Jump to content
Sign in to follow this  
Falkhor

WEGETARIANIZM

Recommended Posts

Qmar    0

No teraz to co napisałas Gothka brzmi troche inaczej :P ze wczesniejszego mozna wnioskowac ze lew tez jadl rtrawe - troche dziwnie dla mnie to wyglada jak sobie to wyobrazam. Mieso jest po to aby je jesc bez tego pewnie bysmy jeszcze na drzewie siedzieli.

Guest Ahab   
Guest Ahab

Dla zaciekawionych - z tego co wiem post w piątek jest bardziej rodzimym wymysłem...

A teraz dodatek:

Jestem wegetarianinem, ale nie uważam, że wszyscy mięsożercy trafią do piekła... z jednego prostego powodu - piekło nie istnieje :P

A co do eskimosów - oni jedzą mięso bo nie mają nic innego do żarcia.

To tak jakby czepiać się kota, że ten wcina myszy...

Falkhor    63

Fakt, Eskimosi mają do wyboru śnieg albo... mięcho. A że śnieg ma dośc nikłą wartość kaloryczną... na pewno niższą, niż wartość budowlaną :)

Poszczenie w piątek jest - też mi się tak wydaje - naszym krajowym wymysłem. Znam księdza, który mówi, ze pości tylko w określone piątki. A tak o, to sobie nie odmawia :nerd:

Qmar    0

Co do piatku zdarza mi sie zjesc pizze z szyneczka w piatek i jakos nie czuje z tego powodu ciezaru na duszy ?!

levi    0
Co do piatku zdarza mi sie zjesc pizze z szyneczka w piatek i jakos nie czuje z tego powodu ciezaru na duszy ?!

to tak jak ja...

...ale chyba to tak jest, że to co zakazane najlepiej smakuje (co prawda to zostało zniesione ale tradycja = tradycja) :]

a tak nawiasem mówiąc to JA jestem typowo mięsożernym człowieczkiem :) ... mnie tam niestety jakimiś kluseczkami czy czymś tam nie uszczęśliwicie ^^" heh

Falkhor    63

terelka, ja też nie. Od czasu do czasu jakiś grill, obiad - po prostu mus. Mięcho i tyle. Np. ostatnio zasmakowałem w wołowinie. Ciekawa rzecz jest taka, ze dużo jej nie trzeba, a wystarczy długo żuć - i się tak najesz, jak nigdy :P

Megg    9

Raz za chemi jak mieliśmy o związkach żywuienia to pani powiedziała że wegetarianizm to coś idiotycznego bo człowiek MUSI jeść to z czego sie składa. BIałko (m. in.) z mięsa jest bardzo ważne. a w późnbiejszym życiu często pojawiają się problemy zdrowotne, bo nic tego białka nie zastąpi.

Kocham zwierzęta, jeśli o to chodzi jestem za humanitarnym icvh zabijaniem!!

Nie rozumiem dlaczego ludzie aż tak też chcią sobie dietę urozmaicić - o żaby, psy, świnki morskie!!!! :(No ale tak z człowiekiem jest... wobec przyrody : zniszczyć, zabrać, zdeptać i NIC w zamian... ;( ;( ;(

blokk    0
Ciekawa rzecz jest taka, ze dużo jej nie trzeba, a wystarczy długo żuć - i się tak najesz, jak nigdy

To się nazywa "oszukiwanie głodu". :nerd:

lukascompl    0

Pararafrazując- pokaż mi jakie masz zęby a powiem ci co jesz- muszę stwierdzić jako biolog i pasjonat jedzenia zarazem iż człowiek podobnież jak i niektóre ssaki jest wszystkożercą- a wykształcony w toku ewolucji kształt i charakter naszych zebów o tym dobitnie świadczy. Z punktu widzenia dietetyki pokarm który zjadamy powinien być urozmaicony i zrównoważony- diety oparte tylko na wybranym typie pokarmów są z góry skazane na klęskę-nawet przy odchudzaniu należy spożywać niewielkie ilości tłuszczu/ z uwagi na rozpuszczalne w nich witaminyA,D,E,K, a takze by zapobiec nadmiernemu szybkiemu i nieefektywnemu spadkowi masy ciała/, - pokarm rośliny z uwagi na swą niskokaloryczność, obecność dużej ilości błonnika i witamin, powinien stanowić większość naszego pożywienia. Mięso a także nabiał są niezbędne do uzupełniania w organiżmie cennych pierwiastków -wapnia, żelaza, azotu, siarki w odpowiednich ilościach, a nase wszystko pełnowartościowego białka-tzn. takiego które jest zbudowane z aminokwasów egzogenne. Wegeterianie oczywiście o tym doskonale wiedzą , dlatego starają się zjadać jak najwięcej białka np. sojowego- ale według mnie nie jest to ilość wystarczająca. A co do samego mięsa-najlepsze jest mieso z ryb, chude mięso z drobiu, które są gotowane a nie smażone! A także trzeba pamiętać iż żadnen typ pokarmu nie może być stosowany bez umiaru - gdyz powoduje szkody w organiźmie o kolosalnym znaczeniu negatywnym.

ziomalka    0
"Nie lubię wegetarian bo zjadają jedzenie mojemu jedzeniu" :)

Dobre :lol-sweat:

W takie ciepłe dni nie mam specjalnie ochoty na mieso, ale to nie zmienia faktu, ze lubię zajadać się od czasu do czasu porządną kiełbaską z ogniska tudzież grilla :letssin:

Wegetarianie - szczególnie panie - muszą szczególnie uważać na zmiany poziomu żelaza w ich krwi - wiadomo z jakiego powodu :D - mięso obfituje w żelazo, dlatego wegetarianki powinny pochłaniać dość spore ilośi warzyw, szczególnie sałaty :D

Uważam jednak, że powstrzymanie się od jedznia mięsa uniemożlwia dostarczenie organizmowi szczegolnie potrzebnych zwierzęcych tłuszczów - z tego też wzgledu byłam wegetarianką tylko przez jakiś czas :)

Guest Bake   
Guest Bake

ziomalka, ja tam zawsze mam ochotę na mięso ... schabowe mmmmmmm. Jakoś do sałaty itp przekonać się nie moge, dla mnie to niezbyt jest jedzeniem ...

ziomalka    0
Jakoś do sałaty itp przekonać się nie moge, dla mnie to niezbyt jest jedzeniem ...

Ja zostałam wegetarianką dwa razy - ale tylko dlatego (chyba), że obejrzałam w tv brutalne dokumenty o sposobie, w jaki traktuje się zwierzeta w rzeźni, dla mnie był to nie lada szok przede wszystkim dlatego, że uwielbiam zwierzera i takie traktowanie to dla mnie coś strasznego. Do bezmięsnej diety też można przywyknąć, słyszałam nawet, że w USA wszedł na rynek specjalny spray, dzięki któremu sałata smakuje jak pyszne mięsko :D :lol-sweat:

Guest Bake   
Guest Bake

ziomalka, ja jestem za jakiś w miarę humanitarnym zabijaniu zwierząt... nie chc by cierpiały.... przykre to... powinno się takie rzeźnie karać surowo.

ziomalka    0
ja jestem za jakiś w miarę humanitarnym zabijaniu zwierząt... nie chc by cierpiały.... przykre to... powinno się takie rzeźnie karać surowo

Film, który ogladałam, był sporo czasu temu, dobre dwa lata przynajmniej - o ile mnie pamiec nie myli. Ale tak naprawdę tego nie da się do końca skontrolować i to jest najsmutnijesze, to jest jak walka z wiatrakami.

Ale mimo wszystko, mieso jest potrzebne człowiekowi, szczególnie w okresie dojrzewania.

terelka    1

ziomalka,

Ale mimo wszystko, mieso jest potrzebne człowiekowi, szczególnie w okresie dojrzewania.

Dla mnie jest wręcz niezbędne :) uwielbiam mięso, nie mogłabyć się żywić samymi warzywami :/

ziomalka    0
wegetarianizm uważam za zboczenie...

Ja bardziej za anomalię ... ^^"

NA PEWNO niezdrowe jest jedzenie samych warzyw

Oczywiście, każde odhylenie od normy jest szkodliwe, złotry środek we wszystkim byc musi. :)

ziomalka    0

Bo wegetarianie są uparci w przekonaniu, że nie-jedzienie-mięsa im nie zaszkodzi, a na upór lekarstwa jeszcze nie ma, a jeśli dodać do tego jeszcze głębokie przekonanie, że uratuje sie życie zwierzatkom poprzez powstrzymanie się od jedzenia mięsa, przekonanie wegetarian to mission impossible, niestety.

Guest Bake   
Guest Bake

zwierzęta i tak się zabije tylko zgniją.... albo będą rok myte w ludwiku ... lepiej je zjeść jak są świeże i smaczne...

ziomalka    0
zwierzęta i tak się zabije tylko zgniją.... albo będą rok myte w ludwiku ... lepiej je zjeść jak są świeże i smaczne...

To prawda, ale jak sobie pomyślę, co się robi z mięsem w wielkich hipermarketach po to tylko, żeby wygladały jak mieso mimo że juz dawno minęła data wazności, ehhmm odechciewa mi się .... blleeehh ;)