Jump to content
Sign in to follow this  
maciej

Coraz szybszy Internet

Recommended Posts

maciej    32
Dwóch czołowych dostawców Internetu w Stanach Zjednoczonych, Comcast i Verizon, konkuruje ze sobą na polu prędkości przesyłu danych.

Kilka dni temu na prowadzenie wyszedł Comcast, który osiągnął prędkość 150Mbps przy użyciu technologii DOCSIS 3.0. Dla klientów usługa ta będzie dostępna najwcześniej za rok. W dodatku, na początku nie będzie wykorzystywać w pełni swojego potencjału.

 

Comcast zamierza użyć technologii DOCSIS 3.0. w regionach, w których Verizon oferuje dostęp do internetu, przy użyciu technologii FiOS, pozwalającej ona na osiągnięcie prędkości 30Mbps poprzez linie światłowodowe.

 

Verizon reaguje na działania Comcastu, zapowiadając, ze dzięki gigabitowej pasywnej sieci optycznej, FiOS będzie w stanie uzyskać przepustowość do 400Mbps. Tak, jak w przypadku Comcastu, także klienci Verizon nie będą mogli od początku korzystać z pełnej prędkości. Firma tłumaczy to tym, że obecnie i tak nikt nie wykorzystałby pełnego pasma na szersza skalę.

 

źródło link

 

 

To już są konkretne prędkości :( Hmm kiedy TP wprowadzi do sprzedaży przynajmniej pół z tego ? :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
siss    0

Czekaj, czekaj... Zanim TP się obudzi, to już będą dostępne 5 krotnie szybsze łącza. Z tym że u nas będą te 150 Mbps kosztować tyle, co 1Tbps w Stanach. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×