Jump to content
Sign in to follow this  
marko

Zdjęcia, przeróbki, digital-art itp...

Recommended Posts

marko    3

Falkhor jeżeli chodzi o fotomontaż to jest ale "malutki" a dokładnie to dodana jest winieta i ten facet na molo w lornetce, reszta oryginal :-) A ten chłopczyk to mój chrześniak :-)

Promyczek ładna fotka, tylko brakuje mi to zachodzącego słońca.

Falkhor, Padlinka dzięki za odwiedziny i komentarze, pozdrawiam cieplutko :-)

Falkhor    63

promyczek, Hhehe, mnie tylko te kable troszkę przeszkadzają, ale ogólnie - baaardzo ładny kolorek. Taka soczysta czerwień :)

marko, hehe, no o to mi chodziło :) Poza tym nawet samo molo - w tle bignie od prawej do lewej, a w obiektywie widac, ze... od lewej do prawej :) :)

Falkhor    63

promyczek, Można je przeciać, ale żeby jednak nie wchodzic w konflikt z prawem i sąsiadami lub innymi ludźmi - warto się trochę nagimnastykować i pozukać miejsca, w których albo kabli wogóle nie będzie, albo... nie będzie ich widać.

ostatnie fotki, które robiłem i dałem na Forum (zachód słońca nad Krzemienicą), robiłem przy mega wietrze, zmachałem się niexle, zanim dojechałm do obrego punktu widokowego :)

promyczek    0

takie gimnastykowanie sie moze spowodowac, ze zachod 'ucieknie' i sie zrobi ciemno. a kzda sekunda robi roznice - chyba ze sie oczekuje ten zachod to tak :)) warto poszukac najlepszego miejsca :)

Falkhor    63

promyczek, Hehe... Pamiętam, jak próbowałem złapać spadające gwiazdy... siedzenia na dworze, jakieś 2 godziny, zmarzłem trochę a i tak nie udało mi się zrobic zdjęcia. Albo polowanie na mgłę i jakieś ciekawe miejsce... też trudne. Rzadko kiedy uda się trafić dokłądnie w miejsce i w czas. Czyli - być we właściwym miejscu i we właściwym czasie. Taki sukces fotografa i w sumie urok tej profesji :)

promyczek    0

heh w szkole ogladalam film z dnia jak fotografuje :) gosciu jak Snajper doslownie, ale uchwyci wszystko :).

(tak na marginesie to byl on fotografem na weselu Jessica Simpson i Nick Lachey - ich wypowiedz o nim jest umeszczona na stronie fotografa)

Jest tez super fotograf slubny, z Australii, ale na wesela jezdzi po calym swiecie nazywa sie Yervant :))

Qmar    0

tak a ile tacy ludzie moga zarobic ? jesli jest sie naprawde dobrym a pozniej przerobi sie zdjecia na kompie to mozna dostac niezla kase za takie :)

marko    3

$$$ oczywiście, że jest niezła ale nie tylko to się liczy. Chodzi o satysfakcję z samego fotografowania i z tego, że zdjęcia się podobają np.: „Parze Młodej”.

Fotografowanie ślubów czy wesel to nie łatwa sprawa. Trzeba mieć do tego dobrą rękę, dobry pomysł na zdjęcie no i odpowiedni sprzęt do takich „sesji”.

Qmar    0

zapomniales dodac ze trzeba wiedziec czego oczekuje klient :) czyli taki fotograf musi juz jakis czas robic te zdjecia :D

Falkhor    63

Qmar, Hehe... na szyldzie/logo jednego z rzeszowskich zakłądów foto był taki dopisek - 'robimy DOBRE zdjęcia'...

Fotograf weselny, imprezowy, czy jakiś tam jeszcze - nie powinien robić zdjęcia dobrego dla prasy :) Tylko dla młodej pary, które go wynajęła. Nie mają mieć wtedy paskudnego grymasu na twarzy, tylko ciepły, serdeczny uśmiech... Zrobić zdjęcie, aby 'modelom' sie podobało... trudna sprawa :D

marko    3
zapomniales dodac ze trzeba wiedziec czego oczekuje klient :P czyli taki fotograf musi juz jakis czas robic te zdjecia :P

Ależ oczywiście to podstawa.

A nawiązując do tematu! Natknąłem się na ślub i nie mogłem się powstrzymać ;-)

"Ślubny Powóz" w starym wydaniu.

automobilewr3.jpg

Stary zawias

przedmartmcz0gr.jpg

Kolejna dawka lekcji fotografowania. Tym razem troszke o kolorach :-)

P.S - to raczej dla tych co choć troszkę "liznęli" angielski ;-)

http://inmotion.magnumphotos.com/essays/color.aspx

okimaxim    0

fajne to ostatnie foto :) też mam w tym stylu sfotografowaną sztachete w płocie :P mi sie podoba :P jak będe miała lepszy net i więcej chęci to pokaże :P

Falkhor    63

Pewnie się będę czepiał, ale jakby nie było tego drugiego jeźdźcakobiety w kadrze, zdjęcie wyglądałoby znacznie lepiej :P

Poza tym - fajna barwa... a konik tez niczego sobie ;)

marko    3

No właśnie :-(

Innej opcji za bardzo nie było ponieważ po Węgiersku rozmawiać nie umiem a gestykulować nie za bardzo chciałem ;-)

P.S - a krytyka jak najbardziej ;-)

Falkhor    63

marko, heheheh :D Domyślam się, ze musiało być trudno :D Ale tak czy inaczej, bardzo fajne zdjęcie - wdzięczny obiekt do utrwalania na fotkach :D Kiedyś próbowałem pstrykać koniowi podczas jakichś biegów, skoków, itp. Masakra :P Za cienki jestem ;)

A co do krytyki - to zawsze oby była konstruktywna :D

marko    3
marko, heheheh :P Domyślam się, ze musiało być trudno :P Ale tak czy inaczej, bardzo fajne zdjęcie - wdzięczny obiekt do utrwalania na fotkach :P Kiedyś próbowałem pstrykać koniowi podczas jakichś biegów, skoków, itp. Masakra :) Za cienki jestem :P

A czym pstrykasz??

Falkhor odpowiednie ustawienia i powino się udać?!

A co do krytyki - to zawsze oby była konstruktywna :P

Dokładnie tak ;-)

Zdjęcie z seri "daj gryza" he he ;-)

grubaskaihudaai9.jpg

Falkhor    63

marko, Hmmm... pstrykam sobie takim czymśc - Konica Minolta Dimage Z3... Całkiem jak na moje potrzeby dobry sprzęt. Fakt, ustawienia to połowa sukcesu, ale w sumie rzadko kiedy robię zdjęcia, które... są ustawiane... zazwczyaj wszystko w biegu :):P :P