Jump to content
Sign in to follow this  
Teddy_85

Job, czyli ostatnia szara komórka

Recommended Posts

Teddy_85    0

Job, czyli ostatnia szara komórka

Reżyseria: Konrad Niewolski

Scenariusz: Konrad Niewolski

Gatunek: komedia

Kraj/Rok Produkcji: Polska; 2006;

Obsada:

Borys Szyc - Chemik

Andrzej Andrzejewski - Pele

Tomasz Borkowski - Adi

Agnieszka Włodarczyk - Karolina

Krzysztof Ibisz

Zwiastun - film.onet.pl

Fabuła

W zasadzie - brak jest fabuły... Nie ma tutaj zbyt dużego powiązania pomiędzy kolejnymi scenami, jest to splot wielu epizodów, które składają się w jedną całość...

Wrażenia

Film jest płytki, praktycznie nie niesie ze sobą żadnego przesłania, nie posiada "drugiego dna", słowem - pod względem artystycznym - kicz... Zresztą na samym początku tego filmu wypowiada się krytyk, który stanowczo odradza oglądanie tego obrazu...

Oczywiście nie należy zwracać uwagi na krytyków! Film jest jedną z najlepszych komedii, jakie widziałem! Momentami nie potrafiłem powstrzymać się od głośnego śmiechu...

Ja widzę w nim wiele wspólnego z komediami Barei - które śmieszyły, śmieszą i będą śmieszyć caałe pokolenia. Obraz nawiązuje luźno do rzeczywistości, pełno jest w nim gagów sytuacyjnych niepowiązanych z główną akcją. Jest tutaj wiele aluzji do innych filmów: Star Wars, Dzień Świra, Symetria, Grandma's Boy, Taxi, serial "Sąsiedzi", Miś, Łowcy Skór - tyle udało mi się "wyłowić"...

Film wspaniały - można powiedzieć że zabija śmiechem :P POLECAM - ci, którzy widzieli, wiedzą, co tracą ci, którzy mają jeszcze ten film do "zaliczenia" :)