Jump to content
Sign in to follow this  
iwcia

Co upichcic na kolacje we dwoje?

Recommended Posts

iwcia    2

Czy znacie jakieś proste przepisy na coś pysznego i niepowtarzalnego na romantyczną kolację we dwoje?

Mam nadzieje ze macie jakies dobre sprawdzone w miare proste przepisy :)

Zuziaaa    0

zgadza sie - spagetti jest dobre - bo proste :D z mieskiem i soskiem wlasnorecznie robionym :D mmmmmm :D

dobre sa tez zapiekanki, tosty, grzanki i inne taki :P

mozna tez pizze zamowic jak nic nie wyjdzie :D

maciej    32

Na pewno bardzo dobrą potrawą (dla tych którzy to lubią hehe) jest placek po węgiersku. To raczej wersja dla kobiet :D

A panowie hmm może zapiekanka z dodatkami (ser, szynka papryka ... i oczywiście kawałeczki kurczaka :D )

iwcia    2

Spagetti akurat lubie robic i umiem :D dlatego w sumie nie mam z tym problemu, ale wolalabym jakis inny przepis, cos czego jeszcze nie robilam sama :P

Maciej placek po wegiersku hehe :D do tego trzeba miec starte ziemniaki a co zrobic gdy w mieszkaniu nie ma maszynki do tarcia :D nici z plackow.

iwcia    2

zuziaaa hoho musialabym caly dzien albo dwa na to poswiecic :D chyba zrezygnuje z tego pomyslu, moze uda sie wymyslic cos innego.

magdaaa    0

Ja proponuje proste- ryż z warzywami :P Najlepiej pokroić filet z kurczaka, przysmażyć, porządnie przyprawić ziołami i czym się dysponuje, wsypać warzywa o nazwie mieszanka chińska, na koniec ugotowany ryż i palce lizać :D

iwcia    2

magdaaa z wiadomego zrodla slyszlam ze to jest pyszne! Mysle w najblizszym czasie skusze sie to przyzadzic :D bo zapowiada sie naprawde smacznie no i ... prosto :)

moze ktos z was ma jeszcze jakies pomysly?

Falkhor    63

magdaaa,

Ja proponuje proste- ryż z warzywami Najlepiej pokroić filet z kurczaka, przysmażyć, porządnie przyprawić ziołami i czym się dysponuje, wsypać warzywa o nazwie mieszanka chińska, na koniec ugotowany ryż i palce lizać

Hmmm :) jesli ma być jeszcze prostsze i szybsze, to należy kupic taką mrożonkę - warzywa na patelnię. Są tego różne wersje, z ryżem, kurczakiem, kiełbasą, itp. Wrzuca się to na patelnię, tłuszczyk plus troche wody, do smaku można zaserwować to jeszcze z jakimś słoikowym sosem... PYCHA :D Proste, smaczne, ciekawe ;)

iwcia    2

Te warzywa o nazwie mieszanka chinska to tez sa wlasnie warzywka mrozone :P

warzywa na patelnie sa naprawde dobre, oczywiscie odpowiednio przyprawione :D

Prot    0

Kolacja we dwoje... to zalezy czy spotykamy się z kimś długo czy to pierwsze randki... jeśli pierwsze to spaghetti raczej odpada bo chłopak lub dziewczyna może się wstydzić wciągać ten makaron lub nawijać na łyżke...:P na pierwsze randki proponuje jakiś alkohol z przekąskami :)

ziomalka    0

Ja w tym temacie nie pozostane odmienna i muszę przyznać, że mi, podobnie jak większości społeczności forum, pierwsze na myśl przyszło właśnie spaghetti, może dlatego, że szybko się je robi i można potem przejśc do mniej kulinarnych etapów spotkania, może dlatego, że lubie robić spaghetti i wychodzi mi całkiem nieźle, może dlatego, że mam słabość do kuchni włoskiej ;)

A inna opcja - hmmmm a może tak ryż z potrawką z kurczaka? Smaczne, proste w przygotowaniu i smakuje chyba każdemu :) A jak nie odpowiada "żółta" kuchnia, to może, korzystając z pomysłu Magdy - naleśniki :) - Spoko pomysł, można zaszaleć z dodatkami w zależności od bujności wyobraźni no i co jak co ale naleśnikami NIKT chyba nie pogardzi :)

Falkhor    63

makaron świderki z sosem eee... Bieszczadzkim ;):) Dość szybkie, smakowite i jak się to zje, to dośc długo człowiek najedozny chodzi. I jak mi się dobrze wydaje, całkiem, ale to CAŁKIEM DOBRZE pasuje do WINA :) idealna zatem sprawa na upojny wieczór... początek wieczoru :)

ziomalka    0
makaron świderki z sosem eee... Bieszczadzkim ;):) Dość szybkie, smakowite i jak się to zje, to dośc długo człowiek najedozny chodzi. I jak mi się dobrze wydaje, całkiem, ale to CAŁKIEM DOBRZE pasuje do WINA :) idealna zatem sprawa na upojny wieczór... początek wieczoru :)

Ożesz ... wracają wspomnienia :lol-sweat: Rzeczywiście mimo mojej pełnej niesympatii do Falka - stwierdzam, że ten makaron był świenty, nie wiem jak on to zrobił, ale było pyszne , już o kaszy nie wspomnę..... cudo :kiss:

Falkhor    63

ziomalka, No kasza akurat cieszyła się menijszym poważaniem i sympatią, ALE dała się zjeść... z resztą co tu duzo mówić - worek kaszy za 1,50zł i jedzenia po same pachy :P Więc nie warto było narzekac, skoro zaoszczędzone pieniądze można było przeznaczyć np. na sangrię :P

ziomalka    0
No kasza akurat cieszyła się menijszym poważaniem i sympatią

Mi tam baaardzo smakowała :lol-sweat:

orek kaszy za 1,50zł i jedzenia po same pachy :P Więc nie warto było narzekac, skoro zaoszczędzone pieniądze można było przeznaczyć np. na sangrię :P

Taaaaaaaaak, to były czasy :letssin: Ahhhhhh nie ma to jak oszczędność w w dobrej, słusznej sprawie :letssin: :letssin: :letssin:

A co sądzicie o pierogach we dwoje ?? xD

Joy_ride    4

może jakieś pikantne skrzydełka? takie podobne do tych z kfc :letssin:

panierkę można kupić na alledrogo podobno "palce lizać" :letssin:

-1kg skrzydełek z kurczaka = max 6zł

-panierka = 10zł (wystarczy na więcej niż kilogram skrzydełek) :letssin:

do tego jeszcze jakieś winko, browarek i dobry film :P

[ Dodano: 2007-05-15, 20:22 ]

A co sądzicie o pierogach we dwoje ??

poszukajcie może znajdziecie przepis na pierogi afrykańskie :letssin: mniam...mniam jadłem raz nad Jeziorem Białym bardzo pyszne :P

Falkhor    63

Joy_ride,

pierogi afrykańskie

:eek:

To musi być co najmniej ciekawe... bo to chyba takie duuuuuże, nadziewane albo rybą albo mięchem i warzywami? ;):P :sweet:

ziomalka    0

Hmmmmm ja bym się nawet skusiła, gdyby naturalnie mi je upichcił jakiś czarnuch :letssin:

To musi być co najmniej ciekawe... bo to chyba takie duuuuuże, nadziewane albo rybą albo mięchem i warzywami? :):P :sweet:

Ja mam koncepcję - bambus, korzonki, banan :P , mięcho z węża, jad ropuchy, liść mięty dla odświeżenia no i oczywiście odrobninka serrrrca - autora tychże pierożków 8)