Jump to content
Sign in to follow this  
Prot

Islam - religia miłości, nienawiści, dobra, zła, pogardy???

Recommended Posts

Prot    0
Widzac ten artykuł, który przytroczyła Demonesssa (Witaj na Forum), od razu mi się przypomina reakcja wyznawców Islamu za obrazę Proroka. Przecież to groziło wojną...

gdyby polskie gazety(choć nie tylko) pisały z taka satyra o islamie to zaraz były by protesty, palenie flag i chęć zamachów... na szczęście chrześcijanie są bardziej cywilizowani...

Share this post


Link to post
Share on other sites

No, jeśli ktoś będzie świadkiem czegoś takiego

 

 

7bfd0f59.jpg

 

takiego,

 

ambasada_dania_norwegia_pozar.jpeg70573751cf46eebf0c786bc770e7cd12,5,1.jpg

Bejrucie_demonstranci_917230.jpg

 

lub czegoś takiego,

 

16uf6.jpg36ii.jpg

43rr1.jpg

 

 

to niech nie zwleka i czym prędzej da mi znać icon6.gif. Póki co jestem zdania, że to właśnie przekonanie o tym iż czegoś takiego w wykonaniu katolików NIE będzie (i słusznie) odegrało znaczącą rolę przy podejmowaniu decyzji w sprawie tej żałosnej publikacji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Ahab   
Guest Ahab

Hehe, te transparenty przypomniały mi taki jeden: "Behead those who say Islam is a violent religion". lol2.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Ahab   
Guest Ahab

ironyatitsbest3vh.jpg

 

Nie gwarantuje, że to to - może ktoś tutaj akurat majstrował Photoshopem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Falkhor    63

Szkoda, ze tak jest - że my z Islamu 'smiać' się nie możemy, a oni z nas mogą. Chociaż nie szkoda - w sumie to ja się z tego ciesze, bo mam jakieś takie poczucie hmmmm... wyżsej wartości, cywilizacji? Szacunku dla innych?

 

Prot,

gdyby polskie gazety(choć nie tylko) pisały z taka satyra o islamie to zaraz były by protesty, palenie flag i chęć zamachów... na szczęście chrześcijanie są bardziej cywilizowani...

Nom, dokładnie... Dlatego przykro mi, że 'islamiści' - wyznawcy religii bogatej i pięknej, tak się zachowują.

 

A DieWelt - jak pisałem wczesniej - podobnie jak MTV czymś szokującym i oburzającym chce zwrócić na siebie uwagę... Dlatego tez nie sądzę, aby był to tylko przypadek...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Ahab   
Guest Ahab

411f924660.jpg

 

Zaraz chyba ktoś to przeniesie do działu Humor :)

 

[ Dodano: 2007-04-04, 21:47 ]

Nom, dokładnie... Dlatego przykro mi, że 'islamiści' - wyznawcy religii bogatej i pięknej, tak się zachowują.

 

Z tego co wiem, Islam był cool przez pierwsze kilka wieków, potem tak około XI wieku stał się bardziej nie-cool...

 

A czy taka poprawność polityczna Europy jest dobra ? Sądzę, że nie - powiedzcie mi jako Katolicy jakie mielibyście szanse na wybudowanie kościoła np. w Iranie ? Gdzie podobno za samo posiadanie Bibli jest kara chłosty (a moze i śmierci).

 

Jak będziemy tacy poprawni to wejdą nam na głowę i zrobią wielkie kuku... popatrzcie co się dzieje we Francji i UK :|

 

Kiedyś jakiś Muzułmanin w UK, chciał zabić maczetą chłopaka swojej córki, bo nie był Muslim (co oczywiście znaczy, że "źle się prowadzi" tak domniemam). Najciekawsze, że przed sądem nie wiedział dlaczego sie go czepiają - przecież Koran mówi, że tak można biegać z maczetą z zamiarem kill ...

 

Heh - dostałem warna ... :o

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nom, dokładnie... Dlatego przykro mi, że 'islamiści' - wyznawcy religii bogatej i pięknej, tak się zachowują.

 

 

Czy mogę dowiedzieć się co takiego urzekło Cię w islamie? Co według Ciebie jest w tej religii pięknego? Twoja wypowiedź mnie zaintrygowała gazeta.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites
Falkhor    63

SzalonyMściciel, Przede wszystkim święta księga Islamu - Koran.

 

Podobnie jak Biblia, Koran nakazuje płacenie jałmużny, pomoc biednym, czynienie dobra rodzicom, przebaczenie, wiarę w Boga oraz życie w prostocie. Koran (tak samo jak Biblia) zakazuje zabójstwa (z wyjątkiem przypadków kary), samobójstwa, kradzieży, kłamstwa i cudzołóstwa. Koran twierdzi, że Bóg nagradza ludzi za powstrzymywanie się od złości.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Koran

 

Chociaż i tak nie do końca, bo są w Koranie wezwania do przemocy:

 

A kiedy miną święte miesiące, wtedy zabijajcie bałwochwalców, tam gdzie ich znajdziecie; chwytajcie ich, oblegajcie i przygotowujcie dla nich wszelkie zasadzki!

(...)

To nie wy ich zabijacie, lecz Bóg ich zabijał. To nie ty rzuciłeś, kiedy rzuciłeś, lecz to Bóg rzucił; aby doświadczyć wiernych doświadczeniem pięknym.

http://www.opoka.org.pl/biblioteka/I/IR ... na_01.html

Pod tym adresem też krótka historia tego, JAK wogóle stało się propagowanie walki zbrojnej przez Koran jak sposób walki z neiwiernymi (dokładnie politeistami).

 

Albo:

 

Koran podkreśla, że kobieta jest istotą ludzką, stworzoną przez Allaha: Śmiertelni! bójcie się Pana, który was wszystkich z jednego wyprowadził człowieka, dla którego utworzył niewiastę i okrył ich potomstwem ziemię. (4:1); zakazane jest również zabijanie córek w razie braku pieniędzy na posag lub możliwości utrzymania ich (w czasach Mahometa zabójstwa dziewczynek na Półwyspie Arabskim były bardzo częste).

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kobieta_w_islamie

 

i tak dalej :o

 

W sumie SzalonyMściciel, zapraszam do nowego tematu - o Islamie, jeśłi masz ochotę. Bo to ciekawy temat. Dodam od siebie tyle, że piętą Achillesa jest... TŁUMACZENIE i zbiór INTERPRETACJi Świętej Księgi. Ale to jak mówię - inny temat :)

 

A w temacie :lol-sweat:

 

Polska prasa, ogólnie media - nie przypominam sobie żadnej sytuacji, w której wysmiewały jakąkolwiek religię - czasem padały dyskusje w kontekście politycznym, ale trzeba przyznać, że przynajmniej w teorii - jesteśmy tolerancyjni. w TEORII, to znaczy, gdy nie przejawia się to w naszym codziennym życiu (np. budowa synagogi, meczetu, itp.)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Ahab   
Guest Ahab

Falkhor, gdzieś mam zapisane wersety z Koranu, które ukazują jaka to "wspaniała, humanitarna i pokojowa religia"... jak znajde ten plik to walnę tutaj trochę cytatów...

 

 

Tiaaa... Islam to naprawe pokojowa religia...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Demonesssa    0

Koran to piekna ksiega. w necie jest w kilku polskich przekladach i zanim zaczniecie mowic jaki to Koran jest terrorystyczny to sie chwile zastanowcie. i poczytajcie kilka zrodel to wam wyjdzie, ze sam oryginal koranu rozumieja tylko ci co wladaja arabskim a i tak cala zla robote robi interpretacja - tafsirów jest kilka a nawet teraz Bin Laden swoj tworzy

 

wiec nie pitolcie, ze Islam to religia zla i terroryzmu ani tez religia wolnych kobiet :sweet:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Falkhor    63

Z tego co przeglądnąłem - to faktycznie, Koran wzywa do walki z wrogami Allaha, ale jednocześnie każe się wystrzegać gniewu i zbrodni. Słowa Mahometa miały konkretny kontekst polityczny, a teraz, stosując owe 'interpretacje' można tekst tak przekształcić, że przybierze on dowolny kształt.

 

Mówiąc o Koranie i Islamie, że jest piękny i bogaty - miałem na uwadze właśnie to, że słowa Koranu i sam jego język jest bardzo ekspresyjny. Piękny - bo można go zintepretować jako dzieło nawołujące do umiłowania całego dzieła bożego. jak mówię - to kwestia INTERPRETACJI ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ten temat można "przechrzcić" np. na "różnice pomiędzy religiamii w kontekście pseudosatyrycznych publikacji w Die Welt oraz pochodne" ;), z całą pewnością zapowiada się niezwykle interesująco. Zwłaszcza w kontekście niezwykle uniwersalnego powiedzenia iż "po owocach ich poznacie".

 

Poniżej kilka przykladów ekspresji (jest tego znacznie więcej) ^^"

 

2:161 Zaprawdę, nad tymi, którzy nie uwierzyli i umarli, będąc niewiernymi - nad nimi przekleństwo Boga, aniołów i ludzi, wszystkich razem!

2:191 I zabijajcie ich, gdziekolwiek ich spotkacie, i wypędzajcie ich, skąd oni was wypędzili - Prześladowanie jest gorsze niż zabicie. - I nie zwalczajcie ich przy świętym Meczecie, dopóki oni nie będą was tam zwalczać. Gdziekolwiek oni będą walczyć przeciw wam, zabijajcie ich! - Taka jest odpłata niewiernym!

2:216 Przepisana wam jest walka, chociaż jest wam nienawistna. Być może, czujecie wstręt do jakiejś rzeczy, choć jest dla was dobra. Być może, kochacie jakąś rzecz, choć jest dla was zła. Bóg wie, ale wy nie wiecie!"

2:217 Będą ciebie pytać o miesiąc święty i walkę w tym miesiącu. Powiedz: "Walka w tym miesiącu jest sprawą poważną, lecz odsunięcie się od drogi Boga, niewiara w Niego i w święty Meczet, wypędzenie z niego jego ludu jest rzeczą jeszcze poważniejszą przed Bogiem; przecież prześladowanie jest gorsze od zabicia." Oni nie przestaną was zwalczać, dopóki nie odwrócą was od waszej religii, jeśli to potrafią. A jeśli ktoś z was wyrzeknie się swej religii i umrze jako niewierny - to dla takich daremne są ich uczynki na tym świecie i w życiu ostatecznym. Tacy będą mieszkańcami ognia; oni tam będą przebywać na wieki.

3:4 Jako drogę prostą dla ludzi i On zesłał rozróżnienie. Zaprawdę, tych, którzy nie uwierzyli w znaki Boga - czeka kara straszna! Bóg jest potężny, włada zemstą!

3:10 Zaprawdę, tym, którzy nie uwierzyli, nie pomogą nic wobec Boga ani ich majątki, ani ich dzieci! Oni będą paliwem dla ognia!

3:28 Niech wierzący nie biorą sobie za przyjaciół niewiernych, z pominięciem wiernych! A kto tak uczyni, ten nie ma nic wspólnego z Bogiem, chyba że obawiacie się z ich strony jakiegoś niebezpieczeństwa. Bóg ostrzega was przed samym Sobą i do Boga zmierza wędrowanie.

 

3:56 Tych, którzy nie uwierzyli, ukarzę karą straszną na tym świecie i w życiu ostatecznym; i oni nie będą mieli pomocników."

3:85 A od tego, kto poszukuje innej religii niż islam, nie będzie ona przyjęta; i on w życiu ostatecznym będzie w liczbie tych, którzy ponieśli stratę.

3:86 Jakże miałby prowadzić Bóg drogą prostą ludzi, którzy odrzucili wiarę, po tym, jak uwierzyli i zaświadczyli, że Posłaniec to prawda, i po tym, jak przyszły do nich jasne dowody? Bóg nie prowadzi drogą prostą ludzi niesprawiedliwych!

3:87 Dla nich zapłatą będzie: przekleństwo Boga, aniołów i ludzi, wszystkich razem.

3:88 Będą tam wiecznie przebywać; nie będzie im zmniejszona kara ani też nie będzie im dana zwłoka.

3:118 O wy, którzy wierzycie! Nie bierzcie sobie bliskich przyjaciół spoza waszego grona; tacy nie omieszkaliby wam szkodzić; chcieliby, abyście się znaleźli w utrapieniu. Zawiść zionie z ich ust, a to, co kryją ich piersi, jest jeszcze gorsze. Wyjaśniliśmy wam znaki, jeśli jesteście rozumni!

3:131 I bójcie się ognia, który został przygotowany dla niewiernych!

3:178 I niech nie sądzą ci, którzy nie uwierzyli, że zwłoka, jaką My im dajemy, będzie dla nich dobrem. My dajemy im zwłokę tylko po to, by oni pomnożyli grzech. Dla nich kara będzie poniżająca.

4:56 Zaprawdę, tych, którzy nie uwierzyli w Nasze znaki, będziemy palić w ogniu. I za każdym razem, kiedy się ich skóra spali, zamienimy im skóry na inne, aby zakosztowali kary. Zaprawdę, Bóg jest potężny, mądry!

4:74 Niechże walczą na drodze Boga ci, którzy za życie tego świata kupują życie ostateczne! A kto walczy na drodze Boga i zostanie zabity albo zwycięży, otrzyma od Nas nagrodę ogromną.

4:76 Ci, którzy wierzą, walczą na drodze Boga, a ci, którzy nie wierzą, walczą na drodze Saguta. Walczcie więc z poplecznikami szatana! Zaprawdę, podstęp szatana jest słaby!

4:88 Dlaczego stanowicie dwie partie w odniesieniu do obłudników? Bóg odrzucił ich, bo na to sobie zarobili. Czy wy chcecie poprowadzić drogą prostą tych, których Bóg sprowadził z drogi? Kogo sprowadził z drogi Bóg, dla tego nie znajdziesz żadnej drogi.

4:89 Oni by chcieli, abyście byli niewiernymi, tak jak oni są niewiernymi, abyście więc byli równi. Przeto nie bierzcie sobie opiekunów spośród nich, dopóki oni nie wywędrują razem na drodze Boga. A jeśli się odwrócą, to chwytajcie i zabijajcie ich, gdziekolwiek ich znajdziecie! I nie bierzcie sobie spośród nich ani opiekuna, ani pomocnika!

4:91 Wy znajdziecie innych, którzy będą chcieli żyć z wami w pokoju, i żyć w pokoju ze swoim ludem. Za każdym razem, kiedy będą doprowadzeni do buntu, doznają w tej próbie porażki. A jeśli oni nie odejdą od was i nie zaproponują wam pokoju ani nie powstrzymają swoich rąk, to chwytajcie ich i zabijajcie ich, gdziekolwiek ich napotkacie. My wam dajemy nad nimi władzę jawną!

4:101 A kiedy przebiegacie ziemię, to nie jest dla was grzechem skrócić nieco modlitwę, jeśli się obawiacie, że zagrożą wam ci, którzy nie wierzą. Zaprawdę, niewierni są dla was wrogiem jawnym!

4:104 I nie traćcie ducha w ściganiu tych ludzi! Kiedy wy cierpicie, to i oni cierpią, tak jak wy cierpicie; ale wy spodziewacie się od Boga tego, czego oni się nie spodziewają. Bóg jest wszechwiedzący, mądry!

4:160 I z powodu niesprawiedliwości tych, którzy wyznają judaizm, zakazaliśmy im rzeczy przyjemnych, które były dla nich dozwolone; i dlatego że odsunęli się bardzo od drogi Boga;

5:13 Za to, że oni naruszyli swoje przymierze, My ich przeklęliśmy i uczyniliśmy ich serca zatwardziałymi. Oni wypaczają sens słów i zapominają część tego, co im zostało przypomniane. Ty nieustannie odkrywać będziesz zdradę z ich strony, z wyjątkiem nielicznych spośród nich. Lecz odpuść im i przebacz! Zaprawdę, Bóg kocha dobrze czyniących!

5:14 Od tych, którzy mówią: "Jesteśmy chrześcijanami!", wzięliśmy przymierze. Lecz oni zapomnieli część tego, co im zostało przypomniane; My wznieciliśmy wrogość i nienawiść wśród nich aż do Dnia Zmartwychwstania. I niebawem obwieści im Bóg to, co oni czynili.

5:41 O Posłańcu! Niech nie zasmucają ciebie ci spośród współzawodniczących w niewierności, którzy mówią swoimi ustami: "My uwierzyliśmy", lecz ich serca nie uwierzyły; i ci, którzy wyznają judaizm; oni zazwyczaj słuchają kłamstw, przysłuchują się innym ludziom, którzy nie przyszli do ciebie; wypaczają znaczenie słów mówiąc: "Jeśli to wam zostało dane, bierzcie to! A jeśli nie zostało wam dane, to miejcie się na baczności!" Bo jeśli Bóg chce kogo doświadczyć, to ty nie możesz mu w niczym pomóc przed Bogiem. To są ci, których serc Bóg nie chciał oczyścić. Na tym świecie czeka ich hańba, a w życiu ostatecznym - kara ogromna.

5:51 O wy, którzy wierzycie! Nie bierzcie sobie za przyjaciół żydów i chrześcijan; oni są przyjaciółmi jedni dla drugich. A kto z was bierze ich sobie za przyjaciół, to sam jest spośród nich. Zaprawdę, Bóg nie prowadzi drogą prostą ludu niesprawiedliwych!

5:72 Nie uwierzyli ci, którzy powiedzieli: "Zaprawdę, Bóg - to Mesjasz, syn Marii!" A Mesjasz powiedział: "Synowie Izraela! Czcijcie Boga, mojego Pana i waszego Pana!" Oto, zaprawdę, kto daje Bogu współtowarzyszy, temu Bóg zabronił wejścia do Ogrodu! Jego miejscem schronienia będzie ogień. A niesprawiedliwi nie będą mieli żadnych pomocników!

5:73 Nie uwierzyli ci, którzy powiedzieli: "Zaprawdę, Bóg - to trzeci z trzech!" A nie ma przecież żadnego boga, jak tylko jeden Bóg! A jeśli oni nie zaniechają tego, co mówią, to tych, którzy nie uwierzyli, dotknie kara bolesna.

8:12 Twój Pan objawił aniołom: "Oto Ja jestem z wami! Umocnijcie więc tych, którzy wierzą! Ja wrzucę strach w serca niewiernych. Bijcie ich więc po karkach! Bijcie ich po wszystkich palcach!"

8:17 To nie wy ich zabijaliście, lecz Bóg ich zabijał. To nie ty rzuciłeś, kiedy rzuciłeś, lecz to Bóg rzucił; aby doświadczyć wiernych doświadczeniem pięknym, pochodzącym od Niego. Zaprawdę, Bóg jest słyszącym, wszechwiedzącym!

8:39 Zwalczajcie ich, aż nie będzie już buntu i religia w całości będzie należeć do Boga." A jeśli oni się powstrzymają... to, zaprawdę, Bóg widzi jasno, co czynicie!

8:50 Gdybyś tylko mógł widzieć, jak aniołowie zabierają tych, którzy nie uwierzyli! Oni biją ich po twarzy i po plecach: "Zakosztujcie kary ognia palącego!

8:55 Zaprawdę, gorsi od zwierząt u Boga są ci, którzy odrzucili wiarę i nie wierzą;

8:59 I niech nie sądzą ci, którzy nie uwierzyli, że nas wyprzedzą. Oni przecież nie są zdolni niczego udaremnić!

8:60 Przygotujcie przeciwko nim, ile możecie sił i oddziałów konnicy, którymi moglibyście przerazić wroga Boga i wroga waszego, jak również innych, którzy są poza nimi, a których wy nie znacie. Bóg ich zna! A to, co wy rozdajecie na drodze Boga, to zostanie wam w pełni oddane i nie doznacie niesprawiedliwości.

8:65 O proroku! Pobudzaj wiernych do walki! Jeśli wśród was jest dwudziestu cierpliwych, to zwyciężą dwustu; a jeśli jest stu wśród was, to oni zwyciężą tysiąc niewiernych, ponieważ oni są ludźmi, którzy nie rozumieją.

8:67 Nie jest odpowiednie dla Proroka, aby brał jeńców, dopóki on nie dokona całkowitego podboju ziemi. Wy pragniecie tego, co przypadkowe na tym świecie, a Bóg chce życia ostatecznego. Bóg jest potężny, mądry!

9:5 A kiedy miną święte miesiące, wtedy zabijajcie bałwochwalców, tam gdzie ich znajdziecie; chwytajcie ich, oblegajcie i przygotowujcie dla nich wszelkie zasadzki! Ale jeśli oni się nawrócą i będą odprawiać modlitwę, i dawać jałmużnę, to dajcie im wolną drogę. Zaprawdę, Bóg jest przebaczający, litościwy!

9:26 Następnie Bóg zesłał Swój spokój na Swojego Posłańca i na wiernych. On zesłał wojska, których nie widzieliście, i ukarał tych, którzy nie uwierzyli. Taka jest zapłata dla niewiernych!

9:29 Zwalczajcie tych, którzy nie wierzą w Boga i w Dzień Ostatni, który nie zakazują tego, co zakazał Bóg i Jego Posłaniec, i nie poddają się religii prawdy - spośród tych, którym została dana Księga - dopóki oni nie zapłacą daniny własną ręką i nie zostaną upokorzeni.

9:30 Żydzi powiedzieli: "Uzajr jest synem Boga." A chrześcijanie powiedzieli: "Mesjasz jest synem Boga." Takie są słowa wypowiedziane ich ustami. Oni naśladują słowa tych, którzy przedtem nie wierzyli. Niech zwalczy ich Bóg! Jakże oni są przewrotni!

9:41 Wyruszajcie - lekko i ciężkozbrojni! Walczcie waszymi majątkami i waszymi duszami na drodze Boga! To jest dla was lepsze, gdybyście mogli wiedzieć!

9:73 O Proroku! Walcz przeciwko niewiernym i przeciwko obłudnikom i bądź dla nich surowy! Ich miejscem schronienia będzie Gehenna. Jakże nieszczęsne to miejsce przybycia!

9:74 Oni przysięgają na Boga, że nic nie powiedzieli, tymczasem powiedzieli słowo niewiary; i stali się niewiernymi, chociaż już byli całkowicie poddani. Oni starali się usilnie o to, czego nie mogli osiągnąć; i zemścili się tylko za to, że wzbogacił ich Bóg i Jego Posłaniec, z Jego łaski. I jeśli się nawrócą, to będzie lepiej dla nich; a jeśli się odwrócą, to ukarze ich Bóg karą bolesną na tym świecie i w życiu ostatecznym. Oni nie mają na ziemi ani przyjaciela, ani pomocnika.

9:111 Zaprawdę, Bóg kupił u wiernych ich dusze i ich majątki, w zamian za co otrzymają Ogród. Oni walczą na drodze Boga i zabijają, i są zabijani, zgodnie z Jego prawdziwą obietnicą w Torze, Ewangelii i w Koranie. A kto wierniej wypełnia swoje przymierze aniżeli Bóg? Cieszcie się więc z handlu, jaki z Nim zrobiliście! To jest osiągnięcie ogromne!

9:123 O wy, którzy wierzycie! Zwalczajcie tych spośród niewiernych, którzy są blisko was. Niech się spotkają z waszą surowością.

17:16 A kiedy chcemy zgubić jakieś miasto, to nakazujemy jego mieszkańcom żyjącym w dobrobycie, aby oddawali się tam rozpuście. Wtedy sprawdza się nad nim słowo i niszczymy je całkowicie.

22:25 Zaprawdę, ci, którzy nie wierzą i odsuwają od drogi Boga i od świętego Meczetu, przygotowanego jednakowo dla wszystkich ludzi, zarówno tych, którzy tam przebywają, jak i koczowników; i ci, którzy dopuszczają się tam profanacji, wbrew prawu, zakosztują kary bolesnej.

 

 

ciąg dalszy nastąpi, jako, że teraz muszę uciekać :)

 

 

aha! w Koranie jest całkowity BRAK miejsca na jąkąkolwiek interpretację, ale o tym też później :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Falkhor    63

Temat scalony.

 

[ Dodano: 2007-04-05, 18:00 ]

I nie zwalczajcie ich przy świętym Meczecie, dopóki oni nie będą was tam zwalczać. Gdziekolwiek oni będą walczyć przeciw wam, zabijajcie ich!

 

gdyby Koran pisano teraz, pewnie byłaby mowa o pertraktacjach lub o Strassburgu, ale na tamte czasy tak wyglądały walki i nikogo to nei dziwiło. Poza tym ten fragment jak dla mnie wydaje się być wezwaniem do walki obronnej. Chyba, ze jakoś źle rozumiem WALKĘ.

 

5:13 Za to, że oni naruszyli swoje przymierze, My ich przeklęliśmy i uczyniliśmy ich serca zatwardziałymi. Oni wypaczają sens słów i zapominają część tego, co im zostało przypomniane. Ty nieustannie odkrywać będziesz zdradę z ich strony, z wyjątkiem nielicznych spośród nich. Lecz odpuść im i przebacz! Zaprawdę, Bóg kocha dobrze czyniących!

5:14 Od tych, którzy mówią: "Jesteśmy chrześcijanami!", wzięliśmy przymierze. Lecz oni zapomnieli część tego, co im zostało przypomniane; My wznieciliśmy wrogość i nienawiść wśród nich aż do Dnia Zmartwychwstania. I niebawem obwieści im Bóg to, co oni czynili.

 

Zwłaszcza podkresliłbym znaczenie 'odpuśc i przebacz'.

Ponadto - cały zapis - jak dla mnie wychodzi na to, że Chrześcijanie najpierw obeicali, a potem słowa nie dotrzymali. Nie jestem aż tak biegły z historii, ale wystarczy t aby stwierdzić, że ktosm a powód, by tak pisać?

 

 

I jeszcze taka notka do TŁUMACZEŃ - przykład z 2:1313

 

A kiedy im mówią:

"Uwierzcie tak, jak wierzą ci ludzie!" oni mówią :

"Czyż my mamy wierzyć, jak głupcy[komentarz]. Czyżby?

Zaprawdę, to oni są, głupcami , lecz oni nie wiedzą!

 

Treść komentarza

Józef Bielawski błędnie napisał:

{Czyż my mamy wierzyć, jak wierzący}

 

W przekładzie Jana Murzy Buczackiego czytamy:

{czyż mamy wierzyć wiarą bezrozumnych}

 

W przekładzie Taqi-ud-Din al-Hilali & Muhammad Muhsin Khan:

{Shall we believe as the fools have believed?}

 

W przekładzie Yusuf `Ali:

{Shall we believe as the fools believe?}

 

W przekładzie Marmaduke Pictall

{shall we believe as the foolish believe?}

 

Dlatego też nie moge być całkowicie przekonany, że Koran całościowo nawołuje do walki przeciwko WSZYSTKIm, którzy nie nzjaą Allaha, nie wyznają jego wiary. Są w końcu niewierni, z którymi uprawiano handel i to wieki temu. na prawdę - nie czuję się an siłąch i nei wiem, kto tutaj jest na prawdę z tego biegły, by ostatecznie zadecydować, że Koran jest hasłem wojny, ale i hasłem wszelkiego pokoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie urażając nikogo - z Koranem jest trochę jak z pacjentem cierpiącym na notoryczną schizofrenię lub - uciekając od medycznych porównań - Koran to taki Dr. Jekyll i Mr. Hyde, wydaje się, że jednak z przewagą tego drugiego oczko.gif. Czy da się w jakikolwiek sposób wyjaśnić istnienie obok siebie wersetów nieśmiało napominających np. o przebaczeniu jako pozytywnej wartości oraz wersetów, których możemy znaleźć całą masę, a które jasno i klarownie nawołują do nienawiści i przemocy?

 

9:29 Zwalczajcie tych, którzy nie wierzą w Boga i w Dzień Ostatni, który nie zakazują tego, co zakazał Bóg i Jego Posłaniec, i nie poddają się religii prawdy - spośród tych, którym została dana Księga - dopóki oni nie zapłacą daniny własną ręką i nie zostaną upokorzeni.

9:123 O wy, którzy wierzycie! Zwalczajcie tych spośród niewiernych, którzy są blisko was. Niech się spotkają z waszą surowością.

26:201 Oni w to nie uwierzą, dopóki nie zobaczą kary bolesnej .

48:29 Muhammad jest posłańcem Boga. Ci, którzy są razem z nim, są gwałtowni wobec niewiernych, a miłosierni względem siebie. Widzisz ich kłaniających się, wybijających pokłony, poszukujących łaski Boga i Jego zadowolenia. Ich znamię jest na ich twarzach, od śladów wybijania pokłonów. Taka jest ich przypowieść w Torze i taka jest ich przypowieść w Ewangelii: "Są oni jak ziarno zasiane, które wypuszcza kiełek i wzmacnia go, i staje się twardy, i trzyma się prosto na swoim źdźble, wprawiając w podziw siewców" - to, żeby przez nich doprowadzić do wściekłości niewiernych. Bóg obiecał tym spośród nich, którzy uwierzyli i pełnili dobre dzieła, przebaczenie i nagrodę ogromną.

41:27 My na pewno damy zakosztować tym, którzy nie wierzą, kary strasznej; My zapłacimy im czymś gorszym niż to, co oni czynili.

48:13 A ten, kto nie wierzy w Boga i Jego Posłańca - My, zaprawdę, przygotowaliśmy dla niewiernych ogień płonący!

5:51 O wy, którzy wierzycie! Nie bierzcie sobie za przyjaciół żydów i chrześcijan; oni są przyjaciółmi jedni dla drugich. A kto z was bierze ich sobie za przyjaciół, to sam jest spośród nich. Zaprawdę, Bóg nie prowadzi drogą prostą ludu niesprawiedliwych!

8:17 To nie wy ich zabijaliście, lecz Bóg ich zabijał. To nie ty rzuciłeś, kiedy rzuciłeś, lecz to Bóg rzucił; aby doświadczyć wiernych doświadczeniem pięknym, pochodzącym od Niego. Zaprawdę, Bóg jest słyszącym, wszechwiedzącym!

4.34 Mężczyźni stoją nad kobietami ze względu na to, że Bóg dał wyższość jednym nad drugimi, i ze względu na to, że oni rozdają ze swojego majątku. Przeto cnotliwe kobiety są pokorne i zachowują w skrytości to, co zachował Bóg. I napominajcie te, których nieposłuszeństwa się boicie, pozostawiajcie je w łożach i bijcie je! A jeśli są wam posłuszne, to starajcie się nie stosować do nich przymusu. Zaprawdę, Bóg jest wzniosły, wielki!

Sura 24:33 (Bielawski) I niech starają się żyć we wstrzemięźliwości ci, którzy nie mają możliwości małżeństwa, aż wzbogaci ich Bóg Swoją łaską. A tych spośród waszych niewolników, którzy starają się o zapis wyzwoleńczy - wyzwólcie, jeśli wiecie, że w nich jest jakieś dobro; i dajcie im z majątku Boga to, czym On was obdarzył. I nie przymuszajcie waszych niewolnic do prostytucji - jeśli one chcą żyć w czystości - w poszukiwaniu przypadkowych korzyści w życiu na tym świecie. A jeśli kto je zmusi... - to przecież Bóg, ze względu na ich zmuszenie, będzie Przebaczający, Litościwy!

 

Ktoś może powiedzieć - "to fragmenty wyrwane z kontekstu!". Cóż, Koran dostępny jest w internecie również w całości, przynajmniej w dwóch tłumaczeniach. Zapraszam do sprawdzenia co i jak, ze swojej strony gwarantuję, że ich wymowa nie ulega zmianie "na lepsze" : ). Oprócz tego wskazana jest interpretacja nie tylko w kontekście tekstu przed i za, ale również w kontekście sunny, a tu sytuacja wygląda jeszcze mniej różowo.

 

No i mamy jeszcze totalnie totalitarny szariat :). Za seks pozamałżeński w wykonaniu kobiety - ukamieniowanie. Apostaci również nie mają co liczyć na karę łagodniejszą niż wyrok śmierci, choć tu pewnie sprawa załatwiana jest nieco szybciej. Nie wspominając o całej masie "uregulowań" w sam raz na kształt orwellowskiego "1984". Wystarczy zainteresować się bliżej tym co się dzieje w Somalii, Sudanie, co działo się w Afganistanie, ale też w - wydawać by się mogło - "cywilizowanym" Iranie i Arabii Saudyjskiej, a także zapoznać się ze współczesną historią prześladowania chrześcijan w tych krajach.

 

Swoją drogą, jestem ciekaw jak większość z Was ustosunkuje się do małżeństwa islamskiego proroka z 6 letnią Aishą i "usankcjonowania" tegoż związku w wieku jej lat dziewięciu? Że niby taki religijny folklor? oczko.gif

 

To przeczytajcie ciekawostkę:

 

 

Jednym z aspektów Islamu jest fakt dopuszczania przez tę religię pedofilii. Również w przypadku Mahometa ewidentna pedofilia jest jedną z jego przywar jako osoby. Potwierdza ją wiele cytatów z Hadisów, wśród nich następujący:

 

 

Bukhari: "Opowiedział ojciec Hishama: Khadija umarła trzy lata przed odejściem Proroka do Medyny. Został tam przez dwa lata i ożenił się z Aiszą kiedy miała sześć lat, i skonsumował to małżeństwo kiedy miała dziewięć lat".

 

 

Również Koran dopuszcza seks z dziewczynkami przed wystąpieniem pierwszego okresu, czyli przed 12-13 rokiem życia.

 

 

"A te spośród waszych żon,

które już zwątpiły w okres miesięczny

- jeśli macie wątpliwości -

niech czekają trzy miesiące;

podobnie te,

które jeszcze się nie rozwinęły.

Kobiety brzemienne zaś

niech czekają,

aż złożą swoje brzemię.

Temu, kto się boi Boga,

On przyniesie ułatwienie" 65,4

 

 

Powyższy werset Koranu mówi o okresie przejściowym, który należy odczekać przed rozwodem z żoną, aby upewnić się co do ojcostwa dziecka, które mogłoby być poczęte w małżeństwie.

 

 

Co na to uczeni muzułmańscy? Istnieje tu kilka szkół obrony. Pierwsza to zanegowanie niewygodnych Hadisów poprzez takie interpretowanie innych w taki sposób by wyszło, że Aisza miała jednak więcej niż 9 lat w momencie gdy Mahomet po raz pierwszy skonsumował jej wdzięki. Tyle tylko, że o tym, że Aisza miała 9 lat w chwili inicjacji seksualnej z Mahometem mówi wprost kilka hadisów. Jeden z nich sugeruje, że Mahomet po poślubieniu Aiszy w wieku 6 lat nie uprawiał z nią seksu przez pierwsze 3 lata ze względu na ciężką chorobę, która ją dotknęła, między innymi wypadły jej włosy.

 

 

Bukhari. Aisza: "Prorok pojął mnie gdy miałam 6 lat. Pojechaliśmy do Medyny i zamieszkaliśmy w domu Bani-al-Harith bin Khazraj. Wtedy zachorowałam i wypadły mi włosy. Później moje włosy odrosły i moja matka, Um Ruman, przyszła do mnie gdy bawiłam się lalkami z koleżankami. (...) Zabrała mnie do domu. Tam zobaczyłam kilka kobiet, które życzyły mi szczęścia. Potem przekazała mnie do nich i one mnie przygotowały. Wtem Apostoł Allacha podszedł do mnie i moja matka przekazała mnie mu. Miałam wtedy 9 lat".

Natomiast ani jeden nie stwierdza, że Aisza była starsza. Charakterystyczne jest przy tym, że wiek Aiszy kwestionują głównie "dysydenci" spoza głównego nurtu islamu. Muzułmanie, którzy negują obszerne fragmenty Hadisów przestają być dobrymi muzułmanami wchodząc na pole minowe znienawidzonej przez główny nurt islamu innowacji. (...)

 

 

A jak się przekłada pedofilia Mahometa na islamskie prawo religijne - szarijat - i na praktykę prawną krajów muzułmańskich? Kilka przykładów:

 

 

W Iranie od rewolucji Chomeiniego obniżono wiek legalnego seksu z dziećmi do 9 lat. Oznacza to, że do niedawna w myśl prawa irańskiego dorośli mężczyźni mogli żenić się z dziewczynkami z 3 klasy podstawówki i uprawiać z nimi seks! W roku 2002 parlament podwyższył minimalny wiek małżeństwa dziewczynek do 13 lat. Jednak swój sprzeciw wyraziła Rada Strażników rewolucji islamskiej mająca prawo weta wobec decyzji parlamentu. Duchowni argumentowali, że podwyższenie minimalnego wieku wydawania dziewczynek za mąż jest sprzeczne z islamem (ostatecznie prawodawcy w Iranie nie zmienili wieku, w którym dzieci mogą zostać poślubione: 9 dla dziewcząt i 14 dla chłopców. W przedziale 9-13 dla dziewcząt i 14-15 dla chłopców wymagana jest do tego zgoda rodziców i odpowiedniego sądu. Ciężko wziąć za "żonę" dziecko bez wiedzy rodziców, więc de facto nowy przepis niczego nie zmienił).

 

 

W ultra-islamskiej Arabii Saudyjskiej, gdzie prawo religijne jest równoznaczne z prawem świeckim w ogóle nie ma wieku minimalnego dla wydawania dziewczynek za mąż! Prawdziwy raj dla pedofilów.

 

 

W Sudanie nikomu nawet nie przychodzi do głowy, że seks z 9-letnią dziewczynką jest niemoralny i dozwolony jest jak najbardziej. W końcu jest zgodny z Szariatem. Tolerowany jest również seks z chłopcami.

 

 

Brunei: nie ma wieku minimalnego dla wydawania dziewczynek za mąż.

 

 

Bangladesz: brak wieku minimalnego. 18 procent dziewcząt wychodzi za mąż poniżej wieku dojrzewania, czyli poniżej 12 roku życia, przy czym 68 procent takich małżeństw jest zawieranych na co najmniej rok przed wystąpieniem pierwszej miesiączki. Zamężnych jest czterokrotnie więcej dziewcząt poniżej 17 roku życia niż w sąsiednich (nie muzułmańskich) Indiach. (...)

 

 

Z pozdrowieniami od nocnego marka piwo.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites
Falkhor    63

Niech to gwint... za długo pisałem poprzednią wypowiedź i zjadło mi ją przez koneic sesji, ale co tam. jeszcze raz napiszę zwięźlej, co wypociłem przedtem :)

 

Sponsalia de futuro (pokłądziny) - Akt ten miał charakter ślubu – po osiągnięciu wieku dojrzałego przez zaręczonych nie ponawiano już właściwej ceremonii. Małżeństwo mogło być natomiast skonsumowane dopiero, gdy małżonkowie osiągnęli wiek sprawny – 12 lat (w późnym średniowieczu dla mężczyzn 14 lat). Wtedy też zgodnie z prawem kanonicznym rozpoczynał się ich związek. Był tylko jeden warunek ważności sponsalia de futuro – oboje zainteresowani musieli wyrazić zgodę na fizyczną konsumpcję małżeństwa.

 

W historii Polski najszerzej znanym przypadkiem sponsalia de futuro był związek Jadwigi Andegaweńskiej z Wilhelmem Habsburgiem. Król Węgier i Polski Ludwik Andegaweński zaaranżował ich zaręczyny w 1378 roku, kiedy Jadwiga miała 4 lata, a Wilhelm 8.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Sponsalia_de_futuro\

 

Ale to było dawno :)

 

My, lud europejski, inaczej to sobie ułożyliśmy. Wyznawcy Koranu - odrębna cywilizacja - tak to sobie usankcjonowała. Zatem siłą i tak nic nie wskóramy - można tylko 'pomagać w zmienianiu mentalności'. A o takich ruchach świadczy to, co napisałeś, ze są różne NURTY. Że są ludzie, którzy chcą zwięszenia tego wieku inicjacji. Ja mogę to uważać za złe, ale oni za dobre - tego nie da się porównać, 'kto ma rację' w ujęciu całkowicie obeiktywnym. jestesmy ludźmi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Qmar    0

Islam daje wieksza swobode swoim wyznawcom u nas pisze "nie zabijaj" u nich "zabijaj" - oczywoscie po przeczytaniu poprzednich postow kazdy wie o co chodzi bo oni nie moga zabijac wszystkich :)

Nie zdziwiłbym sie jakby 3 wojna swiatowa byla wywolana przez ktoras ze stron religi np Islam Chrześcijanom albo na odwrot... tylko po co

Wg. mnie kazdy powinien siedziec na swoim miejscu a nie kazdy pakuje sie do innej religi narzucajac swoje wartosci....

Share this post


Link to post
Share on other sites
levi    0
Islam daje wieksza swobode swoim wyznawcom u nas pisze "nie zabijaj" u nich "zabijaj"

Qmar nie możesz tak dosłownie tego powiedzieć :eek: przecież nie znamy dokładnie ich religii i ich przekonań - tego w jaki sposób "ich Bóg" nakazał im żyć :eek:

Wg. mnie kazdy powinien siedziec na swoim miejscu a nie kazdy pakuje sie do innej religi narzucajac swoje wartosci....

Dokładnie :!: i ja chciałem jeszcze zauważć, że żadko się słyszy o tym, że to Islam poucza Chrześcijaństwo :!: raczej to występuje na odwrót :!: i powiem wam, że niekiedy to ja bardzo dobrze rozumię groźby, niezrozumienia, a niekiedy nawet ataki ze strony Islamu :!: :D bo przecież nikt nie lubi jak się wkracza z butami w jego życie - w jego religie i jego przekonania :!: :!: :!:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Qmar    0
Cytat:

Islam daje wieksza swobode swoim wyznawcom u nas pisze "nie zabijaj" u nich "zabijaj"

 

 

Qmar nie możesz tak dosłownie tego powiedzieć przecież nie znamy dokładnie ich religii i ich przekonań - tego w jaki sposób "ich Bóg" nakazał im żyć

doczytaj reszte - wytlumaczylem o co chodzi......

 

żadko się słyszy o tym, że to Islam poucza Chrześcijaństwo raczej to występuje na odwrót

 

Chrzescijanie zawsze nawracali innych niektorych nawet siła

 

bo przecież nikt nie lubi jak się wkracza z butami w jego życie - w jego religie i jego przekonania

 

I tutaj wlasnie Islam ma tę swobode ze moga zabic tego kto im narzuca swoja religie

lub nawet przyklad wyzej co koles gonil z maczeta chlopaka corki - bo oni tak moga

Share this post


Link to post
Share on other sites
levi    0

Qmar z tego co czytam to dochodze do wniosku, że jesteś wielkim przeciwnikiem Islamu :D nom może się myle :!:

nie mówię tym samym, że ja jestem ZA Islamem...bo jestem Chrześcijaninem i tak to już pozostanie =D

ale rozumię wszystkie te sytuacje, w których Islam używa siły :!: wydaje mi się, że jak ja bym był w takiej sytuacji jak oni to podobnie bym postąpił - np jak by ktoś pokazał mi karykatury Jezysa i się z nich bezczelnie nabijał, to też bym był gotowy "mu nogi połamać" :!: :D

 

a co do pytania do tematu: czy ta religia jest zła :?: :!:

NIE nie jest zła...zadna religia nie jest zła :!: okazuje tylko swoje niezadowolenie i broni swoich racji w momencie, gdy się ją w chamski sposób narusza :!: xD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Qmar    0

Levi to cos zle zrozumiales niejestem przeciwnikiem zazdnej religi. Naznaczylem tylko wieksza swobode jaka posiadaja wyznawcy Islamu w kwesti wymierzania prawa - moga zabijac w okreslonych sytuacjach. Tez nie jestem za Islamem ale szanuje to ze ludzie wyznaja ta religie i nie narzucam im naszej :D

np jak by ktoś pokazał mi karykatury Jezysa i się z nich bezczelnie nabijał, to też bym był gotowy "mu nogi połamać"

Ja bym go olał i wysmiał za swoja glupote i poszedl sobie - wiecej bym z ta osoba nie rozmawiał.

Share this post


Link to post
Share on other sites
levi    0
Naznaczylem tylko wieksza swobode jaka posiadaja wyznawcy Islamu w kwesti wymierzania prawa - moga zabijac w okreslonych sytuacjach.

ej alo to chyba nei jest tak, że mogą zabijać kiedy chcą i kogo chcą :!: :eek: =D

wydaje mi się, że jak już muszą kogoś zabić, to z pewnością kierują się podobnymi czynnikami jak chrześcijanie - obrona wiary, życia itp...tylko, że w naszej religii zabijanie jest niedopuszalne :!: xD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Qmar    0

a co ja Levi napisałem ? :D

moga zabijac w okreslonych sytuacjach

czy naprawde musze siebei cytowac :D

 

tylko, że w naszej religii zabijanie jest niedopuszalne

to tez wczesniej napisalem ;p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×