Jump to content
Sign in to follow this  
Falkhor

KAWA - Mała-czarna, Duży Szatan, Cappucciono, Espresso...?

Recommended Posts

terelka    1

ziomalka,

Kazdy lubi co lubi, a próbowałes chociaż kawy z cynamonem? XP

Ja nigdy :) Dziwnie brzmi, cynamon i kawa :) Ale zanim powie się, że się tego nie lubi tzreba to spróbować :)

Ja właśnie pije tradycyjną kawę z mlekiem :lol-sweat:

Kiwi    0

ziomalka, jak się robi kawe z cynamonem. Jest jakiś specjalny przepis, czy po prostu do zwykłej kawy wsypuje się cynamon??

[ Dodano: 2007-10-05, 12:54 ]

Chętnie bym spróbowała takiego "wynalazku" :)

ziomalka    0

Ja nie mam pojęcia jakim cudem ta kawa została zrobiona, ale raz w Krk piłam taką kawę - śmiem podejrzewać, że była to najzwyklejsza kawa z expressssu z cukrem z bitą i jakże tuczącą bitą śmietaną plus posypana cynamonem. W kawie co nieco też było rozpszczonego cynamonu, w każdym razie całość smakowała wyborrrnie :sweet: :sweet:

Falkhor    63

ziomalka, Hehehe :) Tak już jest, ze kto raz cynamonu spróbuje, ten w jego sidłach ląduje. Oby tylko nie przesadzić :) Tak samo jak goździki, które całe szczęście do kawy chyba się nie nadają... CHYBA :) Ale warto byłoby spróbować.

Kwasek    0

Kawy używam tylko w bardzo trudnych momentach, gdy na przykład mam sporo papierkowej roboty i muszę posiedzieć do późnej nocy. Wtedy, zamiast walczyć ze snem łykam mocniejszą kawę i daję radę. Na szczęście nie robię tego nagminnie. Przyznam też, szczerze, że nie przepadam za smakiem kawy. Toleruję go, ale znam mnóstwo innych ciekawszych smaków :P

ziomalka    0
Przyznam też, szczerze, że nie przepadam za smakiem kawy. Toleruję go, ale znam mnóstwo innych ciekawszych smaków

W pełni się zgadzam - kawa sama w sobie jak dla mnie nie ma żadnych walorów smakowych, chyba, że ma albo dodatki albo jest to czekolada kawowa, mmm a to ostatnie jest naprawdę wyborowe! :P

terelka    1

Ja lubię kawę z mlekiem, ma wtedy inny , lepszy smak :P A samą, czarną pije wtedy jak muszę , czyli jak sił brak a kserówek dużo ;)

ziomalka    0

A co sądzicie o lodach kawowych? Bo ja je uwieeeelbiam, choć co jak co, ale Kopiko też jest w porządku. Jednak od kawy samej w sobie staram się odzwyczajać, bo co jak co, ale ten specyfik pity w zatrważających ilościach działa tragicznie... :nerd:

Falkhor    63

mnemonick, Po takiej kawie sere przeciętnego człowieka chyba by wyskoczyło przez gardło i powiedziało, że taką robotę to ono chromoli...

ziomalka, Cukierki kopiko to wcinaliśmy z Maciejem podczas nocy grozy w rzeszowskim Heliosie :) Ale tak pzo atym to nie rpzepadam... a lody kawowe... BLEEEE. Czekoladowe jesli już :)

ziomalka    0
Cukierki kopiko to wcinaliśmy z Maciejem podczas nocy grozy w rzeszowskim Heliosie :) Ale tak pzo atym to nie rpzepadam... a lody kawowe... BLEEEE. Czekoladowe jesli już :)

Lody są boskie, a kopiko jeszcze lepsze ;) XP Nie znasz się Falk :) :) :)

Od kawy wolę narazie odwyknąć, tak będzie lepiej ;) I polecam to wszystkim uzależnionym , od tego są długie weekendy, żeby odwykać od złych nawyków XP

Qmar    0

kawy nie lubie za specjalnie i nie pijam ale na jednym turnieju poczęstowano mnie kawą arabską - pychota mogbym pic ja cały czas ;)

ziomalka    0

A ja wlasnie pije pierwsza w dniu dzisiejszym kawe ;)

Arabska jest calkiem calkiem - probowalam. A na zimne jesienne wieczory cudownie dziala kawa z rumem albo z likierem migdalowym, mniaaaaam ;)

Falkhor    63

Ja nadal nie pijam kawy. Smak jest dla mnie nie do zaakceptowania. Zbożowy Anatol TAK. Jakakolwiek kawa czarna - NIE. No i jeszcze te fusy... Uprzedzam pytania o rozpuszczalną z mlekiem - nie da rady. Po prostu zapach, aromat kawy mnie odrzuca (nawet w słodyczach, plackach itp.).

Szczus    63

ostatnio kolega załatwia mi ziarna kawy i miele je w młynku nie pamiętam jak się nazywa ,ale aromat świeżo mielonej kawy jest niepowtarzalny 

sebmroz    0

Jak dla mnie kawa tylko z kawiarki albo zaparzarki, jak to woli http://alegratka.pl/ogloszenie/kawiarka-bialetti-fiametta-rossa-3x50ml-23629079.html?h=b3b848dd9c7ae8e9  Na poczaku trochę trudno mi było przyzwyczaić się do mycia i przyrządzania takiej kawy, ale w sumie nie trwa to zawrotnie długo. Minuta i kawa stoi na gazie. Polecam :)