Jump to content
Sign in to follow this  
Falkhor

KAWA - Mała-czarna, Duży Szatan, Cappucciono, Espresso...?

Recommended Posts

terelka    1

ziomalka,

Kazdy lubi co lubi, a próbowałes chociaż kawy z cynamonem? XP

Ja nigdy :) Dziwnie brzmi, cynamon i kawa :) Ale zanim powie się, że się tego nie lubi tzreba to spróbować :)

Ja właśnie pije tradycyjną kawę z mlekiem :lol-sweat:

Kiwi    0

ziomalka, jak się robi kawe z cynamonem. Jest jakiś specjalny przepis, czy po prostu do zwykłej kawy wsypuje się cynamon??

[ Dodano: 2007-10-05, 12:54 ]

Chętnie bym spróbowała takiego "wynalazku" :)

ziomalka    0

Ja nie mam pojęcia jakim cudem ta kawa została zrobiona, ale raz w Krk piłam taką kawę - śmiem podejrzewać, że była to najzwyklejsza kawa z expressssu z cukrem z bitą i jakże tuczącą bitą śmietaną plus posypana cynamonem. W kawie co nieco też było rozpszczonego cynamonu, w każdym razie całość smakowała wyborrrnie :sweet: :sweet:

Falkhor    63

ziomalka, Hehehe :) Tak już jest, ze kto raz cynamonu spróbuje, ten w jego sidłach ląduje. Oby tylko nie przesadzić :) Tak samo jak goździki, które całe szczęście do kawy chyba się nie nadają... CHYBA :) Ale warto byłoby spróbować.

Kwasek    0

Kawy używam tylko w bardzo trudnych momentach, gdy na przykład mam sporo papierkowej roboty i muszę posiedzieć do późnej nocy. Wtedy, zamiast walczyć ze snem łykam mocniejszą kawę i daję radę. Na szczęście nie robię tego nagminnie. Przyznam też, szczerze, że nie przepadam za smakiem kawy. Toleruję go, ale znam mnóstwo innych ciekawszych smaków :P

ziomalka    0
Przyznam też, szczerze, że nie przepadam za smakiem kawy. Toleruję go, ale znam mnóstwo innych ciekawszych smaków

W pełni się zgadzam - kawa sama w sobie jak dla mnie nie ma żadnych walorów smakowych, chyba, że ma albo dodatki albo jest to czekolada kawowa, mmm a to ostatnie jest naprawdę wyborowe! :P

terelka    1

Ja lubię kawę z mlekiem, ma wtedy inny , lepszy smak :P A samą, czarną pije wtedy jak muszę , czyli jak sił brak a kserówek dużo ;)

ziomalka    0

A co sądzicie o lodach kawowych? Bo ja je uwieeeelbiam, choć co jak co, ale Kopiko też jest w porządku. Jednak od kawy samej w sobie staram się odzwyczajać, bo co jak co, ale ten specyfik pity w zatrważających ilościach działa tragicznie... :nerd:

Falkhor    63

mnemonick, Po takiej kawie sere przeciętnego człowieka chyba by wyskoczyło przez gardło i powiedziało, że taką robotę to ono chromoli...

ziomalka, Cukierki kopiko to wcinaliśmy z Maciejem podczas nocy grozy w rzeszowskim Heliosie :) Ale tak pzo atym to nie rpzepadam... a lody kawowe... BLEEEE. Czekoladowe jesli już :)

ziomalka    0
Cukierki kopiko to wcinaliśmy z Maciejem podczas nocy grozy w rzeszowskim Heliosie :) Ale tak pzo atym to nie rpzepadam... a lody kawowe... BLEEEE. Czekoladowe jesli już :)

Lody są boskie, a kopiko jeszcze lepsze ;) XP Nie znasz się Falk :) :) :)

Od kawy wolę narazie odwyknąć, tak będzie lepiej ;) I polecam to wszystkim uzależnionym , od tego są długie weekendy, żeby odwykać od złych nawyków XP

Qmar    0

kawy nie lubie za specjalnie i nie pijam ale na jednym turnieju poczęstowano mnie kawą arabską - pychota mogbym pic ja cały czas ;)

ziomalka    0

A ja wlasnie pije pierwsza w dniu dzisiejszym kawe ;)

Arabska jest calkiem calkiem - probowalam. A na zimne jesienne wieczory cudownie dziala kawa z rumem albo z likierem migdalowym, mniaaaaam ;)

Falkhor    63

Ja nadal nie pijam kawy. Smak jest dla mnie nie do zaakceptowania. Zbożowy Anatol TAK. Jakakolwiek kawa czarna - NIE. No i jeszcze te fusy... Uprzedzam pytania o rozpuszczalną z mlekiem - nie da rady. Po prostu zapach, aromat kawy mnie odrzuca (nawet w słodyczach, plackach itp.).

Szczus    63

ostatnio kolega załatwia mi ziarna kawy i miele je w młynku nie pamiętam jak się nazywa ,ale aromat świeżo mielonej kawy jest niepowtarzalny 

sebmroz    0

Jak dla mnie kawa tylko z kawiarki albo zaparzarki, jak to woli http://alegratka.pl/ogloszenie/kawiarka-bialetti-fiametta-rossa-3x50ml-23629079.html?h=b3b848dd9c7ae8e9  Na poczaku trochę trudno mi było przyzwyczaić się do mycia i przyrządzania takiej kawy, ale w sumie nie trwa to zawrotnie długo. Minuta i kawa stoi na gazie. Polecam :)

Dombi    0
Dnia 4.04.2013 o 22:44, OneSilverDollar napisał:

Parzona jest lepsza ;) Rozpuszczalna jest dla mnie dziwna..

A u mnie to różnie, dużo zależy od dnia i co nie będzie zaskoczeniem pogody. Może podacie swoje ulubione marki czy nazwy kawy? Ja osobiście bardzo chętnie poeksperymentuje sam bardzo często pije albo lavazza albo od jakiegoś czasu kawa kimbo stała się moim ulubionym smakiem. Jedną i drugą możecie znaleźć tutaj - https://kiwikawa.pl/

jeśli jednak uważacie, że macie coś lepszego, to zachęcam do dzielenia się nazwami, chętnie kupie i poskamuję.

P.s. Jacobs znam xD