Jump to content
Sign in to follow this  
zegfryd

Rosjanie mogą sprawdzić legalność wódki... kodem USSD

Recommended Posts

zegfryd    0
Od tego lata w Rosji obowiązuje system, który pozwoli na sprawdzenie autentyczności spożywanego alkoholu za pomocą telefonu komórkowego.

 

W celu weryfikacji należy, użyć specjalnego kodu USSD zawierającego numer seryjny butelki. W odpowiedzi system wyśle SMS z informacją o legalności spożywanego alkoholu.

 

Projekt powstał dzięki firmie Rosspirtprom - największemu producentowi wysoko procentowych alkoholi w Rosji i właścicielowi najbardziej popularnych marek wódki.

 

Sprzedaż nielegalnego alkoholu w Rosji to poważny problem. Nie tylko dlatego, że cierpią na tym budżety wielkich firm, ale również z powodu jakości podrabianych wódek, które często zawierają szkodliwe substancje. W wyniku spożycia nielegalnego alkoholu w Rosji, w ubiegłym roku zmarło ponad 40 tys. osób.

Źródło

Może w Polsce wprowadzą kiedyś podobną możliwość do sprawdzenia papierosów :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Qmar    0

tam chyba kazda wodka jest legalna :) zreszta to sie przyda tylko sluzabom bezpieczenstwa i policji ^^ oraz celnikom na granicy bo czlowiek czy ma legalna czy nie to i tak wypije ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Falkhor    63

Pomysł dobry, na prawdę. Powinien być i dla wódki, i dla papierosów. nawet dla samej policji byłoby to niezłe ułatwienie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×