Jump to content
Sign in to follow this  
Falkhor

Piła III

Recommended Posts

Falkhor    63

Źródło - Doza Kultury O2

Autor - Dorota Smela

 

Tym razem jest jeszcze gorzej. Tak źle, że nawet pisanie o tym filmie może spowodować trwałe urazy mózgu. "Jedynka" była amatorskim horrorem opartym na chorym pomyśle, "dwójka" - dalszą eksploatacją tegoż pomysłu. "Trójka" głupotą scenariusza, kumulacją obrzydliwości i warsztatowym niedbalstwem bije na głowę pierwsze dwie.

 

Intryga Piły 3 została pomyślna jako zwieńczenie tryptyku i domknięcie wszystkich wątków z poprzednich filmów. Tytułowy maniak, który porywa ludzi, by następnie proponować im grę w rodzaju: włóż głowę do słoika z kwasem, a może uda ci się uniknąć łamania kołem, dogorywa na łożu śmierci z tętniakiem mózgu. Ostatnie godziny życia postanawia spędzić w najprzyjemniejszy dla siebie sposób - torturując kolejne ofiary.

 

Atrakcji dla wielbicieli gore będzie tu sporo. Obejrzą między innymi śmierć przez zamrożenie, faceta tonącego w szlamie ze zmielonych, gnijących świń oraz trepanację czaszki za pomocą wiertarki. Wszystko z najdrobniejszymi szczegółami.

 

Nie moge ukrywać, ze zgadzam się z autorką tej recenzji... Oglądałem co prawda tylko pierwszą i drugą 'Piłę', jednak... Z każdą cześcią (aż dwie :P ) było troszkę gorzej. Pierwsza cześć nie mogę powiedzieć, aby pwoaliła mnie na kolana... druga miała kilka rzeczy, których brakowało mi w jedynce, jednak nie miała mnóstwa rzeczy, które jedynka MIAŁA.

 

Dlatego oglądanie po raz kolejny wymyślnego maltretowania 'nisko-budżetowych' aktorów :P nie wydaje mi sie pasjonującą rozrywką, jednak przywykły do tego, by ostatecznie ocenić obraz PO jego oglądnięciu, jednak przy takich już wstępnych reckach - ocena będzie surowa...

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Falkhor    63

Nooo to pewnie przy słabej kopiii niewiele detali widziałes, no ale co do fabuły... to w żadnej części nie była czyms kosmicznym. Im bliżej końca, tym mniej chcesz wiedzieć... bo robi się 'płytko' po prostu, zamiast robić się co raz mroczniej...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×