Jump to content
Sign in to follow this  
terelka

Żałoba narodowa

Recommended Posts

lukascompl    0

Żałoba norodowa powinna być zarządzana w wyniku wielkich tragedii, czy sytuacji wyjątkowych. Ale nasz miłościwie panujący prezydent pewnie zapomina się i co rusz ogłasza tak uroczysty stan wagi państwowej- która to juz załoba narodowa?- przy całej tragedii nie rozumiem dlaczego co rusz gdy zginie w wypadku grupa polskich obywateli ma być od razu wprowadzna żałoba narodowa?- Żałoba narodowa powinna być ustanawiana po wielkich katastrofach, gdy ginie ponad 100 ludzi bądź po śmierci wyjątkowej postaci w dziejach naszej obecnej historii najnowszej. W drugiej RP rzadko wprowadzano żałobę narodowę -choćby po śmierci Marszałka Piłsudskiego.

levi    0

lukascompl,

Żałoba norodowa powinna być zarządzana w wyniku wielkich tragedii, czy sytuacji wyjątkowych. Ale nasz miłościwie panujący prezydent pewnie zapomina się i co rusz ogłasza tak uroczysty stan wagi państwowej- która to juz załoba narodowa?

gościu - nawet taką tragedię potrafisz połączyć z 'głupimi odzywkami' w kierunku rządu :?: :P może jeszcze zaraz powiesz, że to rząd jest wszystkiemu winien (tak jak to zawsze robi SLD) :?:

czasami jak słysze takie słowa to poprostu JEST MI WSTYD, że polak nie potrafi uchylić głowy i zastanowić się nad krzywdą, cierpieniem, śmiercią drugiego człowieka - polaka :!:

Żałoba narodowa powinna być ustanawiana po wielkich katastrofach, gdy ginie ponad 100 ludzi bądź po śmierci wyjątkowej postaci w dziejach naszej obecnej historii najnowszej.

czyli śmierć 100 osób to tragedia, a 27 to już nie :?: :?: :?: :eek: facet jakim tokiem myślenia ty idziesz :?: :?: :?:

W drugiej RP rzadko wprowadzano żałobę narodowę -choćby po śmierci Marszałka Piłsudskiego.

powiedzieć ci dlaczego tak było :?: hmmm :?: bo SLD to partia post-komunistyczna :!: a czego spodziewać się od czerwonych beretów :?: współczucia :?: chyba nie...

ja sam miałem iść jutro na impreze do qmpla...i wiecie co zrobie :?: nie pójde :!: :!: :!:

terelka    1

A co sądzicie o tych 100 tys złotych odszkodowania dla każdej osoby??

Ja rozumiem, że koszty leczenie itp, ale to powinna pokryć firma ubezpieczeniowa a nie państwo, pozatym państwo opłaci leczenie we Francji, przelot, zakwaterowanie rodzin poszkodowych.

levi    0

terelka,

A co sądzicie o tych 100 tys złotych odszkodowania dla każdej osoby??

100 :?: mi się wydaje, że była mowa o 10 tysiącach...jestem o tym przekonany :!:

terelka    1
Premier zapowiedział, że przeznaczy po 100 tys. zł dla rodzin osób poszkodowanych w wyniku niedzielnego wypadku polskiego autokaru we Francji. Rodziny ofiar dostaną także pomoc z funduszu Kancelarii Prezydenta.

źródło -wiadomosci24.pl

100 tys od premiera i 10 od prezydenta... Bogaty ten nasz rząd...

levi    0

ale zależy jak na to pa3eć...bo może być 100 na głowe albo 100 na całość :puppyeyes:

wydaje mi się, że po 100 tysiaków na głowe to troszke jakby dużo...zważywszy na to, że z pewnością poszkodowani dostaną cos z PZU...wszystko się okaże...

...dziś oglądałem konferencje prasową premiera i mówił jasno i wyraźnie, że 10 tys na osobe...wszystkiego się dowiemy na najbliższym czasie...

zegfryd    0
23. lipca Telekomunikacja Polska uruchomiła charytatywną linię telefoniczną dla poszkodowanych w wypadku polskiego autokaru w Grenoble we Francji oraz rodzin ofiar.

Dzwoniąc pod numer 0-400 307 400 (koszt połączenia to 3,89 zł brutto) można wesprzeć finansowo akcję. Z kolei PTK Centertel zrezygnował z pobierania opłat roamingowych od członków rodzin ofiar udających się na miejsce tragedii. Anulowane zostaną także lipcowe i sierpniowe rachunki klientów poszkodowanych w wypadku.

We współpracy z Caritas Polska uruchomiony został specjalny numer SMS - 72902. Za jego pośrednictwem klienci Orange mogą wspierać ofiary tragedii wysyłając SMS o treści POMAGAM (koszt 2,44 zł brutto).

Według najnowszych informacji Polskiej Agencji Prasowej, we wczorajszej katastrofie zginęło 26 osób, a 24 osoby zostały ranne. Prezydent Lech Kaczyński ogłosił żałobę narodową, która ma trwać od od 23. do 25. lipca. Portale Grupy TP (tp.pl i wp.pl), na znak ogłoszonej przez Prezydenta żałoby narodowej, są czarno-białe.

Źródło: http://www.telepolis.pl/news.php?id=8954

Jak dla mnie to bardziej czaarno-biały jest onet.

Eisenhower    2
nasz miłościwie panujący prezydent pewnie zapomina się i co rusz ogłasza tak uroczysty stan wagi państwowej- która to juz załoba narodowa?- przy całej tragedii nie rozumiem dlaczego co rusz gdy zginie w wypadku grupa polskich obywateli ma być od razu wprowadzna żałoba narodowa?

Nie nasz prezydent sie zapomina tylko tacy jak Ty. Co Ci przeszkadza zaloba. A jak sie pali na impreze czy cos, to pragne przypomniec, ze zaloba jest na tygodniu wiec tych jakby mniej. Swoja droga, to tak duzo bylo tych zalob narodowych, ze podnosisz takie larum z powodu kolejnej? Policzmy: kwiecien 2005 - smierc Jana Pawla II, styczen 2006 - tragedia na hali w Katowicach, listopad 2006 - tragedia w kopalni Halemba, lipiec 2007 - autokar we Francji. Na prawde wiele, cztery w ciagu trzech lat i to jedna nie z powodu tragedii narodowej, a smierci papieza.

ale zależy jak na to pa3eć...bo może być 100 na głowe albo 100 na całość :puppyeyes:

Wlasnie mi sie obilo cos o uszy, ze te 100 baniek maja byc do podzialu. No ale powinno sie to wyjasnic na dniach.

lukascompl    0

Jacy ludzi sa zawistni i obrażajscy nie będę was przekonywał, jacy zawistni są możecie zobaczyć na tym forum i nie tylko w tym temacie. Żałoba narodowa to ogromna i wagi państwowej doniosła chwila w dziejach narodu i państwa- nie można jej co rusz ogłaszać!. I nie chodzi mi na pewno o jakieś głupie imprezy, które i tak mogłyby się odbyć , gdyby organizatorzy czy też artyści się nie zawahali tego zrobić. Jesli coś jest ustanawiane w takich okolicznościach czy innych należy przemyśleć dokładnie czy to nie jest spowszechnianie takiej wartości jaką jest żałoba nad wielkimi tragediami w życiu Narodu- czy to nie metoda na zniżenia rangi tych ważnych chwil? Nie wierzę zresztą w to, iż kogos przekona moja argumentacja- tu nie słucha się logicznych wywodów, i pokazuje rzeczywisty stosunek forumowiczów do żałoby- nadal nienawistność epatuje z człowieka w kierunku człowieka- i to ma być żałoba? Tragedia ta jest raczej radością , w sensie religijny, choć jest to radość przez łzy. Nie ma śmierci jeśli ktoś wierzy- pielgrzymi mocno wierzyli, a ta tragedia na pewno wzmocni wiarę ich rodzin, znajomych, a zapewne też i wielu ludzi którzy dotychczas nie ufali mocno. W jednej chwili może wszystko zostać przekreślone, także o tym przekonały się boleśnie ofiary trąb powietrznych przechodzących ostatnimi dniami nad Polską.

Eisenhower    2

Wiesz, czasem mam wrazenie, ze odpowiadasz jakimis wykutymi regulkami rodem z encyklopedii. Czy to, ze ktos popiera zalobe narodowa od razu jest zawistny? Racja, zaloba to doniosla chwila, ale w obliczu takiej tragedii wazniejsze jest zastanawianie sie czy ogloszenie nie zanizy jej rangi? Ranga jest wazniejsza niz ludzkie zycie? Czy gdyby Twoi bliscy (sorry, ale tak to musze ujac) uczestniczyli w tym wypadku tez bys sie zastanawial po co wprowadzona jest zaloba narodowa i lepiej bys sie czul gdyby jej nie ogloszono bo to w konsekwencji moze obnizyc jej range? No bez jaj, nie popadajmy w skrajnosci.

lukascompl    0
Czy gdyby Twoi bliscy (sorry, ale tak to musze ujac) uczestniczyli w tym wypadku tez bys sie zastanawial po co wprowadzona jest zaloba narodowa i lepiej bys sie czul gdyby jej nie ogloszono bo to w konsekwencji moze obnizyc jej range? No bez jaj, nie popadajmy w skrajnosci.

Gdyby to dotyczyło moich bliski to w ogóle bym się nie przejmował tą całą wrzawą medialną, tą całą żałobą- i nie pisz takich bzdur.A kiedy mamy rozmawiać o randze żałoby narodowej jak nie w chwili jej wprowadzenia i trwania- to nie tylko jest logiczne ale i rozsądne myślenie.

Eisenhower    2

Dlatego widzisz, ze traci to granice czegokolwiek, jesli porownuje sie smierc ludzi do tego czy aby po wprowadzeniu zaloby narodowej nie obnizy sie jej ranga. Co nota bene sam zrobiles.

lukascompl    0
aby po wprowadzeniu zaloby narodowej nie obnizy sie jej ranga. Co nota bene sam zrobiles.

Przy częstym wprowadzaniu żałoby narodowej, niestety istnieje taka realna obawa!

Eisenhower    2

Juz ulzy Wasze cierpienie, poniewaz dzisiaj o polnocy konczy sie zaloba narodowa. Szkoda, ze z tym nie minie cierpienie innych po stracie bliskich. Wystosujcie nastepnym razem pismo do prezydenta, argumentujac to, w ten sposob ze nie obchodzi to Was ze trup sciele sie gesto, wazne zeby nie spadla ranga zaloby.

lukascompl    0
Wystosujcie nastepnym razem pismo do prezydenta, argumentujac to, w ten sposob ze nie obchodzi to Was ze trup sciele sie gesto, wazne zeby nie spadla ranga zaloby.

Twoje słowa właśnie pokazują jaką rangę masz dla żałoby narodowej- słowa okropne i nawet niegodne komentowania.

Ekolog    0

Załoba narodowa-to kompetencja i prawo Prezydenta RP. Pytanie czy poza formalna stroną żałoby jest jeszcze jej praktyczna częśc-np. zakaz imprez, koncertów ( sprawa The Rolling Stones )

Eisenhower    2
Twoje słowa właśnie pokazują jaką rangę masz dla żałoby narodowej- słowa okropne i nawet niegodne komentowania.

Gdybys troszke pomyslal, wiedzialbys ze to co napisalem, przede wszystkim ten zwrot, to prezentacja miedzy innymi Twojego toku myslenia

lukascompl    0
Gdybys troszke pomyslal, wiedzialbys ze to co napisalem, przede wszystkim ten zwrot, to prezentacja miedzy innymi Twojego toku myslenia

Ja pisałem o ty , iż to straszna tragedia, ale nie wolno co rusz ogłaszać sobie stan żałoby narodowej- ale to kwestia prezydenta, i jakości rządzenia.

Ekolog    0

Panowie dosyc kłótni!!! W tym to ja jestem ponoc najlepszy (???) :shy:

Uszanujmy pamiec zmarłych i ból ich rodzin.

Eisenhower    2
Ja pisałem o ty , iż to straszna tragedia, ale nie wolno co rusz ogłaszać sobie stan żałoby narodowej- ale to kwestia prezydenta, i jakości rządzenia.

Przypomnij sobie jak napisales, ze powinno sie oglaszac zalobe po prawdziwej katastrofie, smierci 100 itp. W takim razie smierc 100 to tragedia, a 27 co? Statystyki?

lukascompl    0
W takim razie smierc 100 to tragedia, a 27 co? Statystyki?

Tak napisalem bo trudno określić w jakim momencie mamy do czynienia z wielką tragedia- tysiące ludzi giną na drogach w wyniku wypadków samochodowych, tysiące ludzi codziennie głoduje, ale jakoś nikt nie znajduje w tym momencie czasu na refleksje. Wiem , że życie pojedyńczego człowieka jest niprzeliczalne na żadne skarby świata- ale jakąś granica powinna być niepisanie wprowadzona. A co jeśli za kilka tygodni zdarzy się podobna tragedia np. wukolei się pociąg czy inne pandemonium spadnie na polskich obywateli?

levi    0

lukascompl, a ja ci na to co piszesz powiem: czasem nawet śmierć jednej osoby to wielka tragedia :!:

jeszcze jedno: uważasz, że załoba narodowa to głupota :?: to poprostu jej nie przestrzegaj i już :!: nie widze tu problemu...

lukascompl    0
jeszcze jedno: uważasz, że załoba narodowa to głupota to poprostu jej nie przestrzegaj i już nie widze tu problemu...

I znów ktoś chce zmanipulować moje słowa- a więc wyjaśniam iż tak częste ustanawianie żałoby narodowej obniza jej rangę- i to jest bardzo szkodliwe wg mnie.

levi    0

lukascompl,

tak częste ustanawianie żałoby narodowej obniza jej rangę

a co my na to poradzimy, że tak często (w ostatnich latach) dochodzi do tragedii :?: :!:

to jest bardzo szkodliwe wg mnie.

szkodliwe :?: a w czym :?: :D