Jump to content
Sign in to follow this  
Falkhor

Dzikie wysypiska śmieci w Łańcucie i okolicach

Recommended Posts

Falkhor    63

Nie wiem, czy tutaj trzeba dużo słów komentarza...

45c5fd25c3.jpg

14532bc23c.jpg

717b7176b2.jpg

911b8cc152.jpg

31f0778b77.jpg

Wszystko to nie ejst jakoś poukrywane przed ludźmi czy tez nie znajduje się kilka kilometrów w głąb lasu. Wszystkei fotki zostały wykonane w pobliżu osad ludzkich...

Ciekawe... jak przychodzi dzień Ziemi, to dzieciarnia gania z workami i patykami i musze te brudy zbierać. Ale jak widać nie brakuje osób, którym to na wiele się nie zdaje i łądują śmiecie całymi workami.

Śnieg zniknał i już nei sypie, więc nie przykrywa tego przed naszymi oczami :)

A u Was też takie są? :D

Qmar    0

Trzeba pojsc z tym do burmistrza w czwartek zagadam o to wlasciwa osobe moze cos mu powie ;/ to jest niedopuszczalne jesli ludzie juz nie szanuja ziemi i przyrody to niech chociaz siebie poszanuja lub na odwrot jakbym zobaczyl tak ludzia ktory to robi odrazu bym mu :ban: recznie

Falkhor    63

Qmar, Mnie takie zachowanie strasznie wnerwia. Przecież są kontenery, jak się człowiek uprze, to podzieli to na kilka porcji i walnie do pomarańczowych pojemników. A tak? Telewizor, pralka zużyta albo nawet wersalkę widziałem (na zdjęciu, gdzie miotła jest)... To się w pale nie mieści, jak ludzie moga brudzic na około siebie... :P

Qmar    0

ale wiesz eby to przysypac to co innego a to tak rozje**** byle jak ;/ przeciez segreguje sie smieci daja worki na to - czy to taka trudnosc ? u mnie sie segreguje i taniej jest nawet za wywyoz normlanych smieci bo mniej papieru plastiku butelek metalu ...

grzenio    0

Niestety ciężko jest przezwyciężyć ludzkie nawyki. Uważają że śmieci to śmieci i już - nie będą się babrać w segregację odpadków. Wkurza mnie też, nawet jak są już odpowiednie pojemniki do segregacji, to i tak wrzucają ludzie odpadki bezmyślnie.

A tych co wysypują tak śmieci to powinni karać pracami porządkowymi. I publikować nazwiska ze zdjęciami. Niechby się "przedstawili" szerokiej publiczności.

Falkhor    63

grzenio,

Wkurza mnie też, nawet jak są już odpowiednie pojemniki do segregacji, to i tak wrzucają ludzie odpadki bezmyślnie.

Widok pospolity - idzie babina z siatą rupieci, podchodzi do pojemnika na szkło białe, ładuje butelki, stare gazety, i uwaga - gumową psią zabawkę :eek: :eek: :eek: Ja po hamulcach i pytam - a pani wie, ze to tylko na biale szklo - a babina, uwaga cytat - 'Spieprzaj gówniarzu!'. Nom, to sie dowiedziałem.

Qmar, U mnie sa wiekie pojemniki na śmiecie, ale np. ja swoje zużyte baterie - trzymam w domu i raz na jakis czas wywala sie je do wlasciwych pojemnikow.

Ludzie są bezmyślni. Myślą, że jak to wywalą 5km od siebie, to jest ok :P

levi    0
Ludzie są bezmyślni. Myślą, że jak to wywalą 5km od siebie, to jest ok

qrcze jak tak można robić :eek: przecież są legalne wysypiska...2 razy w miesiącu (albo jeszcze więcej) można swoje śmieci oddać służbą które się tym zajmują i zbierają nasze śmiecie... :P

FALK dobrze, że poruszyłeś taki temat :P to wielki problem...

...ja mam swój lasek i też jak tam czasem wchodze to mnie szlak (sory za słowo) trafia :eek: ludzie jadą do lasu żeby się pozbyć swoich brudów :eek: jak tak można?? noo qrcze... :eek:

marshal    0

Najlepszym rozwiązaniem tego problemu to wprowadzenie opodatkowania za śmiecie.... ( jakaś stawka)każdy musi płacić za śmiecie-bo jednak coś produkuje.A często się nawet na mieście spotyka takie podrzutki.Mieszkając na blokach też szczególnie nocami widzi się samochody przywożą smieci-i to jest nagminne....a Jak bedzie się płacić podatek wtedy nie będzie się opłacać podrzucać.....a kto chce uniknąc płacenia to właśnie podrzuca.... na samochody extra stać a na opłatę za śmieci nie-trochę to śmieszne....

Falkhor    63

mako80, Takie rozwiązanie wg mnie NIE JEST uczciwe. U mnie bywa tak, że produkuje się dużo śmieci, ale sa takie miesiące, ze jest ich BARDZO mało. Z resztą - wchodzi w grę jeszcze klasufikacja odpadów. Np. Qmar śmiecie segreguje - i ma z tego tytułu upust i chociaz tyle cieszy. Ale dlaczego mam płacić za kogoś, kto produkuje znacznie wiecej śmieci niż ja? Nie da się tego tak łatwo zgeneralizować. A wyrzucanie śmieci powinno być nie tylko tępione przez służby komunalne, ale przede wszystkim PRZEZ SAMYCH mieszkańców.

Joy_ride    4

hehe no jest tego na tych fotkach trochę :P

jeszcze kilka lat temu jak jechało się z wysokiej do łańcuta i odwrotnie przez tak zwane "pola"przedłużenie ul. Traugutta, leżała tam maaaasa śmieci identycznych jak na fotkach, widać ludzie zmądrzeli albo upatrzyli sobie inne miejsca :/

osobiscie staram się segregować śmieci :P

grzenio    0
pytam - a pani wie, ze to tylko na biale szklo - a babina, uwaga cytat - 'Spieprzaj gówniarzu!'. Nom, to sie dowiedziałem.

Ach ta dzisiejsza młodzież - żadnego szacunku dla starszych :shy:

Guest Ahab   
Guest Ahab

Ludzie są bezmyślni. Myślą, że jak to wywalą 5km od siebie, to jest ok

Mentalność sporej części Polaków - "ekologia kończy się, na moim ogródku"...

A co do kontenerów na szkło - mimo, że wiele jest na szkło białe i druga połowa na kolorowe, to jak zaglądnąć do środka kontenera, to tam nie ma żadnej ścianki działowej :P

Kontenery też powinny być jakoś inaczej konstruowane, by możnabyło np. walnąć całą reklamówkę ze szkłem, a w chucie juz by sobie reklamówkę wywalili.... bo tak wkładać kilkadziesiąt butelek po jednej, lub potłuczone szklanki to troche syfna i niebezpieczna robota. (moje zdanie).

Falkhor    63

Ahab, Zdarzyło mi się kiedyś wyrzucac z plecaka 8 butelek po piwie, więc mniej więcej mam pojęcie, o czym mówisz. Nie wiem, ale jedynym argumentem za tym, aby butelka się rozbijała jest to, ze podłuczona zajmuje MNIEJ miejsca?

Mentalność sporej części Polaków - "ekologia kończy się, na moim ogródku"...

Taaaaakk... i tak mówią np. ludzie mieszkający nad rzeką. Każdy cos tam do niej wypuszcza... a ten na samym końcu, ze tk powiem, czerpie z niej wode do podlewania działki, na której rosną sliczne ogórki, następnei sprzedawane w lokalnym sklepiku... Ech. Tylko jedną planete mamy, kucze.

Guest Ahab   
Guest Ahab
Zdarzyło mi się kiedyś wyrzucac z plecaka 8 butelek po piwie, więc mniej więcej mam pojęcie, o czym mówisz. Nie wiem, ale jedynym argumentem za tym, aby butelka się rozbijała jest to, ze podłuczona zajmuje MNIEJ miejsca?

Nie wiem czy dobrze się rozumiemy, mnie chodzi o to, że są kontenery (te takie kopulaste) na których jest napisane "szkło kolorowe" a pod drugim otworem w tym samym kontenerze jest "szkło białe"... i te szkła się mieszają :P

Ps. Logika mówi też, że firmy zapewne chcą odzyskać całe/dobre butelki... potem umyć i lać piwo od nowa. Jak się nie mylę, szkło z takich kontenerów jest segregowane przed przetopem :P

Falkhor    63

Mnie chodziło o inny fragment Twojej wypowiedzi

bo tak wkładać kilkadziesiąt butelek po jednej, lub potłuczone szklanki to troche syfna i niebezpieczna robota. (moje zdanie).

A co do tego, że szkło się miesza - hmmm... no cóż :P może to ma jakieś znaczenie, filozoficzne albo co, albo okazało się, że przegroda jest z aliminium, to ktoś zakosił? :P

Qmar    0

dsc00274lb9.th.jpg

dsc00275cj6.th.jpg

dsc00276zn6.th.jpg

no comment - przysypano gruzami nie tylko zwykle smieci ale i jakies odpady budowlane typu worki lub wiadra .....

smieci zaraz przy rowie drogi - szkoda mi tych ludzi :P

Falkhor    63

W morde :eek: :eek: :eek:

Totalna bezczelność. Qmar, No i coś się dopytałeś? Bo ja nawet nie wiem, czy takie wysypiska mozna bezpośrednio zgłaszać do jakiegoś działu komunalnego, czy nie wiem, na piśmie dopiero?

Padlinka    0

a no i mozna . piszesz pisemko do gminy , dokumentacja nie jest niczym złym [ mam tu na mysli zdjecia ] a potem juz tylko czekac i modlic sie zeby szanowne władze zechcialyby cos z tym zrobic

Qmar    0

no to luz piszemy falk :D

zagadam za tydzien dzis nie bylo jak :) a tefoty zrobilem wracajac od osoby ktora zagadam :P

Cerberion    0

straszny syf :D :D wogole takie zachowanie - nie wiem, dlaczego ludzie mysla, ze jak zaoszczedza 5 zlotych, to takie wywalenie smieci komukolwiek pomoze, zwlaszcza im

pasuje tylko tyle, zeby ich dzieciak poszedl na dzien ziemi zbeirac ten syf i na przyklad sie pokaleczyl na szkle albo cos. wiem, drastyczne, ale dopiero tacy ludzie sobei uswiadamiaja, ze to ma na prawde zle konsekwencje i wcale nie znika problem.

Qmar    0
Qmar, No i coś się dopytałeś?

Tak F dopytalem sie i cos bedzie wspomniane w urzedzie na posiedzeniu rady :D

blokk    0

Niby się wydaje, że tego mało, a jak znajdzie się parę takich miejsc, to dopiero widać. :shy: Qmar, bardzo dobrze, że pomagasz środowisku! :D

Falkhor    63

Qmar, Jakby co - dostarcz od nas linka lbo fotki, może się rpzydadzą na posiedzeniu :P Przemówią choc trochę do wyopbraxni, że takie miejsca syfu to nie jest zwykłą statystyka, tylko realny bajzel i zagrożenie.

Falkhor    63

No tak... a dzisiaj znalazłem takie coś... Moze ktos chce? :[

3273160bb0.jpg

Ech...

blokk    0

:lol-above: :rotfl: :lol-above: :rotfl:

Co to jest? :hihi:

Ludzie już nie mają co wyrzucać... :lmao: :lmao: