Jump to content
Sign in to follow this  
Falkhor

Dharma Initiative

Recommended Posts

Falkhor    63

Uwaga - Dane w tym topicu mogą zdradzac elementy fabuły FILMU!

11eca70623.jpg

DHARMA

(DHARMA Initiative)

Department of Heuristics And Research on Material Applications

(Departament Heurystyki I Badań Nad Materialnymi Aplikacjami)

Wydaje się, że owa Dharma trzyma w reku całą wyspę i jest odpowiedzialna za katastrofe lotniczą, która sprowadziła bohaterów serialu na tajemniczą wyspę. Z czasem okazuje się, że jednak nie tylko ona stara się rządzić tą wyspą, a raczej bada pewne siły, które na niej występuję. Stopniowo odkrywana sieć kamer każe sugerować, że Dhrma była przygotowana na to, że będize obserwować ludzi lub zwierzęta?

W każdym razie nasi bohaterowie trafiają na wyspę po okresie świetności Dharmy. Wskazuje na to poziom zużycia jej placówek, urządzeń, itp. nie wiaodmo do końca, co stało się ze wszystkimi pracownikami Dharmy, czy wogóle The Others - INNI są jej pracownikami czy może... no właśnie.

Historia związana z Dharmą jest kluczem w fabule. jak sądzicie, co to wogóle jest? Po co i dlaczego?? te wszystkie nagrania, pułapki, aparatura...?

Qmar    0

mieli kilka schronow w ktorych byly badania

badali pewnie misie polarne, ta dziwna czarna chmurke, to pole magnetyczne w bunkrze, chcieli cos napewno zrobic na wyspie :P

a inni pewnie zabrali im kilka bunkrów bo np tam gdzie "cieli" Clair strzykawkami jak byla w ciazy to byl jakis punkt medyczny - klatki w ktorych trzymano Kate i Sawyera byly na misie itd itp

Byc moze prawdziwe w jakims jest stopni to co mowil michakił ten z jednym okiem o dharmie (klamiac jednoczesnie ze nie jest innym) :P

Falkhor    63

Qmar, Wg mnie Dharma to faktycznie placówka badawcza, która najpierw zajmowała się badaniem anomalii magnetycznej wyspy. Później - jej wpływu na zwierzęta, a późniek... na LUDZI (wpływ np. na płód Clair, obecnie Aarona?).

nie jestem nawet do końca pewien, że INNI to dokładnie pracownicy Dharmy. bardoz zagadkowe są owe nagrania, które stopniowo odnajdują bohaterowie filmu... Jak i wogóle same te placówki i ich pracownicy. Np. dlaczego INNI nie zbeirali wyrzucanych notesów z jednej z baz? Cos mi tu nie gra :P

Ponadto - CZAS. Baaardzo zaniedbana Dharma. wygląda tak, jakby INNI też wleźli na wyspe jak konkurencja i wytłukli Dharmę?

Qmar    0

ale jak zaczyna sie druga seria - inni sobei siedza na spotkaniu 'klubu ksiazki' i amolot bum - czy cos takiego :P tak jakby nigdy nic - wogole po corobia te wykopki z tymi zlapanymi wiezniami skad sa oni (wiezniowie)? co sie rzeczywiscie stalo z ludzmi ktorzy byli z francuska? i jak to mozliwe ze ojcem alex jest ben ^^ te notesy tez dziwne jakby Ci z dharmy specjalnie tak robili bo te notesy to podpucha dla ludzi z perly

Megg    9

Heh... jeżeli chodzi o mnie to fabuła LOST-aa jest ogólnie pogmatwana. Gdy już mi się wydaje że coś rozumiem.... ehh

Pspbiście wolę Proson Break'a :P

LOST miał świetny pomysł ale im to troszkę nie wyszło. A to mógł być serial wszechczasów!! :/

Qmar    0

Megg losty beda mialy 4 sezon i niewykluczone ze 5 tez ;p wszystko sie wyjasni moze neiktore rzeczy sa naciagane ale to dobry seriala PB to co ? ;p niby w 2 sezonie ma sie skonczyc a kreca 3 tylko juz inne ;p