Jump to content
Sign in to follow this  
MaciejSpodLipy

co z ławkami w parku???

Recommended Posts

Witam ja z powracając kwestia co dalej z parkiem bez ławek???ileż to razy musze tłumaczyć turystom że nie ma ławek, że kiedys były lecz teraz poprostu NIE MA.ile sie robi dla poprawy wizerunku miasta i wygody odwiedzających nasze łańcuckie muzeum, ale w kwesti ławek nie robi sie nic. Mysle że powinno sie powrócić do stanu kiedy były wygodne ławki z oparciami i mozna było odpocząć na nich. Ciekawe czy ówczesny burmistrz interesuje sie takimi sprawami ??

Zuziaaa    0

ciekawe :) i ciekawe czy kiedys kostka - czy tez inny bruk ktorym wylozone sa sciezki ulegnie poprawie ? :/ mam wielu znajomych z dalsza i kazdemu podoba sie bardzo Zamek i park ale wszysyc narzekaja na nawierzchnie :/

Joy_ride    4

ławki jak były zwłaszcza te od frontu zawsze były zajęte przez brudnych, śmierdzących, pijanych i chamskich "meneli"

fakt fajnie było jak były ławki bo można było sobie odpocząć :P

mogli by je poustawiać od nowa a meneli "pacyfikować" :)

alejki faktycznie są w strasznym stanie ostatnio jechałem tamtędy wózkiem w którym było dziecko i trzeba było uważać żeby nie wypadło owe dzieciątko na te straszne dziury :eek: i wybierz się tutaj z dzieciakiem do parku :P

Qmar    0

mogli by zrob wszytskie alejki jak ten odcinek od zameczku romantycznego do fosy :) tak dobrze ubity i nie ma zadnych dziur

a ławki z oparciami by sie przydały bylo by wygodniej napewno :P

Padlinka    0

no tak kiedys byly zajete prze meneli , ale od kiedy w parku jest straz zamkowa ciezko jakiegokolwiek browara gdziekowliek wypic . 1 czy 2 ochroniarzy wiecej , a efket gwarantowany

Falkhor    63

Ławki z oparciami odpadły dlatego, ze łańcucka młodzież strasznie upatrzyłą sobie siedzenie 'na oparciu' z buciorami na siedzisku. To tyle gwoli tego, dlaczego nie ma ławek z oparciami.

Te ławki które są - są maksymalnie solidne i maksymalnie nadające się kompozycyjnie do parku. można je było przecież zrobić z betonu, ale...

Co do tego, aby było więcej łąwek... raczej nie będzie. Ostaną się tylko te 'przy zamku' i w jego najbliższej okolicy. Ewentualnie te dwie, które są przy stawie browarnym i niedaleko szkoły muzycznej.

ławeczki mogłyby być wszędzie - ale były regularnie niszczone i jak wyżej opisane - gromadzili się tam ludzie spod wezwania kapsla i gwinta. Dla mnie ten argument leży w tym względzie, że od pilnowania porządku jest straż zamkowa :/

Tak... Straż zamkowa to pilnuje... otoczenia zamku. A dalsze tereny parku to brutalnie rzecz ujmując jedna wielka melina w co cieplejszą noc.

W sprawie ławeczek dorzucę tyle, że muszą one komponowac się z architekturą zamku. Więc nie mogą być takie jakie komuś się wymarzą. A to, że były dewastowane i zamieniały się w miejsca imprez cóż - polska młodzież... Aczkolwiek gdyby straż zamkowa lepiej ich pilnowała pewnie problemu by nie było.

Co do uliczek to zapewne też zrobię tylko te wokół zamku. Ale tę od Zameczku po halę MOSiR, którą to ludzie chodzą m.in między szkołą muzyczną na PKSem to powinni koniecznie. Wystarczy drobny deszcz i buty po kostki sobie idzie uwalić błotem :/

Chociaż jest szansa... W zeszłym roku gość z Ministerstwa wywinął orła na tym krzywym betonie :P

marshal    0

jak już mowa co powinno być - t o powinno być oświetlenie idąc aleją od szkoły muzycznej w stronę basenu ...przecież tam jest bardzo ciemno.....

rudzia    0

sprawa jest prosta bo wiadomo czego trzeba...a prawda jest taka ze jakby ludzie zajmujacy sie parkiem chcieli zmienic te rzeczy to i kaska by sie znalazła.... :) a młodziez sie moze kiedy uspokoi hihih :) przynajmniej nalezy w to wierzyc bo jak nie to z tego beje nic a nie o to przeciez chodzi

recanes3    0

W najnowszym wyadniu "Korespondenta Łańcuckiego" ukazał sie artykuł na ten temat i "nowa" argumentacja dyrektora zamku. Autorka artykułu przypomina jednak że kilka lat temu dyrektor w mediach tłumaczył się czym innym. No i petycja w tej sprawie trafiła do Marszałka województwa. Tylko dlaczego jedna gazeta o tym wie i trąbi a inne nie?

Szkoda też ze mieszkancy wczesniej nie dali znać o petycji to pewnie więcej podpisów by tez było. Artykuł bardzo mi sie podoba, ukazał sie tez w internecie. Można znaleźć go tutaj: http://www.korespondent24.pl/2011/07/dy ... ieszkancy/

Tylko ciekawe, czy temat bedzie kontynuowany i czy cos sie w koncu w tej kwestii zmieni?

Dyrektor muzeum jest uparty i nieugięty.

Dedek    5

Skąd Szanowny Pan Wojtowicz może wiedziec jak to jest byc turysta, który przyjeżdża do Łańcuta i wchodzi do parku nie mając gdzie usiąść ?... Ten człowiek siedzi sobie w Diable Łańcuckim albo w swoim gabinecie ijemu te ławki nie sa potrzebne ... Po co alejki wyremontować ?? Nie trzeba, poniewaz służą one wyłącznie samochodom biznesmenów, artystów itd ... A oświetlenie tez niepotrzebne... W autach je maja ...

Rydz    0

Brak ławek faktycznie jest uciążliwy zwłaszcza , jak się jest na spacerze z dzieckiem, dlatego zawsze chodzę koło powozowni, bo tam jeszcze ławki są fakt,że w nie najlepszym stanie ale lepsze to niż nic :).

recanes3    0

a co na to wszystko redakcja lancut.org?

no nie wierze zeby nikt nie wiedzial o jakis petycjach itd.

myśle że temat powienien byc kontynuowany i koniecznie nagłosniony!

Jozku    4

A argument kto będzie na owych ławeczkach siedział i że wymagają one remontów - zupełnie nietrafny - to jest element który należy po prostu wkalkulować w ich utrzymanie. Ławeczki mają służyć a nie być atrakcją do zwiedzania (co przy tej ilości rzeczywiście na to zakrawa). Na temat kikutów lamp już kiedyś pisałem.

Poczuwam się za obywatela Łańcuta i za poziom Zamku (wewnątrz i zewnątrz) jest mi wstyd. Jeśli będzie okazja - chętnie podpiszę się pod taką petycją.

marshal    0

A argument kto będzie na owych ławeczkach siedział i że wymagają one remontów - zupełnie nietrafny - to jest element który należy po prostu wkalkulować w ich utrzymanie. Ławeczki mają służyć a nie być atrakcją do zwiedzania (co przy tej ilości rzeczywiście na to zakrawa). Na temat kikutów lamp już kiedyś pisałem.

Poczuwam się za obywatela Łańcuta i za poziom Zamku (wewnątrz i zewnątrz) jest mi wstyd. Jeśli będzie okazja - chętnie podpiszę się pod taką petycją.

Czas na zmianę "szefa" muzeum.Nawet i osoby z kursów komentują ławki,a to nie jest promocja dla łańcuta.Likwidacja ławek to nie sposób walki z pijącymi osobami w parku.Może prohibicję wprowadzić?(śmiech)

aserty    1

Czas na zmianę "szefa" muzeum.Nawet i osoby z kursów komentują ławki,a to nie jest promocja dla łańcuta.Likwidacja ławek to nie sposób walki z pijącymi osobami w parku.Może prohibicję wprowadzić?(śmiech)

No coz w koncu w parku sie nie wygrzewaja na laweczka zule jak na plantach:) Wiec te lawki z parku powinni przeniesc na planty zeby kazdy zul mial swoje miejsce:D Bo jakiez to okropne ze ktos sobie strzeli piwko na lawce w parku ale juz zafajdany zul na plantach to jest ok:) Jakie wladze taka polityka;/

wmula    2

Z artykułu "- Chcieliśmy, aby miejscu, w którym koncentruje się największy ruch turystyczny, przywrócić wygląd parku rezydencjonalnego, który znamy z bogatej dokumentacji fotograficznej. Przed wojną w ogóle nie było ławek w parku zewnętrznym. – tłumaczy dyrektor zamku."

Niech ktoś wytłumaczy dyrektorowi, że przed wojną, to była prywatna własność, a teraz - po grabieży - stała się publiczna i po tym parku wałęsa się kilkaset osób dziennie. (I proszę się przy okazji spytać, czy na fotografiach widać dziurawe ścieżki).

Z artykułu "Obecnie w parku są 164 ławki ustawione w różnych jego częściach."

Coś mi się wydaje, że to za dużo, aż się dzisiaj przejdę po parku i policzę.

recanes3    0

Nie ma tylu ławek. Pisalam dwa dni temu do pani Blajer. Odpisała błyskawicznie i podała mi link do tej strony http://www.zamek-lancut.pl/pl/Aktualnosci,86 ;)

Pozwolę sobie zacytowac tutaj fragment jej maila do mnie:

"Wszystko wskazuje na to, że ma Pani rację co do ilości ławek w parku. Słusznie wydaje się też Pani, że 164 ławek tam nie ma. Niedawno na stronie Muzeum-Zamku ukazała się informacja dla turystów wraz z planem, na którym rozmieszczone zostały ławki - http://www.zamek-lancut.pl/pl/Aktualnosci,86

Wystarczy spojrzeć na legendę i zsumować podane tam liczby. Z samego rachunku wychodzi 155. Warto również zaznaczyć, że mapa zawiera wszystkie ławki, łącznie z tymi na kortach tenisowych, przy Powozowni, a także na terenie Maneżu. W artykule natomiast zawarłam informacje uzyskane od Pana Dyrektora w czasie pracy nad materiałem do "Korespondenta Łańcuckiego".

Pozdrawiam,

Gabriela Blajer"

Liczył ktoś te ławki tak "na piechotę" obchodząc park naokoło? Mam ochote to zrobic.

darekielb    13

faktycznie 9 ławek to ogromna różnica ;)

Gdyby było te 9 sztuk więcej, moglibyśmy przyjąć dodatkowy tysiąc siedzących turystów w ciągu 10 lat :D

Ok koniec żartów :)

Zastanawia mnie fakt, czy ławki ustawione przy ulicy Zamkowej należą do parku czy do miasta?, bo w tym spisie nie są zawarte :)

recanes3    0

żarty żartami, ale takie błędy świadczą o panu dyrektorze :) podaje do publicznej wiadomosci błędne informacje :D

9 ławek to niby niedużo ale różnica jest :) nawiasem mówiąc zacytowany przeze mnie fragment odpowiedzi od pani Blajer dotyczył tego że może tak walnęłam do niej niepotrzebne pytanie, czy na pewno jest 164 ławki i że nie wierzę, żeby aż tyle było :D no to mi wyjaśniła :D

Mam ochotę policzyć te ławki osobiście :):D

ławki przy Zamkowej to raczej sprawa miasta. Tak mi sie wydaje ;) teraz takie "piękne" łańcuszki zrobili wzdłuż krawędzi całego chodnika :D

wmula    2

Kurka wodna, motyla noga, jestem w szoku. Poszedłem dzisiaj do parku, rzeczywiście ławek wzdłuż fosy przybyło i to znacząco!

Ale jeszcze miesiąc, czy dwa temu nie było.