Jump to content
Sign in to follow this  
Falkhor

SOLARIUM czy SŁONECZKO? A może samoopalacz?

Recommended Posts

Guest Bake   
Guest Bake

dlatego gdy razem z Bakową jesteśm,y na plaży kłądziemy ręczniczek tak by ona była w słońcu ja w cieniu ... :D

ziomalka    0
dlatego gdy razem z Bakową jesteśm,y na plaży kłądziemy ręczniczek tak by ona była w słońcu ja w cieniu ... :D

Podstępny jesteś Bake :sweet:

Mi się już znudziło opalanko - teraz chłodzę się w cieniu, nie chcę, żeby mi się skóra bardziej starzała...

terelka    1

ziomalka,

Mi się już znudziło opalanko - teraz chłodzę się w cieniu, nie chcę, żeby mi się skóra bardziej starzała...

Chyba każdemu już się znudziło :D Za dużo poprostu było upalnych dni.

ziomalka    0
Chyba każdemu już się znudziło :D Za dużo poprostu było upalnych dni.

Ojjj to prawda, dobrze, że dziś pojawiły się Cumulusy, nie grzeje tak ostro :)

ziomalka    0
Wam kobietom nigdy nie dogodzi ... :D

Dogooodzi, dogodzi, trzeba tylko znac potrzeby kobiety XP

Ufff dziś jest mega przyjemna pogoda :letssin:

terelka    1

ziomalka,

Bake napisał/a:

Wam kobietom nigdy nie dogodzi ... :D

Dogooodzi, dogodzi, trzeba tylko znac potrzeby kobiety XP

hehe dokładnie :D

Dzisiaj jest fajna pogoda, nie ma aż tak strasznego upału, jest ciepło i przyjemnie :]

Guest Jaruszczow   
Guest Jaruszczow

tylko słoneczko.... ale trochę przesadziłem i tracę skórę jak młody wąż :lmao:

Guest Bake   
Guest Bake

co do samopalaczy - PORAŻKA widziałem kilka razy dziewczynę w ciapki i podobno to właśnie po tym :D

Qmar    0

ziomalka, chyba zrobie z siebie pieczonego bialasa czyli murzyna narazie wygladam jak indianin ;) w sumie nie dzis juz rozowy ale jeszcze ze 2 akcje i bede karmelek :)

ziomalka    0
chyba zrobie z siebie pieczonego bialasa czyli murzyna narazie wygladam jak indianin ;)

Tak to jest zawsze na początku, ale czerwień tez jest potrzebna po to tylko, zeby stac sie kolorem brązowym. :lol-sweat:

Falkhor    63

Czerwień nie jest potrzebna, bo ja z reguły opalam się często i nie jestem czerwony, ale z czasem jednak skóra ciemnieje. Moooże i ta czerwień jest bardzo drobna, nie widac jej tak, jak po 10 godzinnym maratonie fotonowym ;) ale jednak - uważajcie luki, słońce zabija nas w ultrafiolecie...

Falkhor    63

michas, teraz słońca trochę mniej i założę się, że kuuuuupa narodu, zwłaszcza kobiet, zajmuje kolejkę w oczekiwaniu na solarkę :/

SunShine    0

a ja nie lubie opalać się w paski od stroju kąpielowego :) a ciężko znaleźć miejsce gdzie można by się opalać bez :) słonko jest jeszcze, a ludzie niech sobie stoją w oczekiwaniu na solarkę jak ją wolą, 5 minut i masz efekt paru godzin na normlanym słonku.

Falkhor    63

SunShine, Zależy o jakim słonku mówimy ;) Mnie w ciągu godziny tak złapało, że nie wiem, czy solara dałaby radę :) Pooooza tym dobra, przyznaje, jestem uprzedzony do lamp :) A co do sladów po opaleniznie i paskach - mnie to nie przeszkadza ;) Od razu widac, że ktoś opalał się w ruchu, na wycieczce albo na rowerze, a nie leniwym plackiem w solarce :D

SunShine    0

jakim plackiem :P w solarium mozna stać ;) najgorsze jest właśnie leżenie plackiem ale na słonku ;) jeżeli efekt 5 minutowego opalania na słońcu byłby taki sam jak 5 minutowego opalania w solarium to napewno wybrałabym słonko... ja nie cierpię się pocić ;) nie wytrzymałabym na słonku za długo. No chyba że mogłabym się opalać stojąc pod prysznicem XP

ziomalka    0

Ja dziś przeleżałam całe popołudnie na słonku, wprawdzie piecze, ale przynajmniej czuję że zyję ;) I mam nadzieję, że to, co teraz jest czerwone, zbrązowieje :) Jak mam wybierać słonko czy solarium, wybieram słonko. A jak opalanie leżąc czy stojąc - wybieram - grając w siatkówkę albo pływając w basenie mmmmm :D

terelka    1

Z ostatnich badań wynika, że solarium jest niebezpieczne i może powodować raka. W Wielkiej Brytanii rozważają nawet wprowadzenie korzystania z solarium od 18 roku.

Ja nigdy nie korzystałam z solarium, uważam, że lepiej wyjść w lecie na słońce się poopalać, poleżeć nad rzeką niż się zamykać w czymś ala trumna :D

Falkhor    63

Lepiej wyjść na powietrze. Można tez używać takich siakićhś płynów brązujących, kremów (no jest coś takiego). A solarium... to widać od razu i zamiast ale się ładnie opaliła - Ty, patrz, solara-lala ;)

ada    0

słoneczko... :D Może nie chodzę opalona na brąz, ale przynajmniej jestem uśmiechnięta, bo słonko zawsze poprawia mi nastrój... ;)

Falkhor    63

Ada - naturalne słońce jest dla człowieka niezbędne :D Sam fakt jego świecenia jest istotny dla mózgu :) Człowiek jakoś tak lepiej działa, jak mam kontakt ze słońcem.

Z racji tematu jednak trzeba przypomnieć, że są ludzie skazani na ostrożne poddawanie się działaniu słońca. Słabe naczyńka, wrażliwa skóra, zmiany skórne... Takim osobom lekarz zaleci ostrożność, ale nie totalny zakaz ;) i jak już bardzo kobieta się będzie chciała zbrązowić - no to wtedy farmaceutycznie 8)