Jump to content
Sign in to follow this  
Falkhor

Kolejny oszust na Allegro - nabrał ok. 300 osób!

Recommended Posts

Falkhor    63
Sprawca na jednym z portali aukcyjnych oferował do sprzedaży fikcyjny, wysokiej klasy sprzęt elektroniczny, komputerowy i telefony komórkowe o łącznej wartości 120 tys. zł. Po wpłaceniu pieniędzy za oferowane przedmioty przez wygrywających aukcje, kontakt ze sprzedającym urywał się. Oszust w ciągu zaledwie 6 dni usiłował wyłudzić, lub wyłudził pieniądze od blisko 300 osób z terenu całego kraju. Straty oszacowano na kwotę nie mniejszą niż 30 tys. zł.

 

Mężczyzna był już wcześniej notowany przez policję m.in. za oszustwa. Jak twierdził pieniądze wyłudzone od pokrzywdzonych miały być przeznaczone na wyjazd i pobyt w Hiszpanii. Za oszustwa, których się dopuścił odpowie przed sądem. Grozić mu może kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło - Wirtualne Media PL

 

I jak tu ufać ludziom? Cieżko winić za to Allegro, ale z drugiej strony - jakby sie uparł to każdy, kto sprzeda trochę rzeczy (a w sumie nawet nie musi sprzedawać...) dorobi się kilku gwiazdek i jesli zechce - MOŻE zrobić taki przekręt. Złożyć kilkanaście aukcji z ciekawym psrzętem po super atrakcyjnej cenie... poczekać na przelwey i... zwinąć interes.

 

Co ciekawe - kliknijcie sobie w odnośnik i popatrzcie - oszust był już spakowany i gotowy do wyjazdu do Hiszpanii... Teraz może spędzić nawet 8 lat wakacji na koszt państwa, ale pogoda będzie raczej w kratkę...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×