Jump to content
Sign in to follow this  
terelka

Żałoba narodowa

Recommended Posts

Guest Bake   
Guest Bake

Witam!

Temat w związku z ogłoszoną załobą narodowoą przez naszego miłościwie panującego prezydenta.

http://wiadomosci.onet.pl/1576330,11,item.html

Czy nie uważacie że to przesada? Codziennie na naszych drogach giną setki ludzi i nikt sobie tym głowy nie zawraca...

Mam wrażenie że niedługo gdy prezydentowi zdechnie kot ogłosi żałobę.... Ok rozumiem bla bla pielgrzymi ale żałoba dla całego kraju? Moim zdaniem przesada...

Mnie Ci pielgrzymi8 NIE OBCHODZĄ W OGÓLE - jechali mieli świadomość że coś się może stać... gdy sam wsiadam do samochodu zdaje sobię sprawę z tego że mogę z niego już nei wysiąść a teraz przez 3 miesiące nic innego w wiadomościach nie będzie tylko o jakiś durnych hamulcach :/

Totti    0

Bake

Zgadzam sie z Toba ,załoba narodowa to lekka przesada.Nasi zołnierze gina w Iraku i nie ma załoby , a powinna byc.DAlej potwierdzaja sie moje przypuszczeniea ,ze nasi kierowcy to najgorsi drivery w Unii Europejskiej .......co tam zakaz ....moze sie uda ....no to sie udało 27 trupów.....

terelka    1

Ja myślę, że postąpił słusznie... zginęło tam 27 osób, niektórzy spalili się żywcem... to naprawdę wielka tragedia...

Owszem na naszych drogach tez giną ludzie ale nie w takiej skali jednocześnie... tu zginęło ich dużo, inni są ciężko ranni, poparzeni i niewiadomo czy kiedykolwiek wrócą do zdrowia...

Nie chciałabym być na miejscu ich rodzin... oni muszą przeżywać horror.

Niewiem tylko po co prezydent tam pojechał... jeszcze pewnie akcja ratunkowa trwała, przecież i tak nic nie pomógł, tylko rozeznał sytuacje?

Joy_ride    4

z tą żałobą to troszke przesada :|

teraz przez 3 miesiące nic innego w wiadomościach nie będzie tylko o jakiś durnych hamulcach

powołają nastepna komisję śledczą która będzie obradować za nasze ciężko zapracowane pieniążki ;)

levi    0

Bake,

Mam wrażenie że niedługo gdy prezydentowi zdechnie kot ogłosi żałobę.... Ok rozumiem bla bla pielgrzymi ale żałoba dla całego kraju? Moim zdaniem przesada...

jak możesz tak mówić stary :?: :eek: ciekawe czy tak samo byś pisał gdyby w tej tragedii zginął ktoś z twoich bliskich :?: :!:

uważam, że załoba narodowa jest jak najbardziej słusznych posunięciem - wkońcu straciło życie (i to w takich strasznych okolicznościach) 27 naszych rodaków :!: ^^" ^^" ^^"

Guest Bake   
Guest Bake

Gdyby ktoś zginął z moich bliskich w zwykłym wypadku nikt by się tym za bardzo nie przejął dlatego mowie że rozdmuchują całą sprawę. Odwołują koncerty zabawy itp. PO CO? Tak samo było po jakiejś tam tragedii w kopalni w listopadzie ub.roku albo w tej hali nie pamiętam... przez takie głupoty mógłbym nie zobaczyć paula di'anno na koncercie!

zawaliło sie - mówi sie trudno żyje sie dalej, tak samo z tym autobusem, zresztą nie ma sie co przejmować bo oni prosto do nieba poszli przecież. Żałoba może być po głupocie naszego rodaka który raz nie hamował silnikiem a dwa wjechał na trasę pomimo zakazu dla autobusów.

levi    0

Bake,

PO CO?

a właśnie po to aby uczcić pamięć tych bezbronnych ludzi :!: ciebie to nie rusza :?:

Guest Bake   
Guest Bake

Ok. Rozumiem. Ale dlaczego narzucać żałobę narodową osobom którzy ten wypadek mają w nosie? Mnie to naprawdę nie interesuje... i to nie tylko mnie. Było stało sie i dajmy sobie już siana.... ;) tragedia - tak, ale starczy już...

Eisenhower    2

No wlasnie mnie to nie rusza ;\ W ogole takie tragedie narodowe do mnie nie trafiaja.

Ale jesli chodzi o zalobe narodowa, nie mam nic przeciw, dobrze ze jest, jestem ZA.

levi    0

Bake, wiesz nikt cię nie zmusza do u3mywania żałoby :!: możesz sobie zrobić imprezkę w domu :!:

ale pomyśl, że ludzie którym leży na sercu taka tragedia chcą uczcić pamięć tych ofiar :!: :!: :!:

terelka    1

Bake, ale troche współczucia i zrozumienia by się przydało.... tam zginęła masa ludzi, masa Polaków!!! trzeba to uszanować, że zginęli w masakrycznych okolicznościach...

Guest Bake   
Guest Bake

doskonale to rozumiem że zginęli w masakrycznych okolicznościach - ale ilu polaków ginie codziennie na polskich drogach? 26 osób uzbiera się w ile? tydzień? powinniśmy stan żałoby utrzymywać cały czas...

Guest Jaruszczow   
Guest Jaruszczow

popieram Bake, tragedia tragedią, ale żałoba nikomu nie pomoże, a jedynie może popsuć życie pozostałym obywatelom i innym osobą tutaj w kraju. Na pewno dużo osób miało już plany na te dni... jakieś koncerty itp, okres wakacyjny wiec dużo turystów chce sie rozerwać ... a tu odgórnie skazywani jesteśmy na kilka dni "zastoju", chociaż bezpośrednio tragedia nas nie dotyczy... każdy ma swój rozum i jeżeli go dotknęła ta tragedia to bedzie w żałobie i odpuści sobie imprezy... a reszta powinna mieć prawo do rozrywki jak sobie zaplanowała

terelka    1

Ale chodzi o to, że 26 osób zginęło na raz, jednocześnie, świadkowie mówią, że ciała były porozrzucane koło autobusu :/

Guest Bake   
Guest Bake
tragedia tragedią, ale żałoba nikomu nie pomoże, a jedynie może popsuć życie pozostałym obywatelom i innym osobą tutaj w kraju. Na pewno dużo osób miało już plany na te dni... jakieś koncerty itp, okres wakacyjny wiec dużo turystów chce sie rozerwać ... a tu odgórnie skazywani jesteśmy na kilka dni "zastoju", chociaż bezpośrednio tragedia nas nie dotyczy... każdy ma swój rozum i jeżeli go dotknęła ta tragedia to bedzie w żałobie i odpuści sobie imprezy... a reszta powinna mieć prawo do rozrywki jak sobie zaplanowała

dokładnie tak myślę tylko tego tak fajnie w słowa nie ubrałem ;)

[ Dodano: 2007-07-23, 16:52 ]

http://wiadomosci.onet.pl/1576738,11,item.html

i jeszcze to.... :/

Kuru    0

Żałoba narodowa - przesada.

Gdyby w wyniku jakiejś katastrofy naturalnej, ekologicznej, lub w naprawdę duzym wypadku zginęło kilkaset osób - wtedy to żałoba narodowa miałaby jakiś sens.

Dziennie tysiące ludzi umiera z powodu choroby, wypadków i w innych okolicznościach, czy od razu z tego powodu żałobę ma mieć cały kraj ?

Co dzisiaj jeszcze ciekawego spostrzegłem: wiele stacji TV ma ciemne logo czy jakieś wstążeczki czarne koło takowego znaczka stacji; ale gdy zmarł (nie zginął śmiercią tragiczną) papież JP2 to niektóre stacje całkowicie zrezygnowały z emisji programów (np. muzyczne).

Czy to nie dziwne (czyt. śmieszne): ginie 26 osób tylko czarne znaczki... umiera papież zawieszają emisję kanałów.

Nie zapominajmy jeszcze ogólnie o zawieszaniu emisji - kilka dni po śmierci JP2 w tv leciał film "Naga broń"; w oryginale filmu była scena w której zamachowiec próbuje dokonać zamachu na papieża (oczywiscie w komedii zostaje powstrzymany), ale cała ta scena została wycięta...

Ja rozumiem, że wiele ludzi w kraju to katolicy ale czy trzeba narzucać swoje poglądy innym :/ ?

Chyba są jakieś granice dobrego smaku.

Popatrzmy też na zachowanie stacji telewizyjnych - żerują ile wlezie na śmierci 26 ludzi. :/

Padlinka    0

kazdy z nas pojmuje to inaczej . mnie sie wydaje ze smierc tylu ludzi na raz jest czyms bardzo przykrym i uwazam ze zaloba jest jak najbardziej na miejscu . kto nie chce ten po prostu nie respektuje tego .

Guest Bake   
Guest Bake

Padlinka, nam chodzi o to że ta żałoba jest narzucana! Odwołano koncerty imprezy itp...

Kuru    0

Co wy chcecie, juz biznes sie robi na tej tragedii, BeeGees i Animals mają przerznaczyc kase z jakiegos koncertu dla rodzin poszkodowanych...

O Fortuna

velut luna

statu variabilis,

only_hope    0

moim zdaniem terelka i levi' maja racje... :) w takich sytuacjach zaloba jest jak najbardziej na miejscu...i wybaczcie ale jak przez 3 dni ktos nie pojdzie na jakas impreze to chyba nic sie nie stanie no nie? teraz powinnismy myslec co my bysmy w takiej sytuacji zrobili gdybysmy sie w niej znalezli (mam nadzieje ze nigdy)

Guest Bake   
Guest Bake

ale jeżeli śmierć 26 osób to taka tragedia to cały czas powinna być żałoba narodowa!

ile osób ginie dziennie w Polsce??

wiele osób bardzo łatwo zmanipulować sprawić by myśleli tak jak ktoś chce by myśleli...

Padlinka    0

narzucana ? i tak wiekszosc lokali i ludzi nie odwoluje imprez , robia to tylko nieliczne , a to ze masz czarna wstazeczke i pare pozycji w programie mniej to az tak ciezko przebolec ?! z reszta koncert odwolany dzis na pewno odbedzie sie w innym terminie . nikt nie nakazuje ci sie zamartwiac , plakac czy drzec wlosy z glowy

z reszta jezeli ktos chce to tak czy tak ebdzie sie bawil