Jump to content
Sign in to follow this  
Falkhor

Wolf Creek

Recommended Posts

Falkhor    63

Wolf Creek

Scenariusz i reżyseria: Greg McLean

Gatunek: Thriller/Dramat

Kraj/Rok Produkcji: Australia 2005

W rolach głównych:: Nathan Phillips, John Jarratt, Cassandra Magrath

Zwiastun - KLIK aby ogladnąć

Fabuła - Trójka młodych ludzi wyrusza sobie... w podróż po Australii. Celem jest Wolf Creec - a dokłądniej krater, który powstał po uderzeniu meteorytu. Jakoś tak na pierwszy rzut oka nic rewelacyjnego to nie jest. Dziura w ziemi. Jednak bohaterowie czują coś w powietrzu - że chyba jednak nie jest to zwykłe miejsce. Chociażby dlatego, że... samochód psuje sie ot tak. Z pomocą przychodiz im pewien dość sympatyczny pan. Holuje autko, jest tez miła scena opowieści przy ognisku, nawet wspólne bekanie i... puszczanie bąków. Wszystko to wydaje się jeszcze jakieś.... zwykłe. Chociaż bohaterowie - czują coś, ale wbrew sobie lęki bagatelizują. Do czasu...

Wrażenia - Pierwsze 20 minut tego filmu nie jest jakies złowieszcze. Film prawie jak rodzinna taśma z wyjazdu w niewielkie góry. Ot, zwykłe dni. Luz, radio, samochód i podróż. Wg mnie tutaj ktwi siła tego filmu - i dlatego nie napisałem HORROR jako gatunek. Ten film jest... bardzo ZWYKŁY. Zdjęcia są naturalne, a gra aktorów - też jakby całkiem codzienna. W końcu do gry wchodzi strach i postać człowieka, który okazuje się w swojej zwykłej powierzchowności groźniejszy i straszniejszy od lęków przeciętnego człowieka. Efekty specjalne? Nie ma ich tu wiele jeśli myślimy o komputerze. Jest wiele mroku, samotnych świateł i pustki typowej chyba dla australijskich krajobrazów...

Film robi wrażenie. Wg mnie jest 10 razy lepszy od 100 amerykańskich - czytaj Made in Holywood - produkcji horroro-thrillero-podobnych. Dźwięk jest w porządku, nie ma jakichś super podkładów i ściezki dźwiękowej, bo w sumie w tym filmie tego nie trzeba.

Zatem zanim pojedziecie samotnie do Australii albo w Bieszczady :P - oglądnijcie ten film :P Moja ocena to 8/10. Polecam.

Poooooooooooozdrawiam.