Jump to content
Sign in to follow this  
terelka

Żałoba narodowa

Recommended Posts

lukascompl    0
a co my na to poradzimy, że tak często (w ostatnich latach) dochodzi do tragedii

Tylko iż trzeba traktować każda tragedię w tak uroczysty sposób. Zależy jeszcze co uznać za tragedię narodową, ale to juz inna kwestia.

levi    0

lukascompl,

Tylko iż trzeba traktować każda tragedię w tak uroczysty sposób.

a jak inaczej chciałbyś uczcić śmierć tych ludzi :?:

Zależy jeszcze co uznać za tragedię narodową, ale to juz inna kwestia.

no to słucham :!: - czym dla ciebie jest tragedia...:?: :?: :?:

Eisenhower    2
Tak napisalem bo trudno określić w jakim momencie mamy do czynienia z wielką tragedia- tysiące ludzi giną na drogach w wyniku wypadków samochodowych, tysiące ludzi codziennie głoduje, ale jakoś nikt nie znajduje w tym momencie czasu na refleksje. Wiem , że życie pojedyńczego człowieka jest niprzeliczalne na żadne skarby świata- ale jakąś granica powinna być niepisanie wprowadzona. A co jeśli za kilka tygodni zdarzy się podobna tragedia np. wukolei się pociąg czy inne pandemonium spadnie na polskich obywateli?

Prezydent to interpretuje, skoro podjal taka decyzje to widocznie byla wlasciwa. A z pewnoscia zrobil to po konsultacji.

tak częste ustanawianie żałoby narodowej obniza jej rangę- i to jest bardzo szkodliwe wg mnie.

W niczym to nikomu nie zaszkodzi. Mentalnosc ludzka jest i bedzie taka sama. Jesli dochodzi do tragedii to zaloba narodowa zawsze bedzie zaloba narodowa.

Zależy jeszcze co uznać za tragedię narodową, ale to juz inna kwestia.

Halemba, Katowice, Grenoble i wszelkie tego typu podobne. Nie ma co rozgraniczac. Smierc ludzka zawsze bedzie tak samo bolec.

lukascompl    0
Prezydent to interpretuje, skoro podjal taka decyzje to widocznie byla wlasciwa. A z pewnoscia zrobil to po konsultacji.

Co do tego nie jestem pewien- ale ten prezydent...zresztą szkoda słów..

W niczym to nikomu nie zaszkodzi. Mentalnosc ludzka jest i bedzie taka sama. Jesli dochodzi do tragedii to zaloba narodowa zawsze bedzie zaloba narodowa.

Szkodzić może także to co niewymierne.- to naprawdę jest różnica wg mnie.

Eisenhower    2

Mialem nic juz nie pisac na temat zaloby narodowej bo sie skonczyla, ale dwa slowa jeszcze napisze.

Twoja sprawa jak reagujesz na zalobe, ale wiek juz swoj masz i raczej nie zaimponujesz innym tym, że chcac być cool, pokazujesz ze masz to daleko w d***. Nikt na sile nie zmuszal Cie do placzu, stania przy warcie, apelu itd. wiec nie wiem w czym problem. Gdyby kazda taka tragedie traktowac jako malo znaczacy incydent, to po kilku latach zrobilaby sie taka znieczulica, ze gdybys konal na ulicy, kazdy by Cie olal (czego Ci nie zycze).

Jeszcze przez ten temat przewinelo sie, ze w tydzien na polskich drogach tez ginie tyle osob. Oni w niczym nie sa gorsi, po prostu bardziej daje do myslenia, gdy naraz ginie tyle osob, w jednym miejscu. Tyle w temacie.

Ekolog    0

Żaloba narodowa-moim zdaniem wiele rzeczy jest robionych tylko na pokaz. 2-3 dni show a pozniej znalezienie winnego-czytaj kozla ofiarnego po czym pokaza szpital i szczesliwe rodziny rannych.....a o zabitych juz sie zapomina. Niwe widziale w tv zadnejgo materialu dot. tragicznie zmarlych-kim byli, co robili....To wszystko takie schematyczne i troche pod publiczke. Propozycja-likwidacja instytucji zaloby narodowej.

levi    0

Ekolog,

Żaloba narodowa-moim zdaniem wiele rzeczy jest robionych tylko na pokaz. 2-3 dni show a pozniej znalezienie winnego

przykro mi, że tak to odbierasz :!: :eek:

Propozycja-likwidacja instytucji zaloby narodowej.

ja ci już kiedyś powiedziałem: nie zgadzasz się na żałobe, nie podoba ci się, uważasz, że jest głupia :?: to jej poprostu nei obchodz i już :!: :!: :!: przecież nikt cię nie prosi żebyś okazywał rodzinom tych ofiar współczucie :!: :!: :!: to jest TWOJA sprawa facet...

lukascompl    0

Eisenhower,

Kolejny raz zarzucasz mi znieczulicę- twoja sprawa- niech ciebie to nie obchodzi co ja myślę i czuję- dyskutowałem nie nad tą wielka tragedią ale nad sposobem i trybemk i iloscią tak doniosłych stanów, jakimi są żałoby narodowe- moje poglady wyraziłem wcześniej- a ty nadal swoje.

Eisenhower    2

Jak wyzej napisalem. Nikt do niczego Cie nie zmuszal, rozczulania sie nad tragedia itp. Ale gdyby za kazdym razem przy takiej tragedii panstwo przechodziloby obojetnie to przy nastepnych obojetnie przechodzilby kazdy. Sezon na owoce w pelni, nudzi sie, to kiego c**ja obchodzi Cie czyjas tragedia.

Guest Guest   
Guest Guest
Eisenhower,

Kolejny raz zarzucasz mi znieczulicę- twoja sprawa- niech ciebie to nie obchodzi co ja myślę i czuję- dyskutowałem nie nad tą wielka tragedią ale nad sposobem i trybemk i iloscią tak doniosłych stanów, jakimi są żałoby narodowe- moje poglady wyraziłem wcześniej- a ty nadal swoje.

znieczulica dobrze ujete :Pheh

Pozdro

Falkhor    63

Przemawia do mnie fakt, że zachowując pewną skalę - śmierć każdego polskiego żołnierza powinnimyś uczcić przynajmniej jednym dniem żałoby. 1 istnienie a 27 istnień? Wiem, że to przemawia ilością. Nie uważam, że pomysł z żałobą był zły. Ale mam wrażenie, iż był wykorzystany po części jako element gry politycznej. Co było raczej do przewidzenia. Żal mi bardzo tych wszystkich cierpiących teraz rodzin. Jednak pokutuje to, co dopiero teraz ustalają sledczy - jechał za szybko, nei taką drogą, itp. Głupota plus brawura i chęć 'pokombinowania' zaowocowały wielką tragedią i ofiarami.

terelka    1

Bake, czytając wiadomość o tym wypadku we Francji dzisiejszym to samo sobie pomyślałam...

Powinni wprowadzić czy nie?

Guest Bake   
Guest Bake

gdyby wprowadzili było by to NAPRAWDĘ śmieszne, a jak nei to jak? te ofiary są gorsze od tych ostatnich ?

ziomalka    0

Przyznaję szczerze, że zgadzam się z Bake'm - nie powinno się wprowadzać żałoby, ale mimo wszystko to, co się stało jest straszne :/

Każdy z nas w zgodzie ze swoim sumieniem powinien zachowwać się godnie i uszanować tę tragedię, na chwilę się wyciszyć i uczcić śmierć tych osób .. i pomodlić się o pozkodowanych, by wrócili jak najszybciej do zdrowia.

Avalanche    0
Bake, czytając wiadomość o tym wypadku we Francji dzisiejszym to samo sobie pomyślałam...

Powinni wprowadzić czy nie?

Z jakiego powodu? Codziennie na polskich drogach ginie 5x więcej osób, więc idąc takim tokiem myślenia żałoba narodowa powinna być u nas cały czas.

levi    0

terelka,

No własnie, dobrze, że nie wprowadzili, bo to by była przesada...

też tak myśle :!:

zresztą co wy porównujecie :?: :!: śmierć 3 osób z TRAGICZNĄ śmiercią 26 osób :!: :P

te wypadki się BARDZO od siebie różnią :!:

lukascompl    0

Tak 26 osób czy 3 w porównaniu z ponad 200000 osob vami które zgineły na polskich drogach tylko w tym roku- to rzeczywiście różnica-ale znając pana prezydenta - to on ma zawsze rację- no albo jego brat :nerd:

levi    0

lukascompl,

Tak 26 osób czy 3 w porównaniu z ponad 200000 osob vami które zgineły na polskich drogach tylko w tym roku

no to w przeciągu roku...a te 26 osób zginęło w jednej chwili :!: dodam do tego, że w strasznych okolicznościach...

Kuru    0

Liczba osób zmarłych w wyniku burzy nad mazurskimi jeziorami wzrosła do 8 osób !

Domagam się:

- ogłoszenia żałoby narodowej !

- obniżenia flagi do połowy masztu !

- ograniczyczenia programów rozrywkowych !

- przemówienia jakiejś ważnej osobistości !

- odprawienia mszy za zmarłych !

- i zimnego szampana !

W żadnym wypaku nie wolno nakazywać korzystania z kamizelek ratunkowych, żeglowania na trzeźwo.

Falkhor    63

Kuru, Hmmm... ale to jest że tak powiem żniwo sił przyrody... Tak czy inaczej wg mnie przemawiasz z sarkazmem i silną ironią... ja osobiście nie lubię żartować z czyjejkolwiek śmierci, gdy nawet nie wiem, jak ta osoba zginęła.

Kuru    0

Nie jest mi żal tych co się utopili, tak samo nie jest mi żal tych co połamali sobie kręgosłupy skacząć "na główkę" w płytkiej wodzie.

Gdyby ci "żeglarze" mieli na sobie kamizelki ratunkowe spełniające norme EN 399 (specjalnie szperałem po stronach o kamizelkach by o tym poczytac), to przeżyliby nawet po stracie przytomności i upadku do wody. Taka kamizelka zapewnia utrzymanie ciala z głową nad poziomem wody nawet w warunkach morskiego sztormu, po utracie przytomności...

Co tam kamizelka spełniające te normy... nawet kapok asekuracyjny za 60 zł zwiększyłby szanse na przeżycie...

[ Dodano: 2007-08-27, 11:13 ]

Pasów bezpieczeństwa w samochodach, też można nie zapinać... =D