Jump to content
Sign in to follow this  
spit

Łańcut i okolice moim okiem ;-)

Recommended Posts

Qmar    0

bardzo ciekawa strona :D szkoda tylko ze w Łct mojego domu nie sfotografowales bym sobie na tapetke strzelił :)

Joy_ride    4

bardzo ładne fotki :)

mnie raczej interesuje takie latanie :D

-ile to kosztuje? (sprzęt,itd)

-czy trzeba jakieś licencje?

"z czym to się je ?"

spit    0
bardzo ciekawa strona :) szkoda tylko ze w Łct mojego domu nie sfotografowales bym sobie na tapetke strzelił :)

Jeszcze kiedyś pewnie będę furał w tamtych okolicach więc jak będę wiedział gdzie mieszkasz i jak dobrze mnie opijesz to zobaczymy ;D

:564:

bardzo ładne fotki :)

mnie raczej interesuje takie latanie :D

-ile to kosztuje? (sprzęt,itd)

-czy trzeba jakieś licencje?

"z czym to się je ?"

Więc koszty nowego sprzętu, takiego dla początkujących : skrzydło około 8 tyś , napęd też około 8 tyś

oczywiście paralotniarstwo, jest silnikowe tzw ppg i wolne czyli bez napędu lata się z wykorzystaniem noszeń termicznych. W naszych okolicach da rade polatać tylko z silnikiem niestety.

Oczywiście potrzebna jest licencje pilota paralotni aby legalnie latać i oczywiście umieć latać. koszty są podane np tutaj www.beskid-paralotnie.pl

W czasie lotu zwykle nie je się ;-) , pytaj konkretnie postaram się odpowiedzieć

Qmar    0

No ciekawe polecialbym sobie z raz. Czasem widze wlasnie kogos na paralotni jak lata gdzies nad polmosem i w tamtych okolicach a nawet raz mi kawalek nad samochodem lecial jak wracalem z rzeszowa (w miare wysoko :) ).

Ja mieszkam kolo szkoly podstawowej nr 2 :D niedaleko od niej 3 minuty drogi. ;p

spit    0
No ciekawe polecialbym sobie z raz

Kolega ma tandem tylko bierze za lot około 150 zł za pół godziny

Czasem widze wlasnie kogos na paralotni jak lata gdzies nad polmosem i w tamtych okolicach a nawet raz mi kawalek nad samochodem lecial jak wracalem z rzeszowa (w miare wysoko :D ).

Jak to było czerwono-niebieskie skrzydło to ja ;D

Qmar    0

to milo mi Cie poznac bo akurat takie widzialem ;p

a co do lotu moze kiedys sie skusze ;) jakas znizka albo co dla znajomego z forum ;p

Falkhor    63

Hehe, pięeeeeekne widoki :) Też często widywałem 'obiety latający' tego typu ;) Z reklamą co prawda i nawet fotkę strzeliłem z ciekawości, nooo i kiedyś też widziałem, jak jadę koło mnie ze sprzętem, to jechali trochę za szybko i to i owo spadło im z samochodu ;) ;) Ale chyba się nie potłukło. To może byłes Ty albo Twoi znajomi? ;)

spit    0
a co do lotu moze kiedys sie skusze ;) jakas znizka albo co dla znajomego z forum ;p

Raczej nie da rady, ten sprzęt i ubezpieczenie kosztuje dużo.

kiedyś też widziałem, jak jadę koło mnie ze sprzętem, to jechali trochę za szybko i to i owo spadło im z samochodu ;) ;) Ale chyba się nie potłukło. To może byłes Ty albo Twoi znajomi? ;)

Ja jeżdżę na startowisko rowerem ;D

Joy_ride    4

Ktoś śmigał raz maluszkiem 126p i miał zamontowany taki fajny wentylator a na dachu skrzydło złożone.

chyba miał dredy :( z tego co zauważyłem.

kiedyś, kiedyś... byłem napalony na skoki ze spadochronem :( ale niestety :/ zbyt dużo ganiania po przychodniach itd.

tandem trochę mi nie leży :/

czasem sobie słucham samolotów i wieży w jasionce na 126,800 Mhz

SunShine    0

świetne fotki :( ja tez mam gdzieś pare podobnych zdjęć, które szwagier zrobił lecąc samolotami. Jak sie uczył na pilota w rzeszowie :(

spit    0
kiedyś, kiedyś... byłem napalony na skoki ze spadochronem :( ale niestety :/ zbyt dużo ganiania po przychodniach itd.

Jakie tam ganianie, tylko lekarz sportowy, moje badanie wyglądało tak że dał mi jakiś przyrząd do ściskania w ręce z wskaźnikiem a że zamknąłem skale papierek dostałem od razu ;D czyli tak jakby za ładne oczy ;D

Joy_ride    4

Łańcut z dużej wysokości

Fotka Pierwsza

centrum Łańcuta :(

Fotka Druga

cała fotka ma rozmiar 99MB

Edit by Falk:

Art.4.4. Wszystkie linki umieszczane w postach powinny być ‘zamaskowane’ – umieszczone dzieki opcji URL widocznej w pasku formatowania tekstu.

Edited.

Falkhor    63

spit, Rowerem? Nooo a sprzęt? Może Ci go ktoś dowoził, bo ja wiem, czy dałbym radę z tym wszystkim jechać rowerem... :(

Joy_ride, Hehe... mapki ciekawe, ale nie będe czekał, aż wgra mi się do końca... 99mb... rany :(

Cerberion    0

chyba bym sie pohaftowal jakbym tak wysoko byl. Wystarczy ze wyjde na komin i mnie mdlosci biora... widoki ladne, ale z ekranu monitora. takie latanie dobre jest ale dla samobojcow :( jak juz spadniesz, to tyle, kropka. Poza tym policja cie moze zastrzelic, jakby komus bocian uciekl. albo f16 cie zdejma... ryyyyzyko. Wole pkp :(

maciej    32

Joy_ride,

Czy mogłbyś coś więcej powiedzięc na temat sprzętu do robienia zdjęc podczas lotu ? Domyślam się, że np to zdjęcie Łańcuta kilka postow wyżej nie jest zrobione zwyklą cyfrowka.

Falkhor    63

maciej, Nooo czy ja wiem... wg mnie moze być robione na pewno jakąs cyfrówką, klasy średniej - moze i trzęsie trochę, ale... chyba zwykłym by uciągnął kilka ujęć :( A co... wybierasz się? :(

Joy_ride    4

ta fotka była robiona z bardzo dużej wysokości ponieważ obejmuje od podzwierzyńca do wysokiej oraz krzemienica sady do głuchowa :(

nie była to raczej cyfrówka bo widać na fotce czasem jakieś włoski itp. to mógł być np. samolot wojskowy lub podobny z kamerą specjalistyczną do robienia fotek coś w stylu zwiadowczego, tak podejrzewam. fotkę dostałem od kolegi i do jej oglądania jest taki programik specjalny.

maciej    32

Joy_ride, thx za odpowiedz :)

przy obrazie o wielkosci 99mb to faktycznie jakas specjalistyczna kamera do zdjęć. Może to potem jest wykorzystane w mapie google earth :P

Guest Ahab   
Guest Ahab
Może to potem jest wykorzystane w mapie google earth

Google earth to wykorzystuje foto satelitarne... to chyba lotnicze jest :P

Falkhor    63

Hehe :) Ta fotka może być nawet na zlecenie Unii jeśli chodzi o dopłaty do działek, gruntów itd. Hmmm... nie znam się na tym zupęłnie, ale na pewno zdjęcie przynajmniej lotnicze. I ja wiem? Może fotka zajmująca 99mb została poskładana z kilku? Trzeba czekać na zdanie specjalsity :P:)

maciej    32

Dzieki za odpowiedz panowie :)

czy podczas lotu na paralotni obowiazuje jakis sprzęt ochronny typu spadochron czy coś podobnego ? :P