Jump to content
Sign in to follow this  
marko

Zdjęcia, przeróbki, digital-art itp...

Recommended Posts

Falkhor    63

marko, Oooo... świetne tapetki na monitor ;) ;) :D Pewnie pod tym kątem były robione... chociaz takie fotki to i fajne na kalendarz i na plakat... spoko ;)

marko    3
marko, Oooo... świetne tapetki na monitor :P:) :) Pewnie pod tym kątem były robione... chociaz takie fotki to i fajne na kalendarz i na plakat... spoko :)

Nie koniecznie pod tapetki ale....???

Dzięki

~HDR

hummeruq6.jpg

Dodano: 2007-03-02, 22:11 ]

Bajkowy most

bajkowymostminto4.jpg

[ Dodano: 2007-04-09, 13:03 ]

Dzisiejsze motto:

"...a się narombałem"

siekierabwov6.jpg

[ Dodano: 2007-05-22, 18:48 ]

Natalka

Prosto po kompaniu ;-)

natjd3.jpg

[ Dodano: 2007-06-03, 11:02 ]

Natalia c.d..

Co za sen :D

nataliagy1.jpg

[ Dodano: 2007-06-30, 10:11 ]

Nowe pokolenie młodych piłkarzy :grin: :D

fdawwc1.jpg

Eisenhower    2

Mam pytanie, potrafi ktos rozjasnic zdjecie? Sprawa jest tego typu, ze robilem zdjecie dosc pozna pora i nie przelaczylem na tryb nocny, takze chodziloby mi o to zeby troche rozjasnic. Przy okazji zeby nadalo sie do wywolania. Umie ktos takie cos? Albo polecilby jakis program chociazby?

Prosze kierowac tylko powazne oferty, niepowazne bede karal banem iconlolfk6.gif

Guest Bake   
Guest Bake

program jaki ja używamdo tego typu operacji to IrfanView darmowy i ma taką opcję. Polecam go

marko    3

Eisenhower jest wiele prostych programów do rozjaśniania itp... np: ACDSee, każda przeglądarka plików graficznych powinna mnieć to w "opcji".

Dobrym programem jest również CorelDraw, bądź PS.....;

Bake IrfanView jak najbardziej!!!

Polecam również darmowy programik easyHDR

POZDRAWIAM!!!

A po dłuższej przerwie zapodają parę fotek, na poczatek.....

Co w trawie piszczy?

trawapn0.jpg

Falkhor    63

Koniki rooooxxx ;)

To ja tak zapytam - a co mozesz powiedziec o owym HDR? Haj dajnamik rendż - ale do czego to się nadaje?? :)

Qmar    0

Sam chcialem sie pobawic HDR ale moj aparacik nie moze zapisywac plikow w formacie RAW. A bardzo mi sie podoba ta technika robienia zdjec :)

darekielb    13

HDR to nic innego jak zwiększenie zakresu tonalnego zdjęć (od bardzo jasnych do ciemnych barw nie powodując zaciemnienia pewnych elementów zdjęcia, które są ważne).

Ostatnio często się tym bawie i trzeba przyznać że ładnie to wygląda, ale głównie przy krajobrazach i fotografii motoryzacyjnej. Do fotki z koniami to zupełnie nie pasuje według mnie (ale to jest tylko moje zdanie).

PS. do tworzenia HDR-ów wcale nie trzeba plików RAW.

Z plików RAW da się uzyskać lepszy efekt, ale na jpg też można poszaleć :)

Tu kilka przykładowych i zarazem delikatnych HDR-ów mojego wykonania:

1.

img0375fhdros2.jpg

2.

img0544fhdrbqo1.jpg

3.

stitched003fhdranl8.jpg

4.

stitched001fhdrbjj8.jpg

Falkhor    63

No ja też jakoś użyłem tego easyHDR do JPG a nie do RAWa... :P I w sumie efekty były ciekawe :);) Ale na razie nie mam czasu, by to głębiej zgłębić, acz warto by było :)

Qmar    0

3 i 4 zdjecie mi sie widzi :) poszperam troche na ten temat (wiecej niz dotychczas) i sam cos zrobie ;) jak na jpg mozna szalec to spox

moim zdaniem HDR pasuje najbardziej do krajobrazów i fotek jakis budynkow lub fabryk :P oraz wnetrz pomieszczeń

marko    3

Falkhor tak jak powiedziłał i przedstawił darekielb (fotki wyglądają bardzo ładnie).

Zdjęcia oddają to co dokładnie chcesz ty sam uzyskać tzn. głębia kolorów, nasycenia, ostrości, GO, itp., itd a co za tym idzie to wszystkie możliwe funkcje ustawienia aparatu, podstawą jest tu RAW.

Zwykłym kompakcikiem uzyskać takie efekty jest to niestety niemożliwe!

Oczywiście możliwa jest zabawa w HDR z jpg`ami zrobione zwykłym kompaktem poprzez różne programy służące to tego typu zabaw.

Qmar, darekielb macie rację że najlepiej wychodzi to na robieniu zdjęć krajobrazom czy motoryzacji.....

No ale poeksperymentować zawsze można:rolleyes:

POZDRAWIAM WAS SERDECZNIE:P

Kolejna dawka

Historia: Jeep CJ-2A

W związku z przystąpieniem Stanów Zjednoczonych do wojny, Departament Obrony w 1940 roku ogłosił przetarg na lekki samochód rozpoznawczy (ang.: Reconnaissance Car), klasy 1/4 tony, z napędem na cztery koła, dla armii amerykańskiej. W odpowiedzi na zamówienie, we wrześniu 1940, American Bantam Car Company przedstawił prototyp pojazdu gotowego do testów, które wypadły pomyślnie. Dostarczony jako "Samochód Zwiadowczy Bantam", niedługo potem zyskał nazwę "jeep". Ford i Willys-Overland dostarczyły także swoje prototypy, jednak ich wygląd został ujednolicony. Willys-Overland wygrał kontrakt, podpisany w lipcu 1941 roku, jednak na potrzeby II wojny światowej niezbędny był drugi producent. Szczęście uśmiechnęło się do Forda, który dostał zlecenie produkcji auta o stylistyce Willysa i z jego silnikiem. Samochód ten nazwano Ford GPW, jednak mimo łudząco podobnego wyglądu, zasadniczo różnił się w szczegółach od oryginału. W sumie, podczas wojny wyprodukowano około 586,000 sztuk Jeepów i Fordów GPW.

jeepsepiawf8.jpg

Falkhor    63

Heh :D Taki pojazd to prawdziwa klasyka, zwłaszcza filmowa :D W tych nowszych pokazuje się hummer co prawda ale nie zrobił sobie takiej legendy jak ten pozornie niepozornie wyglądający pojazd.

Falkhor    63

polskie PyKaPy zasuwa aż się obraz zamazuje. Strasznie rzadki widok :D :D Fotka prawie jak na czołówkę filmu jakiegos :D

Falkhor    63

No no, wiosna jak okiem sięgnąć :D Albo raczej okiem wglądnąć i wejrzeć, bo to z bliska dość :D

bardzo ossstre zdjęcie :D

marko    3

Falkhor dzięki:rolleyes:

Grzybki

1/125, F4.5, ISO200

grzyb1yw5.jpg

1/100, F3.6, ISO200

grzyb2ej0.jpg

1/80, F3.6, ISO200

grzyb3re2.jpg

1/80, F3.6, ISO200

grzyb4zm7.jpg

Falkhor    63

Nie wiem, czy te grzybki są jadalne, ale na tych fotkach wyglądają przeapetycznie :P

darekielb    13

Nie wiem, czy te grzybki są jadalne, ale na tych fotkach wyglądają przeapetycznie :D

podobno wszystkie są jadalne, ale niektóre tylko raz :P a tak na poważnie to podobają mi się te fotki. Dmuchawiec też ciekawie wygląda

marko    3

Falkhor, darekielb dzięki za kolejne odwiedzinki i miło mi, że tu zaglądacie i oceniacie:):):)

A co do grzybów to juz tak to z nimi jest:P

Zamek HDR

Zameczek na Zadnim Groniu w Wiśle zbudowany w 1931 r. jako dar województwa śląskiego dla prezydenta Ignacego Mościckiego wygląda niemal identycznie jak za czasów jego pierwszego właściciela. Powstał w miejscu spalonego, drewnianego zameczku Habsburgów, gdzie jeszcze w 1915 r. gościli cesarze Niemiec i Austro-Węgier. Rezydencja była pierwszym gmachem reprezentacyjnym powstałym w II RP. Mościcki przyjeżdżał tu m.in. polować na głuszce, których lasy Beskidu Śląskiego były wtedy pełne.

zamek1pr3.jpg

marko    3

fajny ten zameczek i ładne kolorki, ale nie wiem czemu te okna mi nie pasują do tamtej epoki :) hehe

Zameczek był remontowany i jak z tym idzie okna także były powymieniane:) Są to specjalne okna przy których można się opalać8)

Kadr foto

kadr1dx3.jpg