Jump to content
Sign in to follow this  
Padlinka

Matematyka na maturze za rok

Recommended Posts

proo    0

No dobra, to fakt, że potęgę Ameryki budują też obcokrajowcy, ale przecież coś ich musiało tam przyciągnąć...

Tak jak wcześniej pisaliście - najlepiej jakby gimnazjum było ogólnokształcące(tak jak jest teraz), a szkoły średnie już maksymalnie wyprofilowane :P Wtedy nikt chyba by nie narzekał :)

Qmar    0
No dobra, to fakt, że potęgę Ameryki budują też obcokrajowcy, ale przecież coś ich musiało tam przyciągnąć..
dolarki :P
Tak jak wcześniej pisaliście - najlepiej jakby gimnazjum było ogólnokształcące(tak jak jest teraz), a szkoły średnie już maksymalnie wyprofilowane Wtedy nikt chyba by nie narzekał
Może i dobry pomysl ale przeciwnicy tez by sie znalezli. Ja uwazam ze powinno byc jak kiedys 8 lat podstawowki i 4 lata liceum - bylo by spoko - w sumie liceum jak juz to profilowane ale takie cos jak gimnazjum nie powinno istniec same problemy :) a matematyke i tak mogli by zdawac na maturze chyba ze wprowadzili by te profile :)

Padlinka    0

proo dokladnie , wieksza uwaga skupiona na przedmiotach ogolnych w gimnazjum , z reszta z tego co teraz widze to np z chemii i biologii powtarzamy wielka czesc materiału z gimnazjum . A gdyby tak zakonczyć przdmioty np . biologie własnie w gimnazjum a ocena idzie do lo i na swiadectwo matualne :P

proo    0

o nie nie, Qmar :P matematyki nie może być obowiązkowej na maturze :) ja mam na razie trzy pałki z matmy za sprawdziany* i nie wyobrażam sobie, jak miałbym pisać maturę :rotfl: toż to śmiech :lmao:

* i jeszcze mam czwóreczkę za odpowiedź, przejdę 8) :)

Qmar    0

proo, jesli wiedzialbys od 1 klasy ze musisz pisac mature napewno kazdy by sie przylozyl zreszta poziom podstawowy bylby taki prosty ze zadania byly by zblizone do zastosowania wzoru z tablic ktpore masz obok a to chyba kazdy umie O_o

proo    0

No na pewno bym się przyłożył :P Ale mimo wszystko dla mnie byłbym to zbyt duży stres pisać maturę z matematyki :)

okimaxim    0

moim zdaniem matma może być obowiązkowa, chociaż jak komuś nie jest na nic potrebna i oprócz matmy, polskiego i angielskiego musiałby jeszcze dwa przedmioty zdawać... no to troche przewalone :/ niech już zostanie jak jest że kto chce to zdaje.

Padlinka    0

z reszta OKM Ty i Qmar jestesce matematykami wiec dl;a was jest wazniejsza matma , dla mnie - humanistki - polski

mimo wszytsko polski jest naszym ojczystym jezykiem i wracajac do wczesniejszych postów rozumienie tekstu jest na tyle proste ze kazdy powinien je rozwiazac [ choc ciezko z modelem ] ale mimo wszytko nieznajomosc wlasnego jezyka to wstyd

Martyn    0

To mój pierwszy post na tym forum ,więc witam wszystkich i zarazem pozdrawiam!

A teraz do rzeczy ja skonczyłem klasę o profilu mat-inf nigdy nie lubiałem matematyki wolałem fizykę , z matmy udało mi się być nawet zagrożonym,w szkole średniej cuż jak się chodzi do kanjpy nie do szkoły to tak jest. Ale ,że w życiu różnie bywa ,wię dzisaj jestem studentem I roku matematyki-stosowanej .I powiem wam jedno to czego uczą was w szkole to nie matematyka tylko artymetyka.Nauczanie matematyki w szkole wygląda w skrócie mnniej więcej tak: Nauczyciel dyktuje twierdzenie, a poźniej na bazie tego twierdzenia robi się 30 takich samych zadań schematycznych,czasmi ktoś pokusi się żeby ucznią udwowodnic jakieś twierdzenie ale zawyczaj tak nie jest,twierdzenie nie jest tłumaczone tylko jest ucznią wpajane tak chłopcze jest i koniec.! Otóż zadanie z matematyki nie zaczyna się od sowa "Oblicz,rozwiąż" tylko od słowa "Wykaż ,Udowodnij,Uzasadnij".Matury obowiązkowej z matematyki nie powinno być,ale za to powinno być tak jak w Niemczech i Angli! Tam uczniów nie uczy się logarytmów,pochodnych,ciągów, tylko uczy się ich bardzo dużo Logiki matematycznej(a ta wykłada połowę studentów prawa) i podstaw Topologii,uczy się ich tego co rozwija abstrakcyjne myślenie i pewnie dlatego u nich jest jak jest ,a u nas bida!PS:Nie denerwujcie się że nie umiecie matematyki ,tak naprawde nigdy was jej nie uczono.

Sądze że Polskiego uczy się w szkole podobnie ,na zasadzie "Słowacki wielkmi poetą był,dlaczego bo wielkim poetą był"-Ach mądry był ten Gombrowicz a nasz minister o pozimomie myślenia z XIII wieku chce go usunąć!Giertych to jest dopiero przykład,gościa wyuczonego jak małpa w cyrku.Nie dajcie się upupić!!!

Megg    9

Martyn,

Matury obowiązkowej z matematyki nie powinno być,ale za to powinno być tak jak w Niemczech i Angli!

po 1. może i nie powinno być, ale za to prawdopodobnie będzie łatwiejsza bo musi być dostosowana do poziomu ogółu

po 2. jak w niemczech czy Anglii? niestety to tylko Polska. Kiedyś z tego co słyszałam było inaczej. To nauczyciel bał się, że jak przyszli sprawdzający (jakaś komisja, nie wiem...) i pytali dzieci żeby sprawdzić nie jak dzieci się uczą, ale jak nauczyciele potrafią nauczyć.

Znam 2 nauczycieli do tej pory krtórzy potrafią na prawde nauczyć w taki sposób że wychodzisz z lekcji i wiesz wszystko. Mają ogromną wiedzę i nie gubią się. To wspaniałe, można aż polubieć matme. Ale gdy trafiasz na nauczyciela który sam nie bardzo może sie odnaleść.. - to bardzo zmienia postać rzeczy.

Qmar    0

Martyn, jesli bylo by jak w angli i niemczech to bylo by pelno bezmózgów - osttanio gdzies czytalem ze uczniowe po zdaniu matury na wyspach sa duzo mniej wyksztalceni niz uczniowie z polski wiec nie mow jak powinno byc bo tak jak jest jest dobrze i matematyka powinna wrocic i dobrze ze wraca :D

Megg    9

Ja mam to szczęście że z tego co mówili nam nauczyciele będę pierwszym rocznikiem z matmą na maturze. Nazwano nas "Królikami" :) hmmm w sumie nie ma sie co śmiać bo to prawda.

profesoq    0
Nazwano nas "Królikami"
Wasza matura z matmy to bedzie jedna wielka szydera i smiech na sali :) Prostsze zadanie bede o stokroć niż rozwiazywaliscie na lekcjach :) Kup sobie ksiazke Kiełbasy i trzaskaj zadania a zdasz na 90% :)

SunShine    0
Kup sobie ksiazke Kiełbasy i trzaskaj zadania a zdasz na 90%

Popieram :) btw mam do sprzedania 2 czesci "matura z matematyki" Kiełbasy. Znajduą się w nich zadania na 2 poziomy trudności. Na forum matematycznym tez każdy chwalił Kiełbase :) Coś w sobie ma...

rudzia    0

Sle pragne zauważyc, że to mówią matematycy :) :hihi: W sumie to dobrze, że matura z matematyki jest obowiązkowa, chociaz jak bym miała sama pisać to bym jej nie zdała, ale to juz jest kwestia nauki :P

Falkhor    63

Ojjj, jeszcze wiele się może zmienić :P Dajmy na to - może zmienią zakres materiału, który trzeba sobei przyswajać, wtedy i Kiełbasa pójdzie w zapomnienie> CHYBA, ze jego książka porusza WSZELKIE zagadnienia matematyczne, to kto wie :)

terelka    1

Na pewno humaniście, którzy mają zdawać tą matematykę są przerażeni, i wcale się im nie dziwie. Ale może nie będzie tak źle, poczekajmy na wyniki.

rudzia    0
Na pewno humaniście, którzy mają zdawać tą matematykę są przerażeni, i wcale się im nie dziwie.

oj są, bo ja sama tez bym była, ale wiem, że jak bym sie uczyłą tej matematyki to dałabym radę :) Tutaj trzeba duzo pracy i wytrwałości do nauki tego przedmiotu. A po za tym nawet na studiach humanistycznych matematyka jest potr4zebna, W nie wielkiej ilości ale jest potrzebna :)

Falkhor    63

Jakby mnie lepiej uczono matematyki - to bym się tego chętniej uczył, bo matma ogólnie mi sie podobała... ale niestety, coś mi w życiu nie wyszło i matematyka to moja bolączka. Nie mniej - może i sam bym chciał pisac maturę z matmy. Próbną pisałem ;)

iwcia    2

Wspołczuje wszytskim humanistom ktorzy beda musieli w przyszlym roku przezywac ten maturalny horror ;) ciesze sie ze mam to juz za soba :)

Falkhor    63

ja już tez na szczęście daaaawno mam to za sobą :) Obowiązkowy był tylko polski i jakis język nowożytny ;) To były czasy :) :) :)

Qmar    0
Wspołczuje wszytskim humanistom ktorzy beda musieli w przyszlym roku przezywac ten maturalny horror ciesze sie ze mam to juz za soba
a ja umysłom ścislym ktorym kaze sie zdawac polski

matma musi byc !!