Jump to content
Sign in to follow this  
Falkhor

23.03.2007r. Pieśni postne w wykonaniu Antoniny Krzysztoń

Recommended Posts

Falkhor    63

Kościół pw Św. Mikołaja Biskupa

23.03.2007 (piątek) godz. 19.30

KONCERT - PIEŚNI POSTNE

w wykonaniu

Antoniny Krzysztoń

4f3a7dcc73.jpg

Kilka słów o pani Antoninie:

Zadebiutowała wraz z Andrzejem Wyrzykowskim w 1980 r. na Festiwalu Piosenki Zakazanej w Hali Oliwii w Gdańsku. Ten debiut zaowocował współpracą z kabaretem 'Pod Egidą' (w tym czasie współpracowali z nim m.in. Dałkowska, Kaczmarski, Pszoniak, Fronczewski, Gintrowski).

Po ogłoszeniu stanu wojennego zaczęła występować nieoficjalnie w mieszkaniach prywatnych, kościołach i wybranych klubach studenckich. W drugim obiegu ukazały się jej trzy pierwsze wydawnictwa (na kasetach magnetofonowych).

W 1983r. otrzymała nagrodę główną za piosenkę Chusta Weroniki na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie oraz główną nagrodę FAMA. W latach 1984-92 współpracowała z wybitnym gitarzystą Markiem Wallawenderem, będącym także aranżerem jej utworów.

Antonina Krzysztoń cieszy się ogromną popularnością i sympatią w szeroko pojmowanym środowisku studenckim. Jej koncerty zawsze spotykają się z ogromnym zainteresowaniem. Występowała na wszystkich najważniejszych imprezach związanych z poezją śpiewaną (min. FAMA, Zamkowe Spotkania 'Śpiewajmy Poezję').

(...)

Antonina ostatnimi czasy gra wiele koncertów w kościołach, choć jej piosenki, mimo iż dokładnie określone światopoglądowo trafiają i trafiały często do ludzi poszukujących, czy inaczej określonych. Raczej stara się szukać tego co nas łączy i nie oceniać, raczej rozważać, zapraszać do zadumy i dialogu. Korzysta z folku, który kocha, co wyraźnie słychać w jej balladach. Piosenki i muzyka są różnorodne, więc właściwie każdy może coś znaleźć w tym dla siebie.

Źródło oraz więcej o artystce - Oficjalna strona Antoniny Krzysztoń

Serdecznie zapraszamy :P

levi    0

Falk mnie nie musisz aqrat ku temu namawiać :rotfl: ja znam ten kościólek i okolice baaardzo dobrze bo PARE ładnych latek mieszkałem na tym kawałku ziemi :rotfl:

ja również, ZAPRASZAM :hihi:

Falkhor    63

levi', Czyli mówisz, że się wybierasz? :P :P :P Jak tak, to pamiętaj coś ponotować, albo popstrykać i przedstawić innym Forumowiczom :D

Danka28    1

Ludzie! Gdzie to jest? Jak tam dojechać? Ja musze tam być! Uwielbiam p. Antonine!!! Jej muzyka to balsam dla serca! Byłam kiedyś na przewspaniałym koncercie..... I jak tlko dam rade (czyt. sprzedam dziecko :P) to pojade!!!

[ Dodano: 2007-03-26, 06:44 ]

Byłam na koncercie Antoniny! Dojechałam do Kraczkowej bez kłopou! Zajęłam miejsce i niecierpliwie czekałam! O wyznaczonej godzinie, zgasły wszystkie światła i z boku zaczęły wychodzić dziewczęta ze świecami-tajemniczy nastrój. Wśród nich była nasza soliska. Koncert był podzielony na dwie części. Pierwsza-w całkowitej ciemności-to pieśni wielkopostne, bez muzyki śpiewane przez Tośkę. Stała z boku, w ciemności, tyłem do publiczności. Dało sie odczuć, że to nie ona jest najważniejsza. Śpiewała gorzkie żale, o ogrodzie oliwnym.

Druga część przy akompaniamencie gitar, to już klasyki jej twórczości! "Perłowa łódź", itp. Koncert zakończylła przepięknym wykonaniem hymnu o miłości.

Właściwie koncert ten był takimi rekolekcjami. Słucha się jej głosu, a wszystko się wycisza, uspokaja! Jak zwsze niesamowite wrażenia!

Niestety, bylo ciemno, ale udało mi się zrobić kilka zdjęć. Nie potrafię ich jednak tutaj wstawić, więc jeśli ktoś jest zainteresowany, to proszę mnie poinstruować, a wkleje!!!!