Jump to content
Sign in to follow this  
Falkhor

Dzikie wysypiska śmieci w Łańcucie i okolicach

Recommended Posts

Prot    0

aut to napewno nie będzie jeszcze długo w rowach... ale inne śmieci napewno tak... jesli nie masz kosza na śmieci to spytaj sąsiada czy przyjmie w śmietniku lokalnym... ... ale nie wywalaj po rowach... jak nie masz gdzie wywalic to zapraszam do mnie ja nie mam calego kubła co miesiac...

lukascompl    0

DO tych zdjęć - trzeba zmusić władze miasta do dyscypliny właścicieli tych posesji- te ostatnie zdjęcia to obraz nędzy jaką widzę codziennie-obok mam działkę- jakiś rok temu wywieziono tam gruz, a potem się zaczeło. Najróżniejsi ludzie zważą tam śmieci, gruz, ziemię. A dziesięć metrów dalej cała droga polna została prawie zasypana syfem z budów, odpadów i ziemii- co gorsza ludzie coraz przywożą tam nawet w biały dzień różne odpady. A już nie mówię co się dzieje przy drodze koło strzelnicy- ludzie opamiętajcie się a śmietnisko zróbcie sobie w domu albo przed nim! Ju ż nie mówię o tym iż jeśliu zobaczy was ktoś iż tam cos wyrzucacie może was to drogo kosztować!

Guest Bake   
Guest Bake

Ta miotła na 1 zdjęciu jeszcze całkiem dobra :)

Straszny syf jest między Wysoką a Łąńcutem na przedłużeniu Traugutta

Falkhor    63

Dobra. To tak jak mówiłem - dołączam się znowu do tematu i pokazuję fotki, które... ech. Ludzie to świnie :P

[align=center]

d313d43e4ad6dd28.jpg

ab435e9b70e613b3.jpg

3f77a78c532b3849.jpg

01693d614d62c924.jpg

ddd3f500cf9b4739.jpg

[/align]

Wszystkie w Łańcucie oczywiście...

Falkhor    63

Heh... ostatnio jadąc rowerem do Leżajska za Rakszawą, na długim odcinku przed potokiem - w rowie widać było np. wyrzuconą DUŻĄ PACZKĘ LEKÓW. Pewnie po terminie, no ale sami pomyślcie!

Guest Mongol   
Guest Mongol

Jaka jest teraz kara za takie coś ? I jakie wy byście ustalili kary za takie wysypywanie śmieci ?

Ja na początek walnąłbym tak mandat na 5000 zł... minimum.

Falkhor    63

Mongol - Patrząc na jedną z tabliczek przy stacji ujęcia wody to było jakieś 500.000zł lub 50.000zł (strasznie zmasakrowana była ta tabliczka). Normalne zieleńce miejskie, podmiejskie - chyba do maks. 5000zł (w mieście taką tabliczkę widać np. na górce Trześnik)

Ponadto:

Karę za zaśmiecanie lasów reguluje art. 162 Kodeksu wykroczeń:

„§ 1. Kto w lasach zanieczyszcza glebę lub wodę albo wyrzuca do lasu kamienie, śmieci, złom, padlinę lub inne nieczystości, albo w inny sposób zaśmieca las, podlega karze grzywny albo karze nagany.

§ 2. Jeżeli czyn sprawcy polega na zakopywaniu, zatapianiu, odprowadzaniu do gruntu w lasach lub w inny sposób składowaniu w lesie odpadów, sprawca podlega karze aresztu albo grzywny.

§ 3. W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1 można orzec nawiązkę, a w razie popełnienia wykroczenia określonego w § 2 orzeka się nawiązkę – do wysokości równej kosztom rekultywacji gleby, oczyszczenia wody, wydobycia, wykopania, usunięcia z lasu, a także zniszczenia lub neutralizacji odpadów.”

W Lasach Państwowych strażnik leśny, nadleśniczy, zastępca nadleśniczego, inżynier nadzoru, leśniczy i podleśniczy zajmują się m.in. zwalczaniem przestępstw i wykroczeń w zakresie szkodnictwa leśnego i ochrony przyrody oraz wykonywaniem innych zadań w zakresie ochrony mienia i mają oni prawo m.in. do (art. 45, 47 ustawy o lasach):

• nakładania oraz pobierania grzywien, w drodze mandatu karnego, w sprawach i w zakresie określonych odrębnymi przepisami.

Za wykroczenia określone w art. 162 kodeksu wykroczeń mogą oni nakładać mandaty na podstawie rozporządzenia (Dz. U. Nr 174/2002 r., poz. 1432), lub skierować sprawę do sądu.

Za zaśmiecanie lasu może być nałożona grzywna w drodze mandatu karnego w wysokości 500 zł, a 1000 zł za więcej niż jedno przewinienie (art. 96 Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia).

Jeżeli sprawa zostanie skierowana do sądu grodzkiego, to może być wymierzona grzywna w wysokości od 20 do 5000 zł (art. 24 Kodeksu wykroczeń).

http://www.zadajpytanie.pl/pytanie/8030

Ostatnio w radio był materiał jak ludzie szkodzili lasom w 2008 roku. Kradzieży i kłusownictwa było mało, ale ilość dewastacji, zaśmiecania - znacznie więcej.

Wg mnie - kary powinny być dotkliwe. W Japonii w niektórych miastach za wyrzucenie papierka na chodnik jest kara równa ok. 300$amerykańskich.

seba    15

No i tym powinni się zająć "ekolodzy" zamiast ratować drzewko czy żabke by zaistnieć w mediach , niech to posprzątają dla dobra przyrody,zamiast wiązać siebie łańcuchem do drzewa bo to mniej roboty ale za to głośno o tym.

Qmar    0

moim zdaniem seba to kazy powinien dbac o to zeby nie wyrzucac smiecia na chodnik bo najblizszy kosz jest za 5 metrów ale mi ciężko..... nie wysypywac smieci gdzie badz (co sie tyczy tematu)

ja wiem ze czasami nie ma nigdzie kosza na smieci ale wtedy chowam smiecia do plecaka albo kieszeni i wyrzucam w domu lub jak bedzie kosz.... juz sie przyczyniam zeby bylo mniej do zbierania

Guest Mongol   
Guest Mongol

Albo pety i plucie na ulicach. Ochyda

Albo smarkanie po turystycznemu... Fuj...

Svirus    1

W mojej gminie było podobnie, gdzie jakieś większe kszaczory to kupka śmieci zalegała... zdarzało się nawet, że ludzie wyrzucali brudy w miejscach które od legalnego składowiska odpadów były oddalone zaledwie 10-20 metrów (co za lenistwo, być może celowe działanie...) chciałem coś z tym zrobić, więc wziąłem aparat porobiłem trochę zdjęć, poszedłem z tym do urzędu gminy i tam powiedziano że zajmą się usunięciem tych śmieci, problem częściowo został rozwiązany. Niestety nie udało mi się złapać na gorącym uczynku tych którzy wyrzucają te odpady ;/ ale przynajmniej cześć z tych dzikich śmietnisk została zlikwidowana.

qb    0

Pod moim domem biegnie drozka, ktora nagminnie jezdza samochody wypelnione smieciami i pozbywaja sie ich przy moim plocie. Za kazdym razem jak widze taki samochod wychodze sobie z aparatem na droge i gdy tylko dojedzie do mnie samochod robie zdjecie kierowcy i tablicy rejestracyjnej. Pozniej takie fotki zanosze na komisariat i w pol roku udalo mi sie wytepic praktycznie wszystkich amatorow wywalania smieci na dziko. Polecam sposob - a ci ktorzy chca podjechac do mnie pod dom zapraszam - te mandaty naprawde nie sa male. Pozdrowienia

darekielb    13

To jest tuż przy polach uprawnych...

To jest niestety POLSKA :/

U sąsiadki pod płotem też nagminnie są zostawiane worki ze śmieciami i miasto nie ma zamiaru nic z tym "fantem" zrobić choć było zgłaszane kilka razy.

Ja jestem za wprowadzeniem stałej opłaty za wywóz śmieci niezależnie czy ktoś posiada kubeł czy nie. Płatne powinno być w każdym domu od każdego mieszkańca!!. Wtedy sytuacja uległa by poprawie i skończyło by się zapełnianie kubłów na mieście i wyrzucanie śmieci pod posesjami innych ludzi.

Jeśli każdy by musiał zapłacić za wywóz, to wiadomo że korzystał by z tego i nie nosił śmieci pod dom innym :P

Według mnie to jest jedyna metoda na ludzi, którzy podrzucają pod dom innych swoje odpadki!!

Falkhor    63

wmula - Dokładnie wiem, gdzie to jest... często śmigam tam rowerem :/ Nie wiem, kto w miarę inteligentny wywala śmieci do takich zbiorników. Jest to wielki wstyd dla miasta i chamstwo ze strony śmiecącego - że to po prostu ma miejsce, takie zachowanie :/ :/

wmula    2

Ja jestem za wprowadzeniem stałej opłaty za wywóz śmieci niezależnie czy ktoś posiada kubeł czy nie. Płatne powinno być w każdym domu od każdego mieszkańca!!. Wtedy sytuacja uległa by poprawie i skończyło by się zapełnianie kubłów na mieście i wyrzucanie śmieci pod posesjami innych ludzi.

Prawie zgadzam się z Tobą - każdy produkuje odpadki. Tylko stała opłata nie byłaby sensowna, bo różne gospodarstwa domowe w różnym stopniu produkują śmieci. W pierwszej kolejności należałoby się przyglądnąć raczej tym, którzy nie mają kubłów lub wytwarzają śmieci w ilościach poniżej przeciętnej.

A zauważcie jeszcze, że przecież w Łańcucie wywóz odpadów wtórnych jest za całkowitą darmochę - wystarczy pobrać te worki i regularnie segregować odpadki, co w ogóle nie jest uciążliwe. Np. w moim domu worek na tworzywa sztuczne dość szybko się wypełnia, wolniej metale i szkło. I to daje wymierne oszczędności.

w.

darekielb    13

Prawie zgadzam się z Tobą - każdy produkuje odpadki. Tylko stała opłata nie byłaby sensowna, bo różne gospodarstwa domowe w różnym stopniu produkują śmieci. W pierwszej kolejności należałoby się przyglądnąć raczej tym, którzy nie mają kubłów lub wytwarzają śmieci w ilościach poniżej przeciętnej.

Fakt każde gospodarstwo produkuje różne ilości śmieci, ale stała opłata od osoby byłaby według mnie dobra. Jeśli ktoś ma w domu lub na tej samej działce firmę powinien ponosić dodatkowe opłaty i spokój.

Ja sam mam sąsiadkę, która codziennie chodzi do pracy, na zakupy i jak każdy człowiek musi coś jeść i używać innych rzeczy, po których są opakowania, ale kubła brak :/ jakim cudem?

A zauważcie jeszcze, że przecież w Łańcucie wywóz odpadów wtórnych jest za całkowitą darmochę - wystarczy pobrać te worki i regularnie segregować odpadki, co w ogóle nie jest uciążliwe. Np. w moim domu worek na tworzywa sztuczne dość szybko się wypełnia, wolniej metale i szkło. I to daje wymierne oszczędności.

w.

Niestety u mojej sąsiadki nawet worki z odpadami po segregacji nie są wystawiane do bramy w dniu wywozu więc coś tu jest nie tak :/

U mnie w domu część odpadów jest segregowana, reszta w kubeł i spokój.

Faktycznie metalu mniej przybywa, ale w tą sobotę robiłem porządek w garażu i się nazbierało trochę złomu, włożyłem to do auta i wywiozłem na złom, bo mam blisko, a wielkość i waga kilku rzeczy nie pozwoliła na spakowanie tego do worków. Chodziło mi o porządek, a jeszcze na tym zarobiłem

Falkhor    63

Rozpacz człowieka ogarnia, jak widzi jakieś małe zalewy, rowy przydrożne, lasy, doły leśne wypełnione stertami śmieci. Ten, kto śmieci w taki sposób powinien być baaaaardzo dotkliwie karany finansowo.

Demonesssa    0

Ja bym nawet nie pisala o karze tylko finansowej. Sorrrry ale czasem jak sobei pomysle o takich debilach co kieszen maja pelna kasy a oszczedzaja grosze (dla nich) i syfia w lasach to jakby tak jakies ORMO smieciowie bylo dopadlo chama w lesie na goracym uczynku i nauczylo palami kultury? chwile by moze pamietal

Falkhor    63

Demonesssa - Im bardziej cywilizowany mamy kraj tym mniej mamy środków przymusu bezpośredniego za karanie czynów najmniej cywilizowanych 8)

Cerberion    0

Falk - normalnie golden quote :)

Im bardziej cywilizowany mamy kraj tym mniej mamy środków przymusu bezpośredniego za karanie czynów najmniej cywilizowanych

Szkoda ze ludzie sa tak durni i smieca w ten sposob. jak nie oni sami to ich dzieci i wnuki poczuja skutki nie tylko ich smieci ale i ich kolegow co tez wyrzucaja wszystko jak popadnie.