Jump to content
Sign in to follow this  
Falkhor

Shinobi - Heart under Blade

Recommended Posts

Falkhor    63

Shinobi - Heart under Blade

 

Reżyseria: Ten Shimoyama

Scenariusz: Kenya Hirata

Gatunek: Akcja/Fantasy/Dramat

Kraj/Rok Produkcji: Japonia 2005

W rolach głównych:: Yukie Nakama, Joh Odagiri, Tomoka Kurotani

Zwiastun - KLIK aby ogladnąć

 

Fabuła - Mamy rok 1614. Koga i Iga to dwa klany rywalizujące ze sobą w sztukach walki, ale nie tylko... Dawno ze sobą skłócone - zostały związane przymusowym rozejmem, który zabrania im walki. Jednak ROZEJM nie jest na rękę możnowałdcom - którzy podstępnie chcą pozbyć się obu klanów ze swoich ziem... Rozejm zostaje zniesiony, a dwa klany mają stanąć do pojedynku, w którym z każdego klanu 5-osobowa drużyna zmierzy się z przeciwną. Tak się jednak składa, że... Gennosuke i Oboro są w sobie zakochani, ale sa też członkami zwaśnionych klanów. Do tego dochodzi jeszcze niejasna relacja pomiędzyy samymi zwierzchnikami tychże klanów... Do walki jednak musi dojść.

 

Wrażenia - Trudno uniknąć skojarzenia z 'Przyczajonym Tygrysem, Ukrytym Smokiem'. Jest to film tego samego gatunku. bardzo efektowne sceny walki, ze szczegółową dewastacją okolicznego terenu, wymyślne sposoby odbierania sobie życia nawzajem... Niespotykana tężyzna fizyczna, skoczność, elastyczność... Oraz wspomniany jeszcze, dramatyczny wątek miłosny (a nawet dwa, wg mnie).

 

Do tego dodałbym jeszcze pięknie zdjęcia i lokacje :P Barwność postaci, efekty i muzykę. Wszystko to składa się na ciekawy miks fantasy, akcji i dramatu. Dla miłośników :P Dlatego wg mnie ocena tego filmu jest trochę trudna, ale obiektywnie - 8/10 (w swojej klasie :P ).

 

Poooooooooooozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Demonesssa    0

ogladalam - dobre dla milosnikow przyczajonego Tygrysa i Ukrytego smoka. reszta pewnie sie rozczaruje - sceny walk robia wrazenie rpawie jak z gier komputerowych. fabula krociutka ale jest sporo o milosci :hihi: :lol-sweat:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×