Jump to content
Sign in to follow this  
maciej

Herbatka tradycyjna czy smakowa ?

Recommended Posts

Cerberion    0

bleeeeee nie lubie jak mis ie cukier bryli na ustach, kto by to pil taki ulepek? lepiej wziac kostke cukru, namoczyc w herbacie i ciumkac sobie w mordce.

Falkhor, a herbatka z aromatem rumowym czy z rumem takim prawdziwym byla???? :P bo jak to drugie to ja rozumiem, dlaczego swiat ci wypieknial buahahaha :P :P :P

Falkhor    63

No neistety, tylko z aromatem, ale zaraz jechałem do pracy rowerem, więc nie mogłem sobei pozwolić az na takie urozmaicenie :P Jeszcze by mnie kontrola złapała i co? herbatka z aromatem niby?? :P

Gothka =)    0

Od jakiegoś czasu najchętniej piję herbatę miętową w swoim ulubionym zielonym kubeczku. =D O tamtego czasu czarna herbata przestała mi smakować. Polecam również herbatę z kwiatu lipy. Czasem piję ją wieczorem i sny są kolorowe :]

Falkhor    63

Gothka =), :):D A to mam takie pytanie do tej herbatki - bo u mnie też się ją często pijało, z kwiatów zebranych włąsnoręcznie z okolicznych lip :D Piękny kolor ma taka herbata i smak, a zapach :D nie mówiąc o tym, ze bardzo zdrowa jest :D

Gothka =)    0

Oczywiście sama zrywam kwiaty z lip =D , które rosną w pewnym oddaleniu od dróg, rzecz jasna. Najlepiej zrywać po 10 h rano, jak wszystkie zioła.

A kolor... Kolor jest iście złociutki =D Taka herbatka świetnie relaksuje :thumbup:

Falkhor    63

Gothka =), Hehe :D U nas w domu był ten plus, że mamy taką jedna lipę daleka od dróg i zanieczyszczeń i to baaaardzo dorodną. W sumie innych drzew nie trzeba, to jedno styknie na cały wór kwiatów.

Hmmm... u mnie kolorek wydawał sie być coś tak trochę żółty oraz trochę czerwonawy :D

iwcia    2

Tak z soczkiem malinowych herbatka godna polecenia :D wiem ze coniektorzy lubia te z lyzeczka miodu :D ale ja zdecydowanie z cytryna no i ewentualnie mozna dodac ten sok malinowy.

terelka    1

No niektórzy piją 2 łyżeczki miodu + sok malinowy + herbatka :D A jeszcze inni piją sok malinowy + 1 łyżeczka curku plus troszkę + herbatka :D :D Sama dzisiaj takie 2 herbatki przyrządzałam i ponoć były dobre :]

Falkhor    63

Ja dzisiaj rano mocne liptona z miodem, sokiem malinowym i szczyptą cynamonu :D MMMMMM :):D:) W sam raz na pochmurny poranek :)

Falkhor    63

Prot, Zależy, JAKi to prąd :) Bo jeśli czyściocha jakaś, to tak średnio, ale jaby to był prawdziwy rum lub grrrhmmm... jakaś fajna kolorowa wódka ziółkowana - np. Żołądkowa... albo Krupnik...? Toooooo może wtedy zaryzykuj dodanie odrobiny cynamonu i imbiru :D Z resztą... kuchnia lubi eksperymenty. A żołądek może się czasem przystosować :D:)

ziomalka    0

NIRVANĘ też kilka osób miało niezwykłą przyjemność pić - ja ze swojego doświadczenia z tą właśnie herbatką powiem, że smakuje wybornie a sama świadomośc, że własnie zagłębiam się w nirvanową rozkosz, potęguje przyjemność smakową :D

ziomalka    0

Ja z kolei nie lubię fusiastej, wogóle czarna mi się już znudziała, przestawiłam się teraz na zieloną :D BOSKO działa na umysł :(

Falkhor    63

Ta NIRVANA to mnei chyba ze dwa dni trzymała ;):D:)

ostatnio hituję z earlgreyem z dodatkiem soku z czarnego bzu i cynamonem :D Dla ciekawych - miłe przeżycie :) Milsze, gdy doda się jeszcze 1/3 kieliszka RUMU :)

Megg    9

Ja lubię smak herbaty jako herbaty. Nie lubię dużych ilości np. domowego soku bo wtedy czuć tylko sok... Jeżeli mam ochotę na sok to dodaję go do czystej wody. Bardzo lubię herbate ale z jedynym dodatkiem - cukrem :sweet:

ziomalka    0
Bardzo lubię herbate ale z jedynym dodatkiem - cukrem :sweet:

A nie lubisz Megg herbatki z cytrynką? Ja bez tego dodatku nie wypiję chyba, że jestem zdesperowana ;)

Megg    9

Właśnie Ziomuś że jeżeli chodzi o cutrynę to żeby była wyczuwalna ale nie za bardzo.... co innego w przeziębieniu.... ale to tylko tak dla zdrowia :(

SunShine    0

Ja lubie mocną z dużą ilością cytrynki cukru łyżeczkę :( jak byłam młodsza uwielbiałam herbatke którą mi mama robiła :( nie wiem z czym i jak ale była pyszna, chyba dużo serducha w niej było :D

Owocowe też lubie, zależy w sumie jaka firma, kiedyś chodziłam do herbaciarni i wyszukiwałam sobie smaki to z cynamonem to z jakimiś owockami :D