Jump to content
Sign in to follow this  
maciej

Herbatka tradycyjna czy smakowa ?

Recommended Posts

maciej    32

Jaką lubicie pić herbatę ??

Tradycyjna np lipton, sagę ... ?

Czy smakową np. malinową, truskawkową ... ?

a może bawarkę :D

Hmm, a jak z cytrynką :)

[ Dodano: 2007-02-28, 01:15 ]

A może znacie jakiś nowy "przepis" na pyszna herbatkę :)

Qmar    0

Jak robie sobie siorbatke to liptona zwyklego i cytrynka albo malinowa saga - ewentualnie z cytrynka :)

Słyszalem ze zdrowa jest zielona herbata :D ale to pojał moj brat :)

Ogolnie siorbatka rozgrzewa :) zwlaszcza jak jest zimno :D

Falkhor    63

Tradycyjna. Czyli CZARNA. Bo cóż... prawda jest taka, że tylko niewielki procent herbat o jakimś tam smaku (smakowa), składa się z prawdziwego suszu owoców albo np. skórki pomarańczy. Lub cynamonem... a jest AROMAT syntetyczny.

Taka prawdziwsza :) herbatka kosztuje więcej kasy - w TESCO w dzilae herbacianym (ummmhhh... ten zapach) :) ceny dobrych herbat zacyznają się od 7-8zł za 20 torebek. Tetley, Ahmad, Dilmah.... albo jeden z moich ulubionych - hedley's z dodatkiem pomarańczy bądź bergamotki i cynamonu.

Dobra herbata nie może byc zwietrzałą, ani, uwaga, skąłdać się z meiszanki herbat czarnych, bo to na opakowaniu świadczy o tym, ż W opakowaniu znjaduje się trochę herbaty cejlońskiej, rasowo czarnej, i zlepek różnych kiepskich gatunków, moze nawet trawy :D

Poza tym powiem gwoli ciekawostki, mamy 4 rodzaje herbaty, kolory :)

- biała (najdelitkaniejsza, z praktycznie niefermentowanych listków

- zielona (relaksująca)

- czerwona (np. odchudzająca :D )

- czarna - moooocna z liści mocno sfermentowanych :D

Hmmmmm... liczy się też czas zaparzania - średnio to od 3 do 5 minut. Herbatki smakowe lubią 8-10 minut :P Ważne jest tez naczynie i PRZYKRYCIE :)

Hmmmm... o cyzm to ja :D Niom. Zdecydowanie - herbata tradycyjna :) Bo moge sobie sam dodac soczku, cynamonu, itd. :D

Falkhor    63

terelka, Heh :) Poszerz swoje horyzonty :D Wybeirz się do herbaciarni, w Rzeszowie są na pewno dwie, z tego co wiem :D jedna to np. ta w CH Europa 2. Hmmmm... kupuję się tam herbatkę na gramy :D Ale wybór jest PRZEogromny. Polecam :)

Echhhhhhh... nie zapomnę pewnej herbaciarni w Krakowie... mógłbym tam siedzieć cały dzień i wąchać... i byłbym pewnie nieźle nabuchany :) Ale to herbata - full legal :)

Falkhor    63

terelka, Tak mówisz, bo nie próbowałaś :D Ja na początku też nie rozróżniałem smaku Liptona i herbaty firmy Herbata :) Potem... heh :) Fajne to jest :) Tzn. dobra herbata i od czasu do czasu jakiś exxxperymencik. Lubisz ananasa w pizzy? To może i spróbować... takiego w herbacie :D

Guest Ahab   
Guest Ahab

Tylko EARL GREY ! Zależnie od humoru, z cukrem lub bez...

Jak ktoś ma ochote na coś przczyszczającego to Puerh (czy jak to sie pisze - ta o charakterystycznym ziemistym smaku).

Taka rozpuszczalna słowacka herbata Rumowy Caj, tez jest super.

Falkhor    63

Ahab,

Puerh (czy jak to sie pisze - ta o charakterystycznym ziemistym smaku

Hehehe :) Do tego okreslenia 'ziemisty' to musiałem dopiero poczytać, bo peirwsze wrażenie, jak ją próbowałem, to było troszkę hmmm... dosadniejsze :P , sugerowane zapachem, ale potem faktycznie, ziemiste, drewniane... jakoś tak mi to wyszło :P I potem już było ok :)

ziomalka    0

A ja powiem tak: ostatnio zaczełam doceniac watrośc smakową herbaty po tym, jak przesadziłam z ilością kawy na dobe,postanowiłam się przerzucić na malinkową no i moja sytuacja drgawkowo-respiracyjno-krązeniowa się w miare ustabilizowała. Dlatego wieeelkie ukłony w stronę malinowej tea :) :) :)

levi    0
Nie lubie eksperymentów :) A herbatke owocowa pilam, ale jak mowie, dla mnie najlepsza jest litpton z cytryna :)

ojj tak :030: mam takie samo podejście to tego tematu :030: - tradycyjna jest najlepsza :one: a jedynym tuningiem może być dodanie wyciśniętej cytrynki :one: :030: mmm aż chyba sobie pójde zrobić takiej...heh

Falkhor    63

Hehehe, czy mi się zdaje, czy mówi przez Was lenistwo? :):D Zachęcam przynajmniej do spróbowania. Fakt, to trochę kosztowne zajęcie, bo trzeba się skupic i np. uważać, żeby nei dolać za dużo soku, albo nie nasypać zbyt wiele cynamonu czy coś, ale jak spróbujecie... MOŻE kiedyś :) to sami stwierdzicie, ze warto było :) CHYBA, że już próbowaliście i Wam się nie podobało, no to ok ;)

iwcia    2

Probowalam roznych ale jakos nie bardzo przypadly mi do gustu ;) popieram Lipton z cytryna :) pyyyszna i rozgrzewajaca :)

co tradycja to tradycja :(

Falkhor    63

Za ciekawy smakowo dodatek do herbatki... uznałbym ciekawe połączenie UMU i MIODU, np. wielokwiatowego lub iglastego :( Dosłownie kieliszeczek rumu dodany do ciepluteńkiej herbatki nadaje napjowi mocy i aromatu... ostrzejszego smaku, a dosłownie pół łyżeczki miodu rozgryzie trochę tę pikanterię no i jeszcze wzbogaci smak ;) MMMMM :) PYCHA :)

Megg    9

Hehe... ja tam preferuję zwykłą heratkę z cukrem, bez niczego innego, może z kroplą soku z pigwy... Aktualnie piję liptona. Herbata chyba normalna... :(

Padlinka    0
lipton albo saga do tego cytrynka i 1,5 łyzeczki cukru :(

małą poprawka , nic tak nie smakuje jak herbata z 3 łyzeczkami cukru ;] poezja

od herbaty jestem uzalezniona

michas    0
małą poprawka , nic tak nie smakuje jak herbata z 3 łyzeczkami cukru ;]

3 łyżeczki to za duzo chyba że uzywasz jakiegos ogromnego kubka?? :( jak jest za duzo cukru to herbatka traci swój smak i jest wtedy ochydna :)

Falkhor    63

Padlinka, Heh, faktycznie dużo CUKRZYSZ, CUKRUJESZ :(

Wczoraj nabyłem taki wynalazek - herbatka RUMOWA :) MMMM :) Super pachnie, a jak fajnei smakuje... na umrzyka skrzyni! :)