Jump to content
Sign in to follow this  
Guest mala.em

depilacja :)

Recommended Posts

Guest mala.em   
Guest mala.em

co tu dużo pisać - nadeszły ciepłe dni i wypada pokazać światu gładkie nogi :(

macie jakieś ulubione/sprawdzone metody pozbycia się - najlepiej na jak najdłużej -niepożądanych włosków?

korzystacie z pomocy kosmetyczki czy raczej wolicie domowe sposoby?

a może w ogóle Wam nie przeszkadzają zarośnięte łydki ;) ?

ja ze 2 lata temu skusiłam się na zakup depilatora i na początku dawał faktycznie dobre rezulataty, ale z czasem coraz większym problemem było wrastanie włosków w skórę, więc dałam sobie spokój.. i nadal poszukuję skutecznej metody depilacji :(

siss    0

Stosowałam wosk w plastrach i pochwalę go. Co prawda za pierwszym razem nie doczytałam instrukcji i walnęłam cały plaster na łydkę po czym wolno go odrywałam.

Śmieszna historia, bo akurat jechaliśmy z rodzinką na wycieczkę do Krakowa i Wieliczki chyba, no i chciałam mieć gładkie nogi. A cały wosk został mi na nodze, kłaki też :] Myłam gorącą wodą, darłam szczoteczką do paznokci - bez rezultatu. I pojechałam z taką oklejoną nogą. Dopiero później dowiedziałam się, że trzeba było kremu użyć i jak się z tym wszystkim obchodzić.

Teraz używam zwykłej maszynki do golenia, bo jakoś wyliniałam ;) i mam niewiele tych włosów, więc nawet jak mi trochę za bardzo podrosną, to nie widać.

Zuziaaa    0

sprobowalam wosku w plastrach :( nie bylam nawet w stanie sama tego oderwac, bo jestem wrazliwa na bol, wiec poprosilam chlopaka :( jeden mi oderwal a potem uciekalam i blagalam o litosc XP tak bardzo bolalo :/

bylam nawet w stanie wyrywac sobie wloski po jednym, w stanie skrajnej desperacji, ale to bez sensu :lol-above:

teraz skubie nogi zwykla maszynka i złorzecze ze za ostatnie pieniadze pojde na laserowe usuwanie wlosow ;)

okimaxim    0

ja też stosuje maszynke. Plastrów i depilatora nie używałam ale planuje zakup plastrów i wytestowania ich bo ja jak w sobote wieczorem podczas kompieli wydepiluje nogi, nic nie pomaga smarowanie ich różnymi specyfikami - na następny dzien rano już mam włoski ;(

Zuziaaa, wyrywanie pojedyńczo nic Ci nie da bo i tak dokładnie nie wyrwiesz, zawsze sporo przeoczysz bo dużo włosków jest "przezroczysta". próbowałam pojedynczo na małym fragmencie - dużo dłubania, dużo czasu - marniutki efekt :/

a na czym polega zabieg laserowy? drogie to? i na długo starcza?

Megg    9

Hehe.. wiecie co kobitki..?

Pezeczytałam w gazecie, że za 1zł laserowo można usunąć włosa poprzez zniszczenie jego cebulki - mówiąc jaśniej usuwa się go na zawsze... troche drogo,ale jakby policzyć kosmetyki i depilatory..... :)

Tylko ile tych włosów jjest.... :/ :P My to mamy przewalone.... :P;)

[ Dodano: 2007-06-21, 20:23 ]

usuwanie naświetlaniem też jest drogie ale nie niszczy cebulek od razu, tzn nie zawsze (zabieg trzeba powtarzać...)

W sumie strasznie mi sie spodobał pomysł usuwania na zawsze(pojedynczo, jedna cebulka - jeden włos - za 1zł; alle jak pomyślałam ile tych włosów jest.... może tak tylko pod pachsmi...?

może za kiiiiiiilkaaaa lat :)

Guest mala.em   
Guest mala.em

znalazłam trochę inny cennik:

Zabieg depilacji laserowej łydek - 500 zł, uda - 500 zł, bikini - 400 zł, broda - 250-400 zł, górna warga - 150-300zł.

tylko że to są ceny za jeden zabieg, a trzeba ich zrobić kilka żeby był efekt.. no i ta metoda nadaje się tylko dla osób o ciemnych włoskach, bo

laser emituje światło o znacznej energii, które jest absorbowane przez melaninę, barwnik nadający barwę włosom i skórze. Absorpcja światła lasera przez melanocyty (komórki zawierające melaninę) wiąże się z przekazaniem dużej ilości energii, która niszczy cały włos, a więc także struktury odpowiedzialne za jego regenerację. Ta metoda jest skuteczna jedynie w przypadku włosów ciemnych, bowiem zbyt małe ilości barwnika nie mają możliwości pochłonięcia dostatecznej, niszczącej ilości energii światła lasera.

a dodatkowo moga wystapić skutki uboczne itp.

heh, czyli jednak producenci poczciwych maszynek do golenia nie zbankrutują w najbliższej przyszłości... a szkoda, choć ja tam nie jestem aż tak zdesperowana żeby się laserowo "wygładzać", ale szukam jakiejś metody żeby mieć gładkie nogi choć przez tydzień-dwa...

a po tych plastrach to długo się efekty utrzymują???

Megg    9

np ciepłe plastry, czy gorące dają efekt dłuższy, 3 - 4 tygodnie, a że na ciepło to mniej boli. Nie znam ich ceny. To taki jak z woskiem tylko podgrzewany. :P

rudzia    0

Ja używam depilatora i nawet jestem zadowolona ale musze przyznac, że na początku strasznie bolało a teraz to już co raz mniej. Czasem jak mam jakis gorszy dzień to ładnie sobie marzynka ogole bo szybciej schodzi ale efekt depilatorem jest na dłuzej. A plastry to nie dla mnie. Nie lubie jak mnie cos boli a po za tym się boje tego :) :hihi: :lol-sweat:

magdaaa    0
Nie lubie jak mnie cos boli a po za tym się boje tego :) :hihi: :lol-sweat:

Depilator to dopiero boli, bo ból trwa dłużej, a woskiem pociągniesz, raz zaboli i przestaje :)

Guest mala.em   
Guest mala.em

no właśnie... maszynką to trzeba operację co 2 dni albo i częściej powtarzać, a mi się marzą nogi gładkie minimum przez tydzień :)

chyba się skuszę na te plastry jak znajdę jakieś w promocji... :)

Gothka =)    0

Wiem, szybko odrastają, niektóre kobiety może to denerwować i dlatego stosują środki, które dają długotrwałe efekty. :) Mnie to nie denerwuje :)

Megg    9

To prawda, może ta sprawa być denerwująca - odrastanie. ja to bym chciała żeby były takie plastry co nic nie boli i w ogóle....... echh.... my kobiety mamy pod górkę.... ;)

Megg    9

hehehehee... taaa... to prawda ;) i pachy też, nawet jeżeli miałoby chodzić tylko o estetykę... no ale o to głównie chodzi ;):P

Jest jeszcze jeden plus: bez wahania możemy ściąć włosy, pomalować się, mieć bardzooo długie włosy, nosić spodnie, koszule, przeróżne wzory, spódnice...

Faceci taaaakiego wyboru nie mają :D

My możemy dłuuugo siedzieć w łazience i ogólnie bardzo o siebie dbamy. to już norma :P

A męska płeć? Ja przynajmniej nie lubię lalusiów, ale tych przyzwoitych ;)

Gothka =)    0

Tak też można :P Zwłaszcza, że doły pachowe mają bardziej delikatną skórę. Ja do pach na przykład używam kremu do depilacji. Chyba, że mi się skończy :lol-sweat: Wtedy zawsze jeszcze pozostaje mi maszynka.

Megg    9

najlepiej żeby do tego nie doszło...

Strasznie piecze i w ogóle, nie można użyć nawet dezodorantu ale są jakieś antyoperspiranty np, w kulce które zawierają mleczka łagodzące podrażnienia. Kosztują 10-20 zł i to np w Asi. Wybór jest duży :) Nie znam chyba innego sposobu. Przydałoby się jeszcze w takim wypadku ubrać bluzkę luźniejszą która nie ociera podrażnionego miejsca.

Jedna rada: nie zmieniajcie takich kosmetyków. Gdy przekonacie się już że dany krem jest dobry nie zmieniajcie go, bo od zmian można się uczulkić, dostać wysypki itp :)

Zuziaaa    0
A co zrobić, gdy skóra się podrażni?

ale po goleniu? to sie chyba nazywa zapalenie mieszków wlosowych czy jakos tak :/

ja na to nie mam sposobu :/

ziomalka    0
Jest lekkie zaczerwienienie. Myślę, że po jakimś czasie samo przejdzie? ^^"

Przejdzie, z doświadczenia wiem, że na pewno przejdzie, nie masz co się matrwić :)

Zuziaaa    0
Jest lekkie zaczerwienienie.

ne ne ne - tu chodzi o czerwone kropeczki - a racze o mnosto czerwonych kropeczek z ktorych robia sie czasem ranki, a czasem wrastjace wloski :/