Jump to content
Sign in to follow this  
Kuru

Czy palisz papierosy

Recommended Posts

Falkhor    63

MrsFlower - Tak samo chciałem zwrócić Twoją uwagę na tolerancję na papierosa :) Gdybym się teraz tak mocno zaciągnął jednym, pewnie trzeba by mnie pozbierać ;)

Guest Bake   
Guest Bake

Papierosy przeraźliwie śmierdzą. Wolałbym oblać się piwem niż siedzieć z kimś kto pali.

A co bardziej kopie... moim zdaniem alkohol.... po wypaleniu paczki śmierdzących i obrzydliwych papierosów możesz kierować samochodem, a po 1 zimnym pysznym piwku już nie...

Falkhor    63

Bake... No w sumie... to rzeczywiście, sam jestem ciekaw - policja zatrzymuje samochód, w którym kierowca jest mocno niekontaktowy ale alkomat nie wykazuje promili ale od gościa strasznie śmierdzi tytoniem. czy to wtedy jest uznane jako prowadzenie pojazdem w stanie wskazującym na spożycie środków otumaniających? 8) I czy tez mogą zabrać prawko, jak za jazdę po pijaku?

MrsFlower    0
Coraz więcej pań umiera na choroby wątroby, raka ust i piersi wywołanych alkoholem.

Tak przynajmniej twierdzą kanadyjscy naukowcy, którzy w prestiżowym piśmie medycznym "Lancet" opublikowali raport o konsekwencjach picia alkoholu w skali dla całego świata.

Prawie 4 proc. wszystkich zgonów notowanych na świecie w 2004 roku (ostatni rok dla którego dostępne są dane porównawcze dla całego świata) miało swoje źródło w chorobach wywołanych nadmiarem picia alkoholu. Oznacza to 1 na 25 zmarłych osób ginie z przepicia - zauważa BBC.

W przypadku Europy statystyki są gorsze, bo aż co dziesiątą śmierć wywołuje alkohol.

Średnio na świecie pije się 120 litrów alkoholu tygodniowo. W Europie blisko dwukrotnie więcej. Statystyki pokazują, że im kraj biedniejszy, tym pije się więcej.

WÓDKA ZABIJE MILIONY ROSJAN>>>

Według badaczy, efekt picia alkoholu na zdrowie ludzkości przypomina ten jaki papierosy miały pod koniec XX wieku. Ilość chorób wywołanych przez alkohol jest podobna.

Co gorsza, już nie tylko choroby wątroby należą do typowych schorzeń alkoholowych. W nadmiernym piciu widzi się przyczynę masowych przypadków raka ust, gardła, odbytu i piersi. Do tego chroniczna depresja i wylewy.

Uniknąć nadmiernego picia przez całe życie udaje się aż 45 proc. mężczyzn i 66 proc. kobiet. Ale dane dotyczące pań są coraz gorsze. Rosnąca liczba zgonów w wyniku przepicia to efekt właśnie zwiększonego spożycia alkoholu przez kobiety - wylicza za raportem z "Lanceta" BBC.

Jednak to jeszcze panowie umierają z powodu alkoholu częście niż panie - dokładnie pięć razy. Śmierć z przepicia to także problem bardziej młodzieży niż osób starszych

Sfora

Guest Bake   
Guest Bake

Z wielką radością przyjąłem wiadomości o ustawie zabraniającej palenia w m. publicznych!

Co myślicie?

Nie rozumiem jak można palić w restauracji tam gdzie ludzie jedzą - zupełny brak szacunku dobrego wychowania.

Cieszy mnie że smrodzi arze swój SMRÓD zachowają dla siebie.

Co myslicie?

maciej    32

Przynajmniej jedna DOBRA ustawa od pewnego czasu która weszła w życie z dniem wczorajszym ;) Oby tylko palaczy ewidentnie "eliminowano" z miejsc publicznych. tzn przestrzegano prawa. Tam gdzie nie można niech nie będzie przyzwolenia - po prostu :)

Guest Bake   
Guest Bake

Właśnie z tym czy ustawa będzie przestrzegana są kłopoty, wiadomo jak u nas jest,a le może COKOLWIEK zmieni się na lepsze...

tajfun    0

Ustawa regulująca czy można palić w prywatnych barach jest atakiem na wolność. Chcielibyście by wam ktoś mówił co możecie robić w swoim lokalu lub domu?

Kto nie lubi smrodu tytoniu ten nie chodzi do lokalów gdzie palą papierosy - nikt też nikogo tam siłą nie zaciąga. Tak więc nie widzę powodu by zakazywać w takich miejscach palenia.

Kto przeczy tej zasadzie ten przeczy zdrowemu rozsądkowi i logice.

Poczekajcie, a niedługo i w domach zakażą palić.

Ps. Wpływy do budżetu z akcyzy tytoniowej są 2x większe niż wydatki NFZ na leczenie raka u palaczy - tak dla informacji. Tak więc palacze mogą czuć się wyru..ani przez państwo (tak samo jak kierowcy co płacą akcyzę). Podatek powinien stricte na coś konkretnego iść, nie powinno być tak, że z akcyzy za paliwo leczy się chorych na AIDS.

Guest Bake   
Guest Bake

Pub to miejsce publiczne.

Czyjaś wolność kończy się tam gdzie zaczyna się moja. AMEN

maciej    32

tajfun jeżeli jesteś palaczem to masz prawo sam się "truć", ale nie masz prawa mnie truć, a będąc np w pubie lub restauracji która jest miejscem publicznym nie życzę sobie żeby ktoś mnie biernie truł. Dla tego ustawa jest spełnieniem mojego prawa do wolności ;)

Guest Bake   
Guest Bake

Dokładnie Maciej, była taka reklamówka, 2 gosci w restauracji jedza. Jeden wyciaga fajke i pali a drugi bezceremonialnie pierdzi ;)

I TO JEST TO!

tajfun    0

Ta ustawa jest całkowitym zaprzeczeniem idei wolności.

Cytowanie "Czyjaś wolność kończy się tam gdzie zaczyna się moja" w przypadku tej ustawy jest absurdem - niejeden liberał w grobie się obkręca słysząc takie rzeczy!

Gdyby ktoś siłą cię zmuszał do uczęszczania do takiego baru to byłoby to naruszenie wolności.

Lokal jest miejscem publicznym w tym znaczeniu, że można sobie tam przyjść i zamówić żarcie i wypić piwo, ale jeżeli sam lokal/firma jest stricte prywatne to urzędasowi g.... do tego czy klienci tam palą czy nie!

"Nie pasuje dym to nie przychodź". Przychodząc do takiego baru gdzie fajczą to WY SAMI DECYDUJECIE SIĘ na wdychanie i zatruwanie siebie tym syfem.

Guest Bake   
Guest Bake

Jeżeli lokal jest dla wszystkich to jakim prawem ktoś ma palić.

Chyba ze pisze wyraznie + lokal tylko dla palacych. Wtedy ok nie wchodze. A jak nie pisze to niech pala sobie w klatce.

maciej    32

tajfun jeżeli już opieramy się o prawo to niestety, ale nie masz racji. Lokal jest miejscem publicznym tak samo jak np przystanek autobusowy. Czemu ja mam wybierać miejsce gdzie nie palą, a palący mogą sobie chodzić gdzie bądź i będą używać argumentu że ograniczają moja wolnoć do palenia. Miejsce publiczne to miejsce dla ogółu ludzi więc nie zatruwaj "mnie", wtedy gramy fair play ;) jeżeli robisz prywatna imprezę zapraszasz sobie 5 kolegów dajesz tabliczkę palcie ile chcecie, macie prawo się truć :)

Dodam jeszcze bardzo ważny wątek który został poruszony np w tym filmie

link

W Polsce jeszcze mało kto się odważył, ale na zachodzie to już norma iż obywatel niepalący który dostał raka skarży właściciela lokalu oraz osoby palące w tym lokalu za to że spowodowały u niego uraz na zdrowiu. Więc defakto trujesz mnie mam prawo cie pozwać do sądu gdyż z premedytacją (paląc w miejscu publicznym) mnie trujesz. Więc ta ustawa po prosu cie chroni kolego :)

Eisenhower    2

Krótko. Tutaj to palący ma dostosować się do niepalącego, nie na odwrót. Liczba zadeklarowanych palaczy w Polsce to ~20-25%, więc prawem jest tu urok demokracji, gdzie mniejszość ma się dostosować do większości.

Falkhor    63

Tabliczka - LOKAL dla palących. Wszystkie problemy rozwiązane. Rozwiązaniem nie jest brak oznaczeń, bo wtedy jak ja sobie siedzę w środku, to muszą prosić kogoś, by przestał palić. Ewentualnie mogę wyjść. Ale to jak, skoro nie chcę być truty - muszę coś robić.

Zatem prosto - oznaczać lokale dla palących. Ewentualnie - od razu, że całość jest dla niepalących, jak się nie da tego skutecznie podzielić.