Jump to content
Sign in to follow this  
Falkhor

Finał Turniejów Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Recommended Posts

Falkhor    63
Szkoła Podstawowa w Handzlówce, Publiczne Gimnazjum w Białobrzegach i Zespół Szkól nr 2 w Łańcucie to laureaci eliminacji powiatowych Turniejów bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Zawody miały miejsce kolejno w Krzemienicy – gimnazja, Szkole Podstawowej nr 2 w Białobrzegach, podstawówki i bazie autobusowej Veolia Transport Podkarpacie (dawniej PKS Connex) w Woli Dalszej.

 

Nowością podczas eliminacji w Krzemienicy było miasteczko ruchu drogowego, które przechodziło swoisty „chrzest bojowy” przed oficjalnym oddaniem go do użytku, które planowane jest na początek czerwca. Ponadto gimnazjaliści wykazywali się sprawnością w jeździe rowerowej na torze przeszkód i znajomością przepisów ruchu drogowego oraz zasad udzielanie pierwszej pomocy podczas testu teoretycznego.

 

(...)

 

Zawody w Krzemienicy rozpoczęły się przy niezbyt sprzyjającej pogodzie, ale przesłanie turnieju rozpędziło chmury i przy próbach sprawnościowych na torze przeszkód i w miasteczku ruchu drogowego świeciło już słońce. Kolejno 16 ekip, spośród 19 wszystkich gimnazjów, prezentowało swoje umiejętności. Po ukończeniu wszystkich konkurencji uczestnicy udali się na ciepły posiłek a jury podliczało wyniki. Zwyciężyli gimnazjaliści z Białobrzeg w składzie: Rafał Babiarz, Bartosz Puczkowski i Wojciech Słupek. Pola im ustąpili gospodarze z Krzemienicy, a na podium zmieścili się jeszcze uczniowie Niepublicznego Gimnazjum w Handzlówce. Gratulacje.

(...)

Zwycięzcy poszczególnych eliminacji będą reprezentować powiat łańcucki w zmaganiach wojewódzkich, ale wszyscy uczestnicy odnieśli sukces, biorąc w nich udział, ponieważ zdobyte umiejętności podniosą kulturę i bezpieczeństwo jazdy, a dzięki ratownikom medycznym będą potrafili dzielić fachowo pierwszej pomocy.

Źródło - Powiat Łańcut

 

Pod linkiem peeeełna relacja z impezki. widać, że działo sie całkiem sporo :P Wiedza i sprawność musiały iśc ze sobą w parze :P

 

Ktoś był na tym? :P Moze ktoś brał udział? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Demonesssa    0

ciekawe czy tam kogos nie przejechali :lmao: xD :hihi:

 

na serio tak o to fajna rzecz - pamietam jak zdawalam prafko na karte rowerowa to sie czlowiek ojezdzil po takich miasteczkach :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×