Jump to content
Sign in to follow this  
terelka

Ulubione danie

Recommended Posts

terelka    1

rudzia,

jak już mowA o zupach to jakas owocowa z truskawek albo mailn.... :sweet: pyszota ;)

oooo takiej zupy jeszcze nie jadłam ;) Musze kiedyś zgotować ;)

rudzia    0
oooo takiej zupy jeszcze nie jadłam Musze kiedyś zgotować

Ona wcale nie jest trudna w przygotowaniu, ale mówię Ci jest pyszna. Moja mama ją często robi. Ona wogóle wyborowo gotuje ;) :sweet: Nie ma lepszej kuchni jak dla mnie ;)

Jeżyk    43

Przeczytałem co Forumowicze lubią najbardziej. Upodobania są bardzo różnorodne, niektóre bardziej wyszukane inne mniej.

Mnie najbardziej smakuje zsiadłe mleko z młodymi kartofelkami, pychota. Nie przepadam za mięsem, wolę dania mleczne, nabiał, jakiś chłodnik , czasem dobrą kaszankę, (lepiej smakuje mi jak kiełbasa) i ryby, ale nie dorsze.

Falkhor    63

Jeżyku - Kaszanka, tudzież czerniok, wątrobianka czy też kiszka - z grilla lub z patelni są po prostu wyborne.

A ja podam coś z menu na dziś - kapucha z grzybami i kiełbachą ;) ;) ;)

Jeżyk    43

Falku, to wszystko na czasie, kapusta w ogródku, grzybki w lesie. Czasem jeżdżę rowerkiem na grzybobranie. Do lasu mam tu dużo bliżej jak w Husowie i lepszy dojazd.Problem tylko w tym że trzeba go ciągać za sobą po lesie, no ale coś za coś.

Guest Bake   
Guest Bake

schabowe frytki surówka - chyba nie bede oryginalny! ale jestem Polakiem! Kupuję TYLKO polski węgiel kamienny i jem schabowe ;)

rudzia co do zup masz racje - czasami jak jest owocowa - palce lizac, rosołu nie jadam ;)

Falkhor    63

Rosół... dobry rosół z porządnej wiejskiej kaczki albo królika 8) Koniecznie gorący i doprawiony :)

spit    0

rybka każda i w każdej postaci (no może nie na surowo :P )

Ja też uwielbiam ryby i ogólnie owoce morza a dlaczego nie na surowo suszi nie smakuje ? :-)

annett    0

Barszcz grzybowy (tylko z prawdziwków) z uszkami grzybowymi mniam! Taki barszcz jadamy tylko raz do roku (na wigilię) dlatego też smakuje podwójnie ;)

dragon    0

A to trzeba sobie częściej robić:) Mi się zdarza ze trzy, cztery razy do roku zjeść takie uszka z prawdziwkami. Trochę już zasuszyłem na ten rok, ale w tym tygodniu dalej wyruszam na grzybki:)

Kornelia    0

Ja uwielbiam, kocham kluski szare z ziemniaków i z młodą kapustą na słodko. Mogła bym jeść na okrągło, ale to pracochłonne i czasu brak. 

johny34    0

Ja jestem ogólnie wielkim fanem słodyczy . Jeśli miałbym wybrać jakiś jeden produkt, który miałbym jeśc do końća życia to byłaby to na pewno czekolada. Moją ulubioną czekoladą od lat jest czekolada deserowa jedyna, która świetnie pasuje do kawy.

Ostatnio posmakowała mi jeszcze czekolada mleczna z pomarańczami i chrupkami. Nie przepadam ogólnie za nadziewanymi ale ta naprawdę daje rade. Nie jest tak przesłodzona i zjadłem praktycznie cala tabliczkę jak kupiłem co tak czesto mi się nie zdarza ;)

DSCF6789.jpg

Falkhor    63

Ośmiornice i kalmary - odpowiednik dość twardego makaronu o rybnym posmaku ;)

Nie tak dawno temu miałem możliwość spróbować... sandacza!. No powiem, że jak na rodzimą rybkę to byłem mega-pozytywnie zaskoczony. Polecam w lekkiej panierce, z patelni! :)