Jump to content
Sign in to follow this  
Kuru

Czy palisz papierosy

Recommended Posts

Kiwi    0
A ja odnosze wrażenie że coraz mniej jest nalogowych palaczy

Coś w tym jest, bo dużo osób rzuca palenie. Np. kilka koleżnek z uczelni i ... mój tata po 30 latach palenia już 7 miesięcy nie trzymał papierosa w ustach :)

Tylko zastanawiam się co ich do tego skłania:

- zdrowie

- moda na niepalenie

czy

- coraz wyższa cena fajek ???

Obstawiam to ostatnie ;)

Gothka =)    0

Kiwi, ważne, że rzucają ten przykro "pachnący" nałóg.

Sama nie palę i nie lubię przebywać w towarzystwie ludzi palących, a nawet takich co tylko przesiąknęli dymem, a sami nie palą. Nie znoszę tego brzydkiego zapachu. :/

Palenie w miejscach publicznych powinno być zabronione. Jak ktoś chce się truć to proszę bardzo, ale niech truje się sam.

ziomalka    0
Palenie w miejscach publicznych powinno być zabronione. Jak ktoś chce się truć to proszę bardzo, ale niech truje się sam.

Tpo prawda, ale szkoda, że tak mało palaczy zdaje sobie sprawę, że nie są oni sami ..... ze inni moga wprost nie znosić tego obrzydliwego dymu .... Mam nadzieję, że za jakis czas to sie zmieni i że do tego czasu ja nie zacznę palic :/

Falkhor    63

Wg mnie o tym, ze rzuca się palenie zadecydowały:

- cena fajek

- zmiana mody - jestes cool jak nie palisz

- wzrost świadomości szkodliwości tego nałogu...

Czyli DWA bardzo ważne aspekty :)

ziomalka    0

U mnie ostatnio dość często podnosi się ciśnienie bo do domu przyjechało trzech palaczy :/

Ale staram się perswadować wyjście na zewnątrz z papierosem, na szczęście mnie słuchają :sweet:

Nie znoszę dymu, grrrrrrrrr :[

Gothka =)    0

ziomalka, mój wujek też pali i zawsze jak jest u nas to wychodzi. I dobrze.

Ale trudno kogoś wyprosić np. z przystanku. To jest miejsce publiczne i nie mamy władzy, a perswazja nie zawsze jest skuteczna. Podobnie jest z lokalami. Np. lokal składa się z dwóch części: dla palących przygaszone światła, nastrojowa muzyka i miejsce, i dla niepalących pełne światło dzienne i już nie tak sprzyjająca, zaciszna atmosfera. Jeśli chcesz nastrój to musisz pójść do zadymionej części. Dlaczego nikt nie pomyślał o tych niepalących i nieznoszących dymu? Oni też chcą przygaszonych świateł :lol-above:

ziomalka    0
jak sam się trujesz to się truj ale daj ży innym

Szkoda, że nie każdy palacz kieruje się w postepowaniu tymi słowami, ale im częściej będziemy palaczom mówić co nam nie pasuje, co nas denerwuje, wreszcie będą z tego wnioski wysnuwać, tak sądzę :)

Tak więc im więcej akcji anty i naszego przekierowywania palaczów na inny tok myślenia, tym lepiej dla nas i naszego otoczenia ;)

Gothka =)    0

Nieoficjalna kampania antynikotynowa "Truj się sam" :lol-sweat: Jako niepalący mamy prawo do czystego powietrza w naszym otoczeniu. Jeśli chcesz zapalić, wyjdź z mojego domu. Dymowi mówimy NIE! :lol-above: :hihi:

Falkhor    63

Gothka =), jak dla mnie może nie wychodzić. nie może tylko w moim domu wydzielac dymu. To wszystko ;) A jak to zrobi... nie wiem, nie obchodzi mnie :)

ziomalka    0
jak dla mnie może nie wychodzić. nie może tylko w moim domu wydzielac dymu. To wszystko ;) A jak to zrobi... nie wiem, nie obchodzi mnie ;)

Chciałabym, żeby i w moim przypadku sprawa wygladała tak prosto i oczywście - jednak rzeczywistość jest nieco inna - połowa społeczności rodzinnej pali i chce mieć jakieś prawa w domu - jak dobrze, że są jeszcze balkony, jest piwnica no i ogród :sweet: ;)

Papierosom - mówię stanowcze - yyyyy od czasu do czasu ? :shy: :)

piotr    0

no nie wiem jak to jest ... na fajki mają ,a na ''chleb'' im brakuje. kupią te papierosy np za te 5zł i przepalą i jaki porzytek z tego - tylko krótsze życie. nie mogę takich ludzi , taki ludz z fajką (m.in takie ogryzki 15 latek) to myśłi że szpanuje bo co to on nie jest . ja nie pale i nie myśle bo to dziadostwo[/code][/i]

Falkhor    63

piotr, Mnie też szkoda młodzików, co jarają pety po kryjomu i im się chyba tylko wydaje, ze to jakas wielka frajda jest... szpan i pokaz dorosłości ;/

rudzia    0
Mnie też szkoda młodzików, co jarają pety po kryjomu i im się chyba tylko wydaje, ze to jakas wielka frajda jest... szpan i pokaz dorosłości

Tylko, że to są właśnie lata najwyższej głupoty. Wzorowej pięknej i czasem nie wybaczalnej. Gdybym mogła cofnąć czas to bym już nie zrobiła wielu rzczy, ale niestety sie nie da :/ Tak swoja droga ze wszytskiuch nałogów papierosy sa najlżejszym

ziomalka    0

Papierosy naprawdę odsresowują i tacy desperaci jak ja czasami po tego rodzaju używki sięgają, jak dobrze, że nie za często, a wręcz bardzo sporadycznie.

levi    0

ziomalka,

Papierosy naprawdę odsresowują i tacy desperaci jak ja czasami po tego rodzaju używki sięgają, jak dobrze, że nie za często, a wręcz bardzo sporadycznie.

to tak jak ja :letssin:

staram się wogóle tego świństwa nie używać, ale czasem się zdarzy - jak mam niezłego doła, albo jestem z ziomkami na imprezce =D

ale żeby palić :?: :) eee to nie dla mnie... =D

ziomalka    0
albo jestem z ziomkami na imprezce =D

Albo z ziomalkami :sweet: :sweet: :sweet: a szczególnie z taką jedną :shy: XP

Coś czuję, że w ciąfu tego tygodnia będę miała nieraz ochotę na małe dymki :)

levi    0

ziomalka,

Coś czuję, że w ciąfu tego tygodnia będę miała nieraz ochotę na małe dymki

aaaaa jakiś mentolek :?: :hihi: to ja czuję, że też z wielką chęcią zadymię xD

levi    0
Nie kuś

haaa bd kusił =D jakieś szkiełko, potem fajecka i choroba minie, że ho ho :lmao:

ziomalka, a wolisz mentolowe czy normalne :?:

lekkie czy 'twarde' :?:

mocno filtrowane czy wcale :?: =D

ziomalka    0
baaa ja też - ostatnio to chyba z pół roku temu :hihi: heh

Ja może troche mniej, ALE - miałam przerwę dość długą - całe liceum przetrzymałam bez fajek :shy: :letssin: