Jump to content
Sign in to follow this  
iwcia

Wizyta u Ginekologa

Recommended Posts

iwcia    2

Wiekszosc kobiet najbardziej z wizyt lekarskich boi sie własnie tej wizyty...

Czy ktoras z Was ma to juz za soba? A moze nie taki diabeł straszny jak go maluja?

okimaxim    0

mi jeszcze nie potrzeba iść do ginekologa :P a jak nie ma potrzeby - to po co iść? i sie stresować? ginekolog to lekarz jak każdy inny... tylko że tylko dla kobiet :D

iwcia    2

Czy jest potrzeba czy nie, ponoc kazda kobieta powinna sie zgłosic :P po to zeby sprawdzic czy wszytsko wporzadku.

czas na pierwszą wizytę przychodzi po wystąpieniu pierwszej miesiączki. Zgodnie z danymi demograficznymi dla Polski, powinna ona nastąpić między 11-13 rokiem życia, do 17-18 roku życia.

Źródło - Klik

Zuziaaa    0

poniewaz z przyczyn koniecznych - znaczy stan zdrowia - musialam odbyc taka wizyte wiec moge powiedziec ze to nic zlego :) dla mnie mniej przyjemna jest wizyta u dentysty :D

odnosnie lekarzy zdania sa podzielone - jedni mowia ze lepszy facet - bo delikatniejszy, inni ze kobieta - bo nikt nie zna drugiej kobiety lepiej niz kobieta :)

ja chodze do kobiety i nie moge nic zlego powiedziec :)

wiec uszy do gory i wybrac sie :) nic nie boli, a zawsze to czlowiek jest spokojniejszy :)

promyczek    0

od 18 roku zycia, lub wczesniej jesli sie jest aktywnym sexualnie - jest wskazane chodzic systematycznie do lekarza. Raz na rok zbadac sie - czyli czy nie ma abnormalnosci w piersiach i oczywiscie 'tam na dole'. Rak zwany "cervical canxer" zrodzi sie w 1 z 4 kobiet. kobiety najbardziej narazone to te ktore maja lub mialy wielu partnerow oraz osoby ktore maja HPV. HPV czesto nie daje symptomow i kobiety nie wiedza nawet, ze maja ta chorobe. Wiec PAP Smear Test aby zbadac "tam na dole" komorki jest bardzo wazny poniewaz moze nam uratowac zycie!

magdaaa    0

Z wypowiedzeniem się w tym temacie postanowiłam poczekać, gdyż dzisiaj włąśnie byłam u ginekologa i mogę Wam cos więcej na ten temat napisać. To nie był mój pierwszy raz. Pierwszy raz byłam ponad miesiąc temu z taką tam dolegliwościa, która mnie do tego zmusiła. Przeżyłąm to strasznie, przez resztę dnia ryczałam, czułam się tragicznie, może dlatego, że nastawiłam się bardzo pozytywnie, a nie do końca tak było, nie wiem dlaczego tak zareagowałam, może to wszystko było nowe, poza tym nie spodziewałam się że będę odczuwała bół, myślałam, że nić nie poczuję, a jednak coś czułam. Pani doktor powiedziała, że jestem w szoku bo to mój pierwszy raz, teraz wiem, że miała rację. A więc powiedziała, że muszę przyjść w 10 dniu cyklu (cykl rozpoczyna się z pierwszym dniem miesiączki), na badanie piersi, macicy( czy jest dobrze zbudowana itd) i stanu jajników. Gdy wyszłam z gabinetu powiedziałam, że więcej nie pójdę. Dostałam okres, 10 dzień cyklu i nie poszłam. Ale zawzięłąm się i powiedziałam sobie że następnym razem pójdę i udało się. Ale 2 dni przed wizytą były tragiczne, rysowałam sobie czarne scenariusze, że jestem chora, że niebędę mogła mieć dzieci, gdybym nie poszła to te czarne myśli by mnie wciąż męczyły. No więć nadszedł dzisiejszy dzień i poszłam, na szczęście nie sama, bo poszła mnie wspierać moja przyjaciółka, 2 godziny wysiedziałyśmy się na poczekalni, ale było mi rażniej i jej obecnośc bardzo pomogła. Dzisiaj było inaczej, prawie nie bolało, może dlatego że byłam bardziej rozlużniona, ale nie bójcie się to nie boli, odczuwa się raczej coś w rodzaju dyskomfortu. Zresztą ja się bardzo denerwowałąm co było widać więc Pani doktor mnie uspokajała itd co też pomogło. Tak więc reasumując moją wypowiedz, chciałam Wam tylko powiedzieć, że warto iść, warto wiedzieć, że jest się zdrowym, a lekarze to tacy sami ludzie jak my i są dla nas, są po to żebyśmy mogły dłużej cieszyć się życiem. Jeśli wstydzicie się rozebrać to idżcie do lekarki. Tak więc swoją dzisiejszą wizytę wspominam bardzo dobrze i wiem, że warto było i że nie taki diabeł straszny jak go rysują. I nawet jak pierwszy raz źle wspominacie to nie znaczy że drugi będzie taki sam, bo w tym wszystkim liczy się podejście ;)

A co do tego kiedy powinno sie pójść pierwszy raz to wydaje mi się że nie ma reguły i nie jest powiedziane, że powinny iść osoby które współżyją, powinny iść wszystkie kobiety, a zwłaszcza te które współżyją.

Tak jak napisała Zuziaaa, że warto iść bo jest się wtedy spokojniejszym ;)

promyczek    0

a ja badac piersi... no to bylam pierw u kobiety. Drugim razem chcialam sie isc zbadac, no i co najgorsze trafilo sie tak ze moja lekarka nie mogla i musialam isc do Pana. Bylo to dla mnie niezbyt pocieszajace bo jednak mysle, ze z kobieta czulabym sie lepiej.

Ale nastawilam sie ze to tez lekarz i pewnie napatrzyl sie juz tyle 'tam na dole', iz nie bedzie to krepujace. wiedzialam ze musze sie wyluzowac, bo scisniete miesnie wlasnie moga powodowac ze jest wiekszy dyskomfort i boli...

i jak to bylo - no na poczatku bylam dosc wyluzowana, nie balam sie i prawie wszystko bylo bez bolesne, potem sie jednak skrempowalam i juz nie bylo to wszystko tak przyjemne.

Wiec radze oddychac gleboko i nie mylec o tym co lekarz tam robi, zeby sie nie spiac ;)

magdaaa    0

Zresztą takie badanie nie trwa tak długo i naprawdę da się wytrzymać. A badanie piersi to już w ogóle jest przyjemność, tylko ważne żeby iść w 10 dniu cyklu albo jakoś tak bo wtedy piersi nie bolą, bo przed okresem to bym pewnie nie wytrzymała, a tak to miałam masażyk. No i oddychanie i wyluzowanie się też bardzo pomaga. Wszystko się jest w stanie przeżyći wszystko jest dla ludzi, tak więc do ginekologa marsz bez obaw :)

siss    0

Madziu - współczuję takiej traumy. Chyba bardziej się przestraszyłaś ewentualnych wyników, niż samego badania. Ale dobrze, że się nie poddałaś.

Popieram dziewczyny, które pisały o badaniu "na zapas". Znam wiele takich, które nie były nigdy, bo "im się nic nie dzieje". Ale jak się dzieje, to już bardzo nie dobrze. Nie lepiej zapobiegać?

Miałam ok. 16 lat jak pierwszy raz byłam u ginekologa. To był mężczyzna, starszy facet. W sumie odwiedziłam chyba trzech różnych, w tym jednego niezbyt miło wspominam. Ale wszystkie wizyty przebiegały mniej więcej tak samo.

Nie boję się rozebrać przed lekarzem. W końcu to ich praca, mają po kilkanaście pacjentek jednego dnia. To rutyna.

W ogóle wizyty u lekarzy, zwłaszcza jeślu już coś nas boli, nie są przyjemnością. Dlatego lepiej iść zanim zacznie boleć. Kilka minut i po sprawie.

Dlatego dziwię się, jak słyszę, że dwudziesto-kilkuletnia dziewczyna spokojnie mówi, że nie była i na razie nie ma po co.

...A później reklamy i alarmy, że rocznie 12 tyś, a dziennie 5 polek umiera na raka szyjki macicy.

Raviol    0

A ja od roku chodzę sobie do Pana Doktora i jestem w sumie zadowolona. Trochę się bała przed pierwszą wizytą ale wcale nie było się czego bać bo Pan Doktor starł się mnie rozbawić. Teraz chodzę już jako zaprawiona w boju i nie boję się o nic zapytać :)

Demonesssa    0

najlepiej zdac sie na opinie kolezanek a dokladniej przyjaciolki - ja takz robilam i pierwsza wizyta byla na prawde ok - lekarz porozmawial ze mna i gdy przeszlo do badania to owszem czulam sie nieco zawstydzona ale widzialam ze on po prostu mnie bada i robil to delikatnie - dodam ze nie bylo to jednak w Lancucie

impala    0

Cześć dziewczyny :] mam do was prośbę.Mam 16 lat i chcę się wybrać na pierwszą wizytę.Boje sie i chce trafić na dobrego i miłego lekarza,najlepiej na Panią.

proszę o namiary na kogoś takiego niekoniecznie z Łańcuta może być też z Rzeszowa.Jeśłi nie na forum to proszę o kontakt na pw.

sorki że tak sie urwałam nagle z choinki,jestem tu nowa.Pozdrawiam wszystkich na forum :)

SunShine    0

Ja byłam pierwsze na kase chorych u nas w przychodni ale tam się zestrachałam, jakos lekarz "do mnie nie przemówił" więc poszłam prywatnie w budynku Hipokratesa :) Wizyta kosztowała mnie 70 PLN badanie + cytologia... Drogo ale jak na pierwszy raz wolałam być w dobrych warunkach i z sympatycznym doktorem :) (mężczyzną, podobno sa delikatniejsi, co pewnie jest prawda bo nie bolało nic). Ale na kolejne wizyty będę już chodzić na kase chorych bo to jednak duży wydatek.

siss    0

impala, popytaj o opinie wśród koleżanek. Ja mogę ci ze swojej strony polecić panią doktor, która przyjmuje na kasę chorych w przychodni ZOZu w Łańcucie, na pewno w czwartki rano. Ale czy ci spasuje... nie wiadomo. Musisz sama trafić na odpowiadającego ci lekarza.

Zuziaaa    0

ja chodzilam prywatnie (50 zl za wizyte ze wszystkim) do Pani dr na ul. Ottona z Pilczy :) jak dla mnie bardzo sympatyczna i chociaz kobieta :) delikatna :)

okimaxim    0

o jej mi też by pasowało sie w końcu wybrać do ginekologa! już sie prawie rok tam wybieram i jakoś mi to nie idzie ^^' :lol-sweat: może sie w Przemyślu za jakimś porozglądam, heh. A trzeba mieć skierowanie?

Guest mala.em   
Guest mala.em

do ginekologa, stomatologa, dermatologa, onkologa i psychiatry można iść bez skierowania :) i właśnie dzięki temu u niektórych "popularnych" lekarzy trzeba się dość długo naczekać na wizytę - nawet kilka tygodni (na szybkie przyjęcie mogą zwykle liczyć tylko ciężarne)

okimaxim    0

w sumie moge powiedziec ze wydaje mi sie ze jestem w ciąży i moze by mnie szybciej przyjeli ^^ a potem jak sie okaze ze nie to "ups, poważnie? a ja już wuzeczek kupiłam... " :P

Kiwi    0

Właśnie czytałam sobie o Wasze opinie na temat wizyt u ginekologą. Wierzcie mi to nic strasznego !

Ja pierwszy raz byłam w wieku 18 lat bo musiałam i gdyby nie to to bym pewnie też miała wątpliwości: iść czy nie.

Ale najpierw opowiem Wam o moim "pierwszym razie".

Było to w dzień studniówki na którą miałam iść z kolegą. Właśnie szykowałam się na imprezę gdy zaczął okropnie mnie boleć brzuch. Miałam takie boleści, że zawieźli mnie na pogotowie z podejrzeniem ataku wyrostka. Jednak to od razu wykluczyli i zaprowadzili mnie do ginekologa żeby mnie zbadał. Jeśli chodzi o tą pierwszą wizytę to wogóle się nie denerwowałam, bo po prostu nie myślałam o niczym oprócz tego żeby mnie boleć przestało. Całe szczęście trafiłam na bardzo miłego lekarza, który starał się mnie rozweselić i zagadać żebym się nie denerwowała. No i okazało się, że to tylko bóle menstruacyjne, tyle że bardzoooooooo mocne. Dostałam zastrzyk przeciwbólowy i wróciłam do domu. Niestety na studniówkę juz nie poszłam :)

Jeśli chodzi o tego lekarza to pracuje w przychodni w Łańcucie (niestety nie wiem jak się nazywa). Ale byłam u niego jeszcze 2 razy i zawsze był miły, delikatnie badał i rozładowywał moje zdenerwowanie.

Teraz jak chodzę do ginekologa to wogóle nie mam jakiś specjalnych problemów czy zahamowań.

Ale najgorszy est ten pierwszy raz. Jak się juz ma go za sobą to wszystko idzie "z górki" :

Ale się spisałam :P hehe Ale mam nadzieję że nie bedziecie czekać nie wiadomo ile, tylko wybierzecie się do ginekologa jak najszybciej. Pozdr

terelka    1

Ja też mam wewnętrzne obawy przed tego typu wizytą :/ i niewiem czy się zdecyduję na nią w najbliższym czasie :/ chociaż, wiem, że w moim wieku już powinnam :/

SunShine    0

Jejku czego tu się bać :) to jest bardziej krępujące niż straszne, krzywdy Wam napewno nie zrobi a jak będziecie rozluźnione to nic nie będzie bolało. Najgorszy moment jest kiedy trzeba się rozebrać i usiąć na tym krzesełku :/ a potem juz z górki :P w sumie wszystko zależy od podejścia lekarza do pacjentki.

okimaxim    0

a to trzeba sie koniecznie rozebrać? :| nie można w ubraniu? a pan doktor załatwiłby sobie jakiś specjalny przyrząd do patrzenia przez ubranie... :D XP :lol-sweat: