Jump to content
Sign in to follow this  
iwcia

Slub cywilny, koscielny a moze wcale?

Recommended Posts

rudzia    0

lol ^_^ w sumie Falk racje masz :D ale małe wesele tez się da zrobic. Nie cała rodzina musi byc. Ludzie jak sobie pomyślę za miałabym zaprosic cała moja rodzine to mnie aż ciarki przechodza, wesele musialabym zrobic na ok 300 osób. Starsznie nie lubie takich dużych imprez :/ najlepsze sa takie małe jak Falk mówił kameralne...tez takie lubie i na takich się najlepej bawie...i na szczeście kameralne wesele tez sie da zrobic i nawet koszty sa mniejsze :P

Raviol    0
Jak to sie mówi? Ślub jest dla pary, a weselisko - dla gości :P
Też pierwsze słyszę :D . A wogóle jak się chce wziąść ślub kościelny to jednak dobrze mieć wcześniej ten cywilny, wtedy przy wypełnianiu protokołu przedślubnego u księdza odpada połowa pytań do narzeczonych, czyli jakieś 2 strony protokołu ^_^

rudzia    0

w sumie nie widze powodu żeby się rozdrabniac. Jak już się pobierają niech załatwią wszystko w kościele. Nie ma sensu latac po urzędach bo to chyba jeszcze dłużej schodzi. Chuba, że ktoś nie jest pewien swych uczuc i decyzji to wtedy zgadzam się. Z raesztą nie wiem jakt to jest bo nigdy nie wychodziłam za mąż więc ciężko stwierdzic :)

Falkhor    63

rudzia, małżeństwo to jedna wielka formalność dla urzędów ;) Okazja do opłat, druczków, zaświadczeń... kupa roboty i zamieszania. Cywilny jednak wydaje się być prostszy niż kościelny :)

Raviol, A ja słyszałem, że np. miesiąc miodowy to jest dla młodych, a wesele też że dla gości :) No bo co... nie jest tak w LWIEJ części przypadków? :)

Raviol    0

Falkhor, Ja byłam akurat na weselach, gdzie poza koniecznymi wyjściami na sesje zdjęciowe w plener młode pary bawiły się na swoim weselu do samego końca a nawet dłużej kiedy gości już brakło :)

rudzia, Te same dokumenty składa się w USC jak i u księdza przy spisywaniu protokołu więc bez różnicy jeśli chodzi o sprawy papierkowe, tylko wiadomo że jak weźmie się wcześniej ślub cywilny to małżeństwo jest faktem wobec państwa bo jeśli tylko po ślubie kościelnym ksiądz w ciągu 5 dni nie dostarczy papierów do usc to ślub zostaje unieważniony. Ja bym wolała jednak zabezpieczyć się, bo a nuż pamięć ludzka jest zawodna i nie wyśle :shock:

Raviol    0
Raviol a skąd Ty to wszytsko wiesz?? a może to juz jestes po tym wszytskim tylko się przyznac nie chcesz :)
Hehe, po pierwsze nikt się mnie nie pytał wcześniej, więc nie musiałam się do niczego przyznawać :) Po drugie Profesor Google prawde ci powie. Po trzecie warto się interesować niektórymi rzeczami na przyszłość, ma się tych znajomych :]

rudzia    0

aha :) to zaiste bardzo interesujące :) :hihi: a ja myślałam, że juz masz to za soba i dlatego taka mądra jesteś :) chyba, że planuszesz coś w najblizszym czasie to powiedz :D chętnie się wprosimy pod imrezkę :( no przynajmniej ja ;D

Gothka =)    0
Ślub jest dla pary, a weselisko - dla gości :)

Słyszałam to już nieraz :) Może w mieście się tak nie mówi :D

Kameralne wesela są fajne. :) Wynajmuje się lokal, zaprasza najbliższych z rodziny i przyjaciół... Czy do szczęścia potrzeba zaraz co najmniej setkę ludzi? Wcale nie. Niech to będzie kilka osób, ale tych najważniejszych dla nas :)

Falkhor    63

Gothka =), hehe, wreszcie ktoś mie poparł, Demonessa też :D Wg mnie tak po prostu jest - w końcu PRZYJĘCIE WESELNE jest po to, aby goście dobrze się bawili i zdrowie młodej pary wiwatami wznosili.

Tak czy tak przecież najważniesjzą ceremonią jest nałożenie sobie obrączek, a potem... to już po prostu zabawa :) para ma honorowe miejsce i pierwszy taniec. Nooooo i TORT :)

zegfryd    0
Może w mieście się tak nie mówi :D
No dobra, może we wsi się tak mówi, ale młoda para chyba też lubi się pobawić. Po nałożeniu obrączek to niby już koniec? Tyle tego właściwego? Oni już mają co chcieli, a reszta dla gości? :lol-above: Śmieszne. Tak jak Falk opisuje to wygląda chyba ślub cywilny: zainteresowani, świadkowie i rodzice. Po nałożeniu obrączek, lampka szampana, kanapka w zęby i już, teraz już wszystko jest inaczej, ceremonia zakończona po 20min. Wszyscy do domu, no i w końcu możemy legalnie razem sypiać :sweet: Taka zabawa jak wesele, jest wg mnie bardziej potrzebna młodym niż gościom. Młodzi będą pamiętać tę moc długo bo to jest ich noc. A goście? W tę sobotę wesele u kuzyna, w nastepną u znajomych. Po roku jak się ogląda zdjęcia, to czasem nie wiadomo u kogo się na tym weselu było. Młodzi zawsze rozpoznają swoje wesele, będą pamiętać ile trudu ich to kosztowało i jak to miło było :letssin:

Falkhor    63

zegfryd, Ślub kościelny też znowu nie trwa tak długo a jak dla mnie ma znacznie większy wydźwięk emocjonalny. Potem fakt, weselicho, młodzi tez się bawią i zazwyczaj jest to ich największa imprezka w życiu :D ale tak, jak panna młod apowinna zatańczyć z każdym gościem, tak jak pan młody - powinien się z każdym napić /dlatego całe szczeście butelka pana młodego to w 90% woda :) / to jednak mimo wszystko - para młodych jest na weselu nadal najważniejsza, ale cała impreza jest tak ustawiona, aby było co zjeśc, co wypić i gdzie potańcować :)

Guest Bake   
Guest Bake

ja osobiście chociaż nie przepadam za kościołem itp jestem stanowczo ZA słubem w kościele + weselem dla gości... tak żeby całe życie ten dzień pamiętać...

rudzia    0
ZA słubem w kościele + weselem dla gości... tak żeby całe życie ten dzień pamiętać...

No tak z tym, że to jest Twoja uroczystoś i moim zdaniem wesele się robi dla siebie tak samo jak i ślub!! Zaproszisz 200 osób wszyscy Ci się spiją i jeszcze później mówią, że im się nie podobało :/ masakra

Jak wcześniej pisałam. Wole małe kameralne imprezki, gdzie nie ma żadnych niepotrzebnych zgrzytów. A po za tym prawda jest taka, że im większe wesele tym większe wydatki i mniej pieniędzy się zwraca po takiej małej jednodniowej imprezce....

Guest Bake   
Guest Bake

Jak ktoś będzie robił burdy ... petarda i do widzenia :P - taka dodatkowa atrakcja :P

P.S ja mam rodzinę kulturalną... nei spili by się do takiego stanu :D

Czy wesele na 200 osób nie jest małe i kameralne ? :D

ziomalka    0
Czy wesele na 200 osób nie jest małe i kameralne ? :D

Jak na moje oko - jest to średniej wielkości biba - kameralne wesele to tylko NAJBLIŻSZA rodzinka :D

Ja marzę o weselu na ok 200-300 osób - uwieeelbiam takie imprezy, tylko hmm musiałabym chyba już zacząć oszczędzać na tego rozmiaru przedsięwzięcie XP :letssin:

ziomalka    0
rodzice p;omogą... taki ich obowiązek! kredycik itp ... :D

Taaa ale rodzice milionerami jak na dzień dzisiejszy nie są :letssin: A ja wymagania co do ilości gości, menu, orkiestry i wystroju sali weselnej mam :sweet: Ahhh rozmarzyłam się :letssin:

Guest Bake   
Guest Bake

na moim weselu orkiestra będzie MUSIAŁĄ zagrać coś Iron Maiden - to już postanowione. ...

ziomalka    0
na moim weselu orkiestra będzie MUSIAŁĄ zagrać coś Iron Maiden - to już postanowione. ...

To chyba jakieś zboczenie :sweet:

Chciałabym zobaczyć, jak to się bawi na weselach a'la Ironi :D XP

Guest Bake   
Guest Bake
Chciałabym zobaczyć, jak to się bawi na weselach a'la Ironi

to nigdy nie widziałas? :D

tak serio to jedną 2 piosenki mogli by mi zagrać takie :D

ziomalka    0
to nigdy nie widziałas? :D

No myślę, że na swoje weselisko mnie zaprosisz, to zobaczę XP :letssin:

tak serio to jedną 2 piosenki mogli by mi zagrać takie :D

Nie ma to jak malutki hardcore ;) - ja myślę o kawałkach Tupaca, ale boję się, że do tego nie da się tańczyć :lol-sweat:

Guest Bake   
Guest Bake
ja myślę o kawałkach Tupaca

heheh KOSMOS ;)

zaproś ziomów połączonych miastem i wersem :D to byłby hardcore dopiero :D