Jump to content
Sign in to follow this  
Totti

Basen

Recommended Posts

Guest Ahab   
Guest Ahab

Tak się zastanawiam skąd wezmą tyle karłów by zapełnić ten brodzik.... Przecież to śmieszne.... taka kałuża wody przykryta dachem.... icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Falkhor    63

Ahab, Jak się nie ma, co się lubi, to się lubi co się ma... Jak już wspominałem - na tyle najwyraźniej było nas stać.

Obecnie porozkopywane w różnych częsciach (przy TMR na przykład) miasto to prace nad dociągnięciem zasobu wody do obiektu... Trochę to ignoranckie stwierdzenie, ze ten basenik śmieszny jest. na fotkach widać, że wielkie to to nie jest... ale sprawia wrażenie przyzwoite. Jak sądzę - to i tak boom klientów będzie tylko na początku... Co prawda potem wakacje ale wtedy lepszy chyba ten basen przy Składowej.

Jeszcze trochę wieści z prasy, która, hyhyhyhy, nie ma jednak fotek :):P Noooo ale do tekstu:

Do 16 lutego powinny zakończyć się prace przy budowie basenu w Łańcucie. Wciąż jednak nie ma pieniędzy na parking i ogrodzenie.

- Ekipa budowlana zobowiązała się dotrzymać terminu ukończenia prac – mówi Henryk Pazdan, zastępca burmistrza Łańcuta. – Później musimy poczekać na odbiór techniczny budynku.

Ten powinien zakończyć się w połowie kwietnia. Od maja pływalnia ma być otwarta dla mieszkańców. Na parking, drogę dojazdową i ogrodzenie potrzeba 4 mln zł, a tych miasto w swoim budżecie nie ma. (...)

Źródło - GC Nowiny 24

Zatem to sa na prawdę DUŻE pieniądze. Jak na takie miasto jak Łańcut - inwestycja na miarę oczekiwań. Oby tylko ta cała kosntrukcja była trwała i spełniania 'papierowe' normy i nie pękała, jak w niektórych miejscach hala...

Poooozdro.

Guest Ahab   
Guest Ahab

Falkhor, Czy takim wielkim problemem byłoby tak głębiej o 30 cm wykopać ? Nie sądze...

W każdym razie im niższa woda tym wiecej dzieciarni co od razu sobie zrobi z basenu latryne :)

Falkhor    63

Ahab, Średnio znam się na teorii kopania albo raczej budowania basenów, ale... przy większych głębokościach jest inna instalacja, o innej wydajności, może tez inne wymogi techniczne jeśli chodzi o całość obiektu? W końcu 30cm głębiej... na takiej powierzchni... to sprawa jednak niebagatelna. jak już to wg mnie można było ten basen zrobić WIĘKSZY, a nie głębszy :):P

Guest Ahab   
Guest Ahab

Falkhor, Osobiście sądze, że za wykopaniem tak płytkiego basenu stoją kalkulacje finansowe, i nie chodzi o koszta wykopania, ale o to ile dzieciarni nadciągnie do tego obietku....

Nie będzie trzeba jechać do Indii by wykąpać się w Gangesieicon_smile.gif

Qmar    0

ja tamnawet nie pojde jak to ma byc taki brodzik ludzie to paranoja to juz wole sobie wody do wanny napuscic przynajmniej sam poplywam :)

Guest Ahab   
Guest Ahab

Qmar, Popieram ! Jak mówi afrykańskie powiedzenie: lepiej mieć własnego psa, niż wspólną żyrafę :)

Padlinka    0

hmm ja mysle ze na pocztaku bedzie kropny tłum ludzi ale chyba po paru miesiacach sie wszytsko usatkuje i jak zmienia ta syfska wode w brodziku bedzie mozna smigac :)

Falkhor    63

Hehe, marudy... :) Ale jak ktoś powie, idziemy? To pewnie będziecie w pierwszej parze, która wskoczy do tego basenu a po wszystkim powie, że było świetnie :) Oczywiście wskoczy delikatnie, bo nie będzie wolno z rozbiegu :P:D :D

Falkhor    63

HEHEHE :D No czemu by nie :) Jeszcze jak tam restauracja będzie... kurcze... drinki w basenie, piana, itp... Hmmmm... Sprawa do rozważenia :)

Totti    0

A ja dzis podjechałem do sympatycznych panów budownichych naszego baseniku i dowiedziałem sie .ze oficjalne otwarcie nastapi pod koniec lutego........tylko nie zapytałem którego roku.

Falkhor    63

Totti, Otwarcie BASENU? Hmmmmm... PRACE mają być zakończone z końcem lutego, ale całość... no nie wiem, nie wiem... To by było neizłe wydarzenie, jakby tak to wszystko pokończyli. Może pewną cześć? Wiesz coś więcej? :)

Totti    0

Rozmawiałem z kierownikiem tego całego zamieszania i pod koniec ma byc otwarcie.....roboty maja byc zakonczone wczesniej ,ale znajac zycie pewnie jakis poslizg bedzie ...takie zycie :)

Falkhor    63

Totti, Tylko zakońćzenie jakich prac - bo ja dlatego dak dociekam, gdyż... wydaje mi się, ze z pewnego źródła - że BASEN zostanie oddany DO UŻYTKU dopiero w maju. Fakt 'wspólny' jest taki, że roboty mają zakończyć się w lutym, jednak trzeba czasu na doprowadzenie wszystkich 'drobniejszych' spraw... Heh, aż ciekaw jestem :) Jednak nawet Nowiny napisały - że w maju... Heh :) Może ma to być jakaś niespodzianka? :D :D

Totti    0

Pozyjemy zobaczymy .......sam w głebi duszy tak sobei dumam ,ze jednak koniec lutego to za wczesnie przy stanei robot jaki ostatnio widziałem ...zreszta mysle ze po zakonczeniu prac zwiazanych z basenem , nalezałoby jeszcze zrobic jakis parking i zagospodarowac miejsce wokół całego obiektu.Na dzien dzisiejszy wyglada to tragicznie .

Qmar    0

miejsce dookola daje sporo do zyczenia trzeba wylac jakis asfalt albo ksotke wylozyc przeciez tam jest blota co niemiara :/ te samochody w czasie wiekszych imprez tez staja jak chca a sam basen jeszcze chwile bedzie budowany nie sadze zeby szybko go skonczyli

Falkhor    63

Qmar, Totti, Jak wspomniane jest w artykule GN Nowiny - na kostkę i wykończenie parkingu, chodnika, dróg... to trzeba będzie poczekać. Wydrzeć z Unii prawie 4.000.000 złotych... będzie ciężko i trochę z tym zejdzie... Dlatego racja... rozjeżdżona ciapa błota, liści, kałuże nie wyglądają atrakcyjnie.

Poza tym trzeba zauważyc, że obecny aprking wyłożony kamieniem jest i tak kiepskawy... a w deszczu... brrr...

Falkhor    63

Qmar,

no fakt jak POSZEDLEM na mecz to do domu sie PŁYWAŁO spowrotem

Ty poszedłeś... trzeba było jednak widzieć, a może tez Ci się udało, jak tam kamienie z błotem latają, jak odpalają auta keirowane przez nerwusów. Można dostać takim kamykiem w facjatę... nie mówiąc, że sąsiadujące auta też obrywają tym gruzem... Masakra :D

Joy_ride    4

parking i dojazd może poczekać :D przynajmniej to zniechęci ludziska do uczęszczania na tą "sadzawkę"

przy czym woda będzie czyściejsza :D

na tych fotkach nie widziałem wylotu ze zjeżdżalni :? może wylot jest na zewnątrz ?? kto wie?

pożyjemy zobaczymy.

może ktoś wie kiedy otwierają ten brodzik? dla kaczek?

bo jedni mówią początek marca, inni że we wrześniu?

dosłownie ile ludzi tyle terminów :?

kto wie na 99%??

Falkhor    63

Joy_ride, Terminy - Ukończenie prac GŁÓWNYCH - koniec lutego. prac dodatkowych - koniec kwietnia, maj - oddanie do użytku DLA mieszkańców. To wydaje mi się - jest pewne na 95%.

na tych fotkach nie widziałem wylotu ze zjeżdżalni :? może wylot jest na zewnątrz ?? kto wie?

Nie no, wylot z 'rury' jest i całe szczęście wewnątrz budynku :D Na pewno :D