Jump to content
Sign in to follow this  
SzalonyMściciel

szalony obiektyw szalonego mściciela

Recommended Posts

Falkhor    63

Super foty :D Podobnie jak zamek w sygnaturce :P Fajna panorama :) Specjalny obiektyw czy czymś to składasz? XP BO pole ma trochę różne kolory :D

Falkhor    63

SzalonyMściciel, Hym :D A masz - albo próbowałes - robić takie ekhem - ruchome panoramki? Np. dookoła? :D I czy podciagasz fotki na kompie (np. konrast), czy po rpostu takie juz wychodzą? :P Bo na moim aparacie takie łądne nie wyłażą :/

Qmar    0
Bo na moim aparacie takie łądne nie wyłażą

Falkhor bo to trzeba umiec - kazdy zna przyslowie: kupa sprzetu brak talentu :D (zartuje) to zalezy od swiatla i reszty czynnikow bo zdjecie ktore sie robi a pozniej drugie obok roznia sie naswietleniem przedewszystkim.

Co do panoramek 360stopni, to próbowałem taką zrobić, ale to już wyższa szkoła jazdy, głównie z uwagi na odpowiednie dobieranie "wysokości" poszczególnych kadrów - jak dla mnie to za trudne i zbyt pracochłonne :D.

Zdjęcia bardzo często podbijam kontrastem, czasem sporadycznie innym filtrem. W przypadku łączenia zdjęć jest to niestety nieuniknione, bo tak jak Qmar już napisał, co ujęcie to inne oświetlenie, barwy.

Bardzo przyjemny jest też programik PixAround - taki malutki krok w kierunku interaktywności ze zdjęciem :D.

Poniżej zamieszczam przykład wykorzystania tego programu, gdyby ktoś był zainteresowany :P.

panoramka stawu (już poprawione :) )

Lewy klawisz myszy służy do zbliżania :P.

Prot    0

SzalonyMściciel, popraw linka bo nie działa

Z fotek domyślam się że mieszkasz w okolicy Handzlówki?

Super fotki!

Prot    0

Szkoda że tak mały pliczek umieściłeś na Rapidzie, ja musiałem czekać w kolejce 80 min. (stałe IP) :P

Efekt fajny, prawie jak by się było nad stawem, aż mi się w głowie zakręciło :clap: twórz dalej :thumbup:

Guest Ahab   
Guest Ahab
Wydaję mi się, że nie można, ale głowy za to nie dam :P.

Zastanawiam się czy jest możliwośc zapisać plik HTML ze zdjęciem i skryptem odpowiednim na dysku, a potem odpalić jako stronę web na tapecie ? Jest coś takiego w ustawieniach Ekranu.

Wiem, że zapisałeś fotosy jako EXE, ale są też szablony takie do których tylko wrzuca się fotosy i gotowe... można na www oglądać/obkręcać/powiększać etc.

SzalonyMściciel, a próbowałeś programu Hugin ? Jest taki jeden i dodatek do niego ale nie pamiętam jak się nazywa (chyba do niego). Hugin łączy fotosy, a ten drugi automatycznie wyrównuje kolory... Kiedyś robiłem nim panorame.

Ps. Tak nawiasem mówiąc - te twoje panoramy to mistrzostwo :D

Przykład jak działa: markuje sie na obu fotografiach pewne punkty, kilka rzeczy poklikać i program sam robi foto

1191-a.jpg

Hmm, hmm, program wygląda ciekawie, nie miałem z nim styczności do tej pory. Przy najbliższej okazji postaram się wypróbować, dzięki :P.

Dorzucam jeszcze dwie fotki z życzeniami dla wszystkich, co by się nam już niebawem park znów tak zazielenił i porozkwitał oczko.gif.

park8vi8.th.jpg

park9qm8.th.jpg

No, ta obrotowa panoramka super :P

A skoro z tematu robi się powoli temat o panoramkach, to dołączam jeszcze dzisiejsze (a właściwie już wczorajsze) niebo, które nad Łańcutem było moim zdaniem całkiem ładne :P

kwietniowyzachdsoca2007cx3.th.jpg

Qmar    0
A skoro z tematu robi się powoli temat o panoramkach

Teamt to dalej o twoich fotach :P

SzalonyMścicielu, pozwole sobie zalaczyc moja fote do Twojej galeri nawiazujac do panoramki powyzej :P

dsc00813cz6.th.jpg

Jak dorwe program do robienia panoramek to tez cos wykombinuje :P

Po za tym Twoja fajnie wyszła znowu :P