Jump to content
Sign in to follow this  
Falkhor

Chłopczyk czy dziewczynka?

Recommended Posts

terelka    1
A co sądzicie o roli męskiego potomka jako kontynuatora rodu? ;):) Wiecie, zachowanie nazwiska... powiększanie drzewa genealogicznego...Hmmm?

Bzdura :P Przynajmniej ja tak uważam, bo u mnie nie będzie kontynuacji rodu :D I wcale się tym nie przejmuje :)

iwcia    2
Bzdura :P Przynajmniej ja tak uważam, bo u mnie nie będzie kontynuacji rodu :D I wcale się tym nie przejmuje

Ja ani tyle hehe u mnie kontynuacji tez nie bedzie :) no i tak wogole to wcale plakac nie bede za moim nazwiskiem jak juz wyjde za maz ;)

Demonesssa    0

kiedys posiadanie faceta w rodzinie bylo uwazane za standart. nazwisko przechodzilo dalej i nie snilo sie ludziom zmienianie nazwiska u kobiety - to bylo wazne ze wzgledu na zachowanie majatku itede. teraz juz nie ma takiej presji, facet nie decyduje o zachowaniu rodu.

ale ja bym chciala miec kilkoro dzieci - tak mysle ostatnio. i na pewno jednego facecika :D:);) rozpeiszczalabym go okrutnie :P :hihi:

magdaaa    0
A co sądzicie o roli męskiego potomka jako kontynuatora rodu? :D:) Wiecie, zachowanie nazwiska... powiększanie drzewa genealogicznego...Hmmm?

W mojej rodzinie był przypadek, że kuzyn zmienił nazwisko przyjmują nazwisko żony. Oczywiście mojej rodzinie to się nie podobało. Kiedyś może liczyło się nazwisko, jakieś tam hrabiowskie czy coś takiego, a teraz już nie. Ważniejsze są inne rzeczy, a nie nazwisko.

Falkhor    63

magdaaa, ja się cieszę, że coś takiego się skończyło. W moim odczuciu ujmowało to neisłusznie wartości kobiety. Wg mnie kobeita może być równie dobrze kontynuatorką rodu :D:) :)

Megg    9

rudzia,

Marciny sa fajne

No ba :D

Są oczywiście wyjątki negatywne i szalenie pozytywne :)

Na forum znam tylko tych Drugich :) (trzech :o )

Buziaczki dla wszystkich Marcinków :kiss: :lol-sweat:

Falkhor,

Wg mnie kobeita może być równie dobrze kontynuatorką rodu

No, czemu nie :) moim zdaniem to żadna hańba ani nic z tych rzeczy. Kobieta normalnie też może być

kontynuatorką rodu
:)

rudzia    0
A co sądzicie o roli męskiego potomka jako kontynuatora rodu? Wiecie, zachowanie nazwiska... powiększanie drzewa genealogicznego...Hmmm?

Nie mam brata a ród Inglotów na nas wyginie. Nawet jak nie będę miała syna to będę się starać, żeby moje dzieci miał moje nazwisko. W sumie nie mogę do tego dopóścić. A i syna będę mieć :) Sztuką jest trafić :) :lol-sweat: :hihi:

No ba

Są oczywiście wyjątki negatywne i szalenie pozytywne

Na forum znam tylko tych Drugich (trzech )

Buziaczki dla wszystkich Marcinków

Tiaaaa...zgadzam sie jak nigdy ;)

Falkhor    63

Jak uważacie - fajniej wychowywać dwójkę takiej samej płci, czy różnej? ;) Jak mamy np. trójkę chlopaków, to wiadomo, metoda jest jedna, neizmienna prawie i ciągle robimy to samo. Pytam stąd, bo np. w rodzinie co dwa lata przybywa chłopak. A tu nagle bum, dziewczynka :) Nie da się ukryć pewnych różnic :) Jak sądzicie - jeżlei juz mamy więcej niz jedno dziecko, to wg Was jak by się im lepiej wychowywało? On i ona, ona i ona, on i on?? :)

rudzia    0
Cytat:

On i ona

Chyba tak by było najlepiej

Tak:) Przy różnej płci dzieci zdobywa się nowe doświadczenia i jest ich stanowczo o wiele więcej :P To później ułatwia bycie babcią/ dziadkiem :) ;D

Falkhor    63

rudzia, O własnie :) Chodziło mi o jakies uzasadnienie :) A nie tylko sam wybór :P

Też uważam, ze ON i ONA :) jesli jest dwóch lub więcej potomków tej samej płci - to wydaje mi się, że bywają bardziej zarozumiałe. gdy jest kompozycja dwupłciowa - aaaaa to wtedy jest ciekawie :)

rudzia    0
rudzia, O własnie Chodziło mi o jakies uzasadnienie A nie tylko sam wybór

Czasem mi się zdarzy trwafić w myśl naszego Admina kochanego :) :kiss: :kiss: :kiss: XP :hihi:

Też uważam, ze ON i ONA jesli jest dwóch lub więcej potomków tej samej płci - to wydaje mi się, że bywają bardziej zarozumiałe. gdy jest kompozycja dwupłciowa - aaaaa to wtedy jest ciekawie

też mi się tak wydaje. Przy dwójce 'różnych' dzieci rodzice są w stanie więcej przeżyc i poznac róznorodniejsze sytuacje :) Wydaje mi się że jak jest łatwiej. Z resztą widzę po swojej mamie. Ona mm dwie córki a jej siostrze urodził się syn :( Morał z tego taki, że ona jej pomoże ale nie we wszystkim, bo czegoś tam nie wie (nie będę wymieniać :)) :hihi:

EdytaCh    0

tylko tą "dwupłciową" kompozycję ciężko uzyskać:)

U nas chłopczyk na razie ale jak przy kolejnej ciąży (staramy sie od jakiegoś czasu, ale coś mam problem zdaje się że ja - tak w każdym razie twierdzi ginekolog, no nie ważne), w kazdym razie teraz chciałabym bardzo dziewczynkę, ale czas pokaże.

Falkhor    63

Same córki, sami synowie. Brak urozmaicenia. Ciekawie budują się relację w licznych rodzeństwach, gdzie jest. np. 2 braci i 3 siostry. Taka piątka już buduje grupy wsparcia, przejawia wykluczenia, buduje front jedności sprzeciwu wobec rodziców :P Tylko, że gromada liczebna i trzeba mieć doprawdy sporo talentu rodzicielskiego i konsekwencji, żeby taką bandę nie uformować w polityków.