Jump to content
Sign in to follow this  
Falkhor

KAWA - Mała-czarna, Duży Szatan, Cappucciono, Espresso...?

Recommended Posts

Falkhor    63

Lubię brać sobie kawę zbozową do termosa... i na wykłady. Mocna, aromatyczna, pobudza samym smakiem i zapachem, pozwala jeszcze mocniej skupic się na tym, co słysze, hehe :P Czasem też po rpostu pomaga zwalczyć sen, bo jest czym się zająć :o

Guest mala.em   
Guest mala.em

świetny pomysł z tą kawą w termosie :thumbup:

na mojej uczelni przed porannymi zajęciami zawsze ustawia się kilometrowa kolejka do automatu z kawą - ale to, co ten automat serwuje, to obraza dla kawy - czarna woda po prostu...

Falkhor    63

mala.em, Dlatego za moim przykłądem poszło kilka osób i grzecznie przynosza sobie termosiki na zajęcia. Czasem sa to na prawdę spore termosy, a niektórzy nawet i smeitankę mają :) Dlatego cóż się dziwić, że wolą podźwigać te 2kg więcej, niż płacić 1,5zł za szajs z automata... :)

terelka    1

No fakt, kawa z automatu to nie prawdziwa kawa :) Ja lubie rozpuszczalną ze śmietanką i 2 łyżeczkami cukru :] wczoraj spróbowałam zasypywaną, i hmm to nie to samo co rozpuszczalna :)

Falkhor    63

terelka, Nigdy się nie przekonam do kawy. Tylko i wyłacznie zbożowa. najlepiej jakis Anatol Astrong zasładzany miodem z dodatkiem mleka /ostatnio wypraktykowałem/.

terelka    1

Falkhor,

Nigdy się nie przekonam do kawy.

Nigdy nie mów nigdy :P też tak kiedyś myślałam, a teraz przynajmniej raz dziennie musze łyknąć :) bo inaczej zasypiam :D

Falkhor    63

terelka, NIGDY NIGDY NIGDY :) Próbowałem, nie udało się i z jakichkolwiek przyczyn ludzie piją kawę - to ja z takich rpzyczyn wolę mocną herbatę. Kawa mi nie podchodzi i basta :P

Falkhor    63

terelka, A no włąsnie. na mnie mocna herbatka działa dośc miło - odpręża ale jednoczesnie przegania sen. I nie ma tych wszystkich fusów :P:):D

Falkhor    63

terelka, Ale nadal jest kawą. poza tym na prawdę mnie nie przekoansz. KAWA ma zawsze pewien wspólny smak - a on mi nie podchodzi. próbowałem jak mówiłem - wielu. I nigdy to nie było TO :P POZA tym o ile pamiętam - nigdy się nie chciałem od kawy uzależnic. może stąd tak silna moja awersja na ten napój? :)

terelka    1

Falkhor,

POZA tym o ile pamiętam - nigdy się nie chciałem od kawy uzależnic. może stąd tak silna moja awersja na ten napój? :D

Może, może :P

masz racje, herbata zdrowsza, więc jak nie musisz to nie pij kawy :] na mnie niestety silna herbatka nie działa :/ wiec musze się ratować kawą :)

terelka    1

Qmar,

najlepiej to radzic sobie bez kawy ;p

łatwo powiedzieć :P jak się ma dużo nauki, mało czasu i chce się spać to kawa wtedy jest wręcz niezbędna :P

ziomalka    0
łatwo powiedzieć jak się ma dużo nauki, mało czasu i chce się spać to kawa wtedy jest wręcz niezbędna

Yhyyyy, zgadza się, Qmarku, jeszcze pare miesięcy i poczujesz smaczek sesji to wtedy pogadamy XP XP XP

Kawa - w miare nieszkodliwa to z expresssu z mleczkiem i cukrem bezwzględnie, do tego pyszne ciasteczka no i insomnia gwarantowana (plus rozmiar więcej :nerd: )

iwcia    2
najlepiej to radzic sobie bez kawy ;p ja nie pije i cos czuje ze razczej nie bede

No ja sobie radze bez kawy, przynajmniej staram sie, jakos na tygodniu nie odczuwam wogole potrzeby picia kawy, a jak juz sie napije to nie odczuwam roznicy bez picia i po wypiciu ^_^

Kawa raz na jakis czas dlatego ze mi smakuje :P z mleczkiem i cukrem, kiedy praktycznie co wieczor pilam cappucino dopoki mi sie nie znudzilo :D

Guest mala.em   
Guest mala.em

a ja się cieszę, że nadeszły upały i znów mogę się raczyć moją ukochaną kawą lodową :)

tylko cena 12 zł/porcja trochę budżet rujnuje - ale z drugiej strony taki napój to 2 w 1 - kawa i deser lodowy, więc czasem można zaszaleć :hihi:

ale jak lato nadal będzie takie upalne to muszę jednak stworzyć własną recepturę żeby nie zbankrutować :hihi:

ziomalka    0
a ja się cieszę, że nadeszły upały i znów mogę się raczyć moją ukochaną kawą lodową :)

tylko cena 12 zł/porcja trochę budżet rujnuje - ale z drugiej strony taki napój to 2 w 1 - kawa i deser lodowy, więc czasem można zaszaleć :hihi:

MMmmmmm pyszność :sweet: Też przepadam za raczeniem się takimi specjałami, tym badziej, że takie cudo nie tylko gasi pragnienie i pobudza :letssin: , ale i niezwykle orzeźwia ..... =D

zofija    0

mi to lata co wy tam o kawie myslicie czy jest zdrowa czy nie, czy lubicie czy nie........ jak mam ochote to pije a teraz wlasnie nadszedl ten moment kiedy to ide po kawe. Dzis mam ochote na fusiastą....... :)

[ Dodano: 2007-06-14, 17:44 ]

jednak nie pójde sobie zrobic bo wlasnie zobaczylam ze mam przed sobą herbatke, a 2 rzeczy naraz pic nie bede... ;p

ziomalka    0
ednak nie pójde sobie zrobic bo wlasnie zobaczylam ze mam przed sobą herbatke, a 2 rzeczy naraz pic nie bede... ;p

Why? :letssin: Niezła jazda, a jaki efekt ... piorunujący :letssin:

terelka    1

Ostatnimi czasy zdarzało mi się pić nawet 3 kawy dziennie :) Oczywiscie rozpuszczalna, z cukrem i mlekiem. Nie polecam śmietanki w proszku :/ teraz koniec z kawa! :)

ziomalka    0
Ostatnimi czasy zdarzało mi się pić nawet 3 kawy dziennie :)

A mi .... pięć :)

Oczywiscie rozpuszczalna, z cukrem i mlekiem. Nie polecam śmietanki w proszku :/ teraz koniec z kawa! :)

Dołączam się - kawa dla mnie nie istnieje! Na wakacjach przynajmniej :)

terelka    1

ziomalka,

A mi .... pięć :)

ooo łał!!! ale Ty jeszcze w nocy często siedzisz długo pewnie :) i może dlatego ten rekord :)

ziomalka    0
Ty jeszcze w nocy często siedzisz długo pewnie :) i może dlatego ten rekord :)

CZasami było widać, jak na forum ujawniałam się około godziny pierwszej/drugiej :) - siedziałam i owszem dość długo, na zdrowie mi to nie wyszło - wiadoma sprawa - ale i nie przyswoiłam za dużo, teraz wiem na przyszłość - nie ma sesnu zarywać nocy ...... ( ale i tak bedę musiała to robić XP )

lukascompl    0
A mi .... pięć

Eh ja wiem że trzeba niekiedy zarywać noce, ale żeby pić aż pięć kaw na dobę- straszne- ziomalka, wiesz że są inne wspomagacze z kofeiną? Kawa strasznie zakwasza organizm i wypłukuje minerały- ale ty to doskonale pewnie wiesz?