Jump to content
Sign in to follow this  
Falkhor

Wściekłość (Wilderness)

Recommended Posts

Falkhor    63

Wściekłość

 

Reżyseria: Michael J. Bassett

Scenariusz: Dario Poloni

Gatunek: horror

Kraj/Rok Produkcji: Wielka Brytania; 2006

W rolach głównych: Richie Campell, Hamish Cowan, Lenora Crichlow, Adam Deacon

Zwiastun - KLIK aby ogladnąć (strona polskiego dystrybutora, Monolith

 

Fabuła - W więzennej celi, w nocy, dochodzi do śmierci młodego mężczyzny. Zostaje on znaleziony w swoim łóżku, z podciętymi żyłami. Sprawa nie jest wyjaśniona, podejrzani są, ale cała cela zostaje 'skazana' na pobyt na wyspie... Gdy transport dociera do celu, wyspa okazuje się po prostu wyspą, bez drutów, strażników, itp. Grupa więżniów ma tu dostać wycisk. Jak się jednak okazuje, nie sa tu sami... bo na wyspie są jeszcze pewne dośc łądne kobiety :) oraz... pewien średnio przystojny mężczyzna, który ma bardoz konkretny cel - mordować.

 

Wrażenia - Gdy ogladam takie filmy, popieram myśl, że angielski humor to Benny Hill i Latający Cyrk Pajtonów. i tyle w sumie - Brytyjczycy chyba nie powinni robić takich horrorów. Okłądka filmu dumnie przypomina DOG SOLDIERS, który cóż... tez za wysoko nie ceniłem. A Wściekłośc, mimo gromkiego tytułu, jest jeszcze gorsza niż Dog Soldiers...

 

Efekty? Są. Oparte głównie na poszarpanych ciałach, oddzielonych od ciała kończynach i wszędobylskiej krwi. Oraz, co jakos mnie nie przekonało, zdziczałe/trenowane owczarki niemieckie, służące 'zbrodnicielowi' do wykańczania poszczególnych ofiar. Nie gardzi tez kuszą, nożem... Hmmmm... A nasi poszkodowani? Grupa złożona z trochę ograniczonego osiłka, nazisty, dwóch homoseksualistów, mordercy, gwałciciela... no przepraszam. To tak schematyczne i sztuczne, że aż boli. Do tego KOBIETY. Jedna rozgarnięta ginie dośc szybko. Reszta w sposób zróżnicowany. Jak wszyscy prawie. Kolejności zdradzać nei będe, bo wydaje mi się, że to jedyne, co może być tu ciekawe. Film nie przypomina dobrego slashera ani dobrego horroru. Obraz po prostu nijaki. Chyba szkoda czasu... Ocena szkolna to zasłużona 2. Może z plusem, niektóre efekty dźwiękowe były ciekawe. I początek jeszcze jest ok (pierwsze 15 minut... potem juz tylko gorzej chyba...). Filmu nie ratuje ani dośc ciekawy pomysł, ani wątek miłosny. Nooo w sumie... nawet dwa.

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×