne raczej zeby byl ten osprzet. :)

Falkhor    63

Eisenhower, W przypadku modemów też niby wystarczy, żeby tylko był... a okazuje się, że producent też ma wiele wspólnego z bezawaryjnością i jakością działania :)

pjothrek    0
Z tego co sie orientuje, notebook zeby mogl korzystac z radiowej sieci musi byc podpiety pod access-pointa/routera

No to z tym się nie zgodzę. Jeżeli laptop jest w zasięgu jakiejś sieci, ma wystarczająco dobry sygnał do odbioru i ma prawo do korzystania z danej sieci, to nie potrzeba żadnego acces pointa. Taka jest idea np. darmowych hot spotów np. duże lotniska, hotele itp. W Rzeszowie jest już taki dostęp, wymaga tylko rejestracji na stronie dostawcy usługi.

Guest mala.em   
Guest mala.em

tak się właśnie hipotetycznie zastanawiałam - mam laptopa z kartą WLAN firmy Broadcom i wbudowaną anteną i choć w mojej okolicy też działa SIEĆ to w przeciwieństwie do laptopa pistoleta, mój laptop jej nie wykrywa :P

wychodzi więc na to, że albo SIEĆ ma u mnie za słaby sygnał, albo mój laptop za słaba antenkę..??