Jump to content
Sign in to follow this  
Padlinka

Matematyka na maturze za rok

Recommended Posts

rudzia    0
a ja umysłom ścislym ktorym kaze sie zdawac polski

Orawda jest taka, że i jedni i drudzy się muszą męczyć. Z tym, że jak matematyk nie umie sie posługiwac językiem polskim to jest lekki wstyd a jak humanista nie umie matematyki, tylko podstawowe działania to już wystarczy ;) :lol-sweat: :hihi:

michas    0

nio ja tez współczuje wszystkim którzy matmt nie lubia :) ja mam to za soba na szczescie XP ale za pewne strasznie spadnei poziom zadan na maturach chociaz i tak nie jest znowu nie wiadomo jak wysoki,ale bedzie dobrze wieze że wszyscy zdadza i tak matme ;)

Qmar    0
Z tym, że jak matematyk nie umie sie posługiwac językiem polskim to jest lekki wstyd a jak humanista nie umie matematyki, tylko podstawowe działania to już wystarczy
vice versa czy jak sie to tam pisze - wystarczy ze umiem mowic i pisac poprawnie po polsku :]

juz przerabialismy to na 3 roznych stronach ktore nie sa blisko siebie dajcie spokoj

matura z matmy i tak bedzie - taka prosta ze kazdy dalby sobie rade i dobrze ze ja dali ludzie beda bardziej wyksztalceni

rudzia    0
matura z matmy i tak bedzie - taka prosta ze kazdy dalby sobie rade i dobrze ze ja dali ludzie beda bardziej wyksztalceni

No nie maja innego wyjścia, bo jak będa ją zdawać i humaniści to muszą im to jakos ułatwić. Na huma nie idzie się po to żeby zdawać matematyę :)

P.S Qmar najprosztsze zadania z matmy zrobię :) :lol-sweat:

Qmar    0
Na huma nie idzie się po to żeby zdawać matematyę
patrz w druga strone nikt nie idzie na matme zeby uczuc sie o wierszach szyborskiej ;) - prawda nie powiem przydala mi sie pewnie kiedys i warto wiedziec ale nie mozna przekreslac czegos co moze sie przydac - ostatnio byl artykul na onecie ze polacy po maturze sa lepiej wyksztalceni niz w innych panstwach europy zwlaszcza angli irlandi i niemiec

ziomalka    0

Uważam, że co jak co ale matma na maturze to całkiem dobre rozwiązanie, biorąc pod uwagę, że nie wszyscy są humanami a zdają polski - jest wreszcie równouprawnienie, a co więcej - wreszcie Polacy ucząc się matmy nie będą miec problemów z rozwiązaniami Pitów i rozliczeniami podatkowymi .... :sweet:

rudzia    0
wreszcie Polacy ucząc się matmy nie będą miec problemów z rozwiązaniami Pitów i rozliczeniami podatkowymi ....

Nie wiem czy jest w tym jakaś prawidłowość, ale możliwe. W każdym razie jak będę musiała wypłnic PIT wtym roku to się chyba zapłaczę, bo ja nie wiem jak to się robi i z której strony to ugryźć....moi rodzice mają z tym co roku problem...ale jest jeszcze moja siostra więc jak się ładnie uśmiechę to może mi to zrobi :;) ;)

Uważam, że co jak co ale matma na maturze to całkiem dobre rozwiązanie, biorąc pod uwagę, że nie wszyscy są humanami a zdają polski

Jest w tym trochę racji, ale nie wiem czy tak jest do końca :D Matematyka...słowo samo w sobie mnie przeraża. Ja jestem dumna z tego co umie. Co prawda jest tego nie wiele ale podstawowe działania umiem wykonać ;) i to się chyba liczy :D

terelka    1

rudzia,

W każdym razie jak będę musiała wypłnic PIT wtym roku to się chyba zapłaczę, bo ja nie wiem jak to się robi i z której strony to ugryźć....

Nie tylko Ty ;) Ale tego na matematyce nie nauczą ;)

ziomalka,

Uważam, że co jak co ale matma na maturze to całkiem dobre rozwiązanie, biorąc pod uwagę, że nie wszyscy są humanami a zdają polski

Polak powinien umieć swój język ojczysty, i znać dzieła wybitnych polskich pisarzy, przynajmniej ja tak uważam... Nigdy nie lubiłam polskiego, nawet mogę powiedzieć tu o nienawiści :lol-sweat: (do przedmiotu) ale pewne reguły, zasady pisowni, wymowy, ortografie powinien znać każdy Polak.

SunShine    0

terelka, nie zaprzeczam, ale podstawy matematyki powinien mieć KAŻDY CZŁOWIEK. A gdzie mnie los poniesie nie wiem, może w Irlandii będę mieszkać i będę uczyć się ich gramatyki.

rudzia    0
Nie tylko Ty Ale tego na matematyce nie nauczą

Oj nie uczą, a przydało by się :/ ale do PIT-ów jeszcze duzo czasu więc nie ma się czym marwtić ;D

A gdzie mnie los poniesie nie wiem, może w Irlandii będę mieszkać i będę uczyć się ich gramatyki.

Ale jesteś Polką i to zobowiązuje. Powinnaś znac swój rodzinny język, już nie mówie o jakiś tajemnicach i super ekstra drobniutkich rzeczach ale chociaż podstawy polskiego, bo to jeyst Twoj język !! Nie ważne gdzie jesteś, powinnaś byc sobą. Nie polską Angielką tylko Polką w Anglii

terelka    1

rudzia,

podstawy matematyki powinien mieć KAŻDY CZŁOWIEK.

no właśnie PODSTAWY! dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie ;) Liczenie jakiś zadań na powierzchnie, ogólnie to co się nam w życiu przyda... A wątpię, żeby takie proste zadania były na maturze.

rudzia    0
wątpię, żeby takie proste zadania były na maturze.

Tez w to wątpię, ale myślę, że obowiazkowa matura z matmy i tak będzie prostrza od tego co było do tej pory ;)

terelka    1

rudzia,

ale myślę, że obowiazkowa matura z matmy i tak będzie prostrza od tego co było do tej pory ;)

Prostsza będzie ale dla matematyków ;) Dla humanistów tak czy siak będzie ona w dalszym ciągu za trudna.

Ja jestem takiego zdania odnośnie matematyki na maturze, mimo iż nigdy z nią nie miałam problemu, i napewno bym sobie z taką maturą poradziła, ale wiem, ze są osoby które sobie nie poradziłyby....

rudzia    0
Prostsza będzie ale dla matematyków Dla humanistów tak czy siak będzie ona w dalszym ciągu za trudna.

Nie wydaje mi się, bo jeżeli humaniści zaczą się uczyć matematyki od początku to nie powinni miec z tym problemu. Wiem sama po sobie, że gdybym się uczyła matmy od zawsze to bym wiedziala o wiele więcej :( ^^"

terelka    1

Wiesz ja miałam w gimaznjum klasę w większości humanistyczną i naprawdę trudno było im pojąć o co w tym biega :( Ale może masz racje rudzia, może coś by się zmieniło, podejście itp :)

rudzia    0

Myslę, że mimo wszytsko byłoby inaczej. Wszytskiego trzeba se uczyć jeżeli wiesz c, że to Ci jest potrzebne. Przeciez nikt nie siedz nad bilogoią skoro wie, że jej nie lubi. U mnie jest i było tak samo z matematyką, a jak sobie nie radziłam to prosiłam o pomoc osobę, która wiedziała jak i z czym to się je :(

Megg    9

o jeny i nadszedł ten rok.... na prawde współczuję osobom którym matma nie leży, mają jedno wielkie dodatkowe zmartwienie :/ to tak jakby dołożyć historie na mature bo przecież każdy powinien wiedzieć kiedy był Chrzest Polski.... ;

Język Polski - Bo jesteśmy Polakami i trzeba znać nasz dorobek kulturowy, to po co w takim razie język obcy? by móc emigrować? ....

Megg    9

No tak już dawno po wynikach.... co ciekawe matma była prosta bardzo dobrze poszła a przez obawy uczniów poszły w dół wyniki innych przedmiotów. Bezz sensu jak można zmiany co do matury wprowadzać co rok a w moim przypadku w styczniu były jeszcze zmiany co do j. angielskiego drobne ale jednak.... co do matmy to pół pierwszej klasy straciliśmy na logike i tak jes cały czas.... zmiany powinny wchodzić co 3 lata. Bez sensu!

Doris91    0

i skorzystałam z oferty kursu https://profimatura.pl Oferują kursy przygotowujace do amtury z matematyki- roczne, semestralne i intensywne...dla tych z ostatniej chwili ;) Ja korzystałąm z rocznego i udało się :) polecam, dają istotne wskazówki, mają tez e-platforme maturalną, warto sie wspomóc jeśli ktoś nie czuje się na siłąch, nabierzecie pewności, powodzenia dla wszytskich przyszłorocznych maturzystów:)