Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Guest

hip hop

Recommended Posts

Guest Bake   
Guest Bake

No faktycznie argument świetny, mam ja wklejać teraz śmieszny filmik ? takie argumenty CIę przekonują lucas?

by ktoś potrafił zagrać na pianinie skrzypcach perkusji gitarze musi ćwiczyć całe lata musi mieć talent a jaki talent ma jakiś gostek mówiący do mikrofonu?rymować umie ok. ale to nie muzyka.

generalnie każdy słucha co mu się podoba. Ale jak słuchać to muzyki, a hh muzyką nie jest. 2 bity jeden smutny Pan wylewający swoje smutki do mikrofonu i cała sala się bawi ;) rzal.ru

danny    15

Ktoś wspominał o Radiostacji (byłej ;) ), no to fajnie że można tu spotkac kogos kto "wiedział co słuchać" :D.

Eh zawsze mnie śmieszą "walki" metalowców z elektrykami bo nigdy nic z tego dobrego nie wyniknie. Ja tam słucham tego i tego i jeszcze więcej, byle to nie była komercha bo komercha istnieje w każdym gatunku.

Muzyka to sprawa gustu czy wrażliwości i kultury, z jakiej się wyrosło, a sprzeczanie się co się bardziej komu podoba jest bezsensu. Nie podoba Ci się Bake wątek o hiphopie?, to załóż własny o metalu i wtedy będzie ok;).

Guest Godzio   
Guest Godzio

Ja jestem takiego zdania, że mimo iż słucham ogólnie metalu rocka i podobnych, to staram się szanować muzykę innych, jeśli jednak oni nie szanują mojej, no to wiadomo, rozmawiać nie będziemy ;)

Każdy ma słuchać tego, czego lubi słuchać, a o gustach się nie dyskutuje.

Dodam że osobiście nie znoszę muzyki techno i pochodnych, oraz teraz chyba na topie chipchopów i pochodnych, ale szanuję ludzi którzy tego słuchają, i tworzą, bo komuś się to podoba i jest dla kogoś ważne. :D

CiCicho    0

Wyjdź z domu i zacznij oddychać normalnym powietrzem. Bądź otwarty na nowe znajomości i jeśli masz coś ciekawego do powiedzenia to daj sobie czasami w równie ciekawy sposób przemówić do rozsądku. Sam świata nie zmienisz. Chcesz to dalej rozdawaj i zabieraj ludziom talenty wg własnych reguł. Z wiatrakami wygrał jak dotąd tylko wiatr. Pozdrawiam Cię Bake!

Guest Bake   
Guest Bake

No niestety hh robi się coraz mniej popularny, reage :)

hh w MOIM ODCZUCIU muzyka nie jest.

Falkhor    63

Bake - jest muzyka, bo ma coś w stylu melodii. Dla niektórych też muzyka to MOCNO abstrakcyjne pojęcie. Co nie przeszkadza, by komuś powiedzieć, że to co słucha to nie jest muzyka 8)

Moda na hiphop skończyła się tak szybko, jak się zaczęła.

infira    0

z góry przepraszam za odgrzebanie tak starego tematu, alee...

Troche zszokowały mnie Wasze wypowiedzi, nie wiem czy wynika to z różnicy gustu czy też z Waszej niewiedzy.

i do tego to muza w ogóle bez ambicji.

Na przykład Ostry, który jest nie tylko dobrym raperem, ale człowiekiem, którego zawsze propsuje, gdy obejrzałam jego wykład na Uniwersytecie w Łodzi to po prostu resepkt 100 pr. W swoich tekstach porusza różne tematy... mówi o wartościach, które są w życiu najważniejsze. Porusza problemy tego kraju i na dodatek podkreśla, ża rap to przede wszystkim dla niego pasja, a nie kasa. Jakbyście chcieli sprawdzić to polecam następujące tracki Ostrego: kochana polsko, mówiłaś mi, pij mleko, synu, 1 na 100, łoj, masz to jak w banku (1 i 2).

Z Polskiego hh również Eldo, Pih, Pyskaty, Małpa, Pezet, Małolat, Onar, Ten Typ Mes, Hifi Banda, Peja, Słoń, Fenomen, Pfk... i ogromne podziemie. ;)

by ktoś potrafił zagrać na pianinie skrzypcach perkusji gitarze musi ćwiczyć całe lata musi mieć talent a jaki talent ma jakiś gostek mówiący do mikrofonu?rymować umie ok. ale to nie muzyka.

Ciekawa jestem jakiej muzyki słuchacie, że HH tak hate-ujecie. Jak wgle można wątpić, że rap to nie muzyka? Czy Wy wiecie ile osób przychodzi na koncerty wyżej wymienionych artystów? Ile młodych ludzi zabiera się za sklejanie bitów i wymyślanie tekstów pod nie... Większość raperów to przypadkowi ludzie, którym dane jest przekazywać to co chca powiedzieć majkiem, bez studiów muzycznych i zdolności grania na instrymentach. Przykład rapera, który potrafi grać na skrzypcać: Ostryyy! :D Często gra na koncertach.

Moda na hiphop skończyła się tak szybko, jak się zaczęła.

To chyba w Twoim przypadku? Bo ja ciągle się obracam w towarzystwie ludzi, którym HH nie znudził się po kilku miesiącach.

Guest Bake   
Guest Bake

I takie masz prawo ;)

Jeżeli każdy słuchałby normalnej muzyki, nie miała by takiej wartości jaką ma.

Falkhor    63

Infira

To chyba w Twoim przypadku? Bo ja ciągle się obracam w towarzystwie ludzi, którym HH nie znudził się po kilku miesiącach.

To samo mogę powiedzieć o fanach doom trash gothic metalu.

Mówię o modzie - nie o tym, że są fani HH. Tak samo jak nie mówię, że HH to jakaś bezwzględna tandeta. Przecież w rocku i heavy metalu zdarzają się zupełne pomyłki. Moda do zjawisko, przeciekawe. Mieliśmy w Polsce falę disco polo - teraz jej już nie ma. Była fala pop-HH? Była, ale minęła. Ta moda to co innego, niż kwestia gustów (jak dla mnie, tych prawdziwych). Nie wiem, czy Ty jesteś fanem HH, ale skoro Twoi znajomi od dłuższego czasu w nim gustują - to bardzo, bardzo dobrze, bo ta muzyka podoba się im, a nie np. sprzedającym modę mediom masowym.

Falkhor    63

Słoń... Ostatnio... Nie znam tytułu tej 'piosenki', ale było coś o miłości, flakach i... muszę to znaleźć, bo zupełnie nie zrozumiałem, o co tam chodziło :)

Falkhor    63

OneSilverDollar - Dokładnie. Przesłuchałem to z 15 razy i teraz bardzo dobrze wiem, o czym to piosenka 8)

stysiex14    1

ja słucham ale tylko coś co ma przesłanie typu:

Eldo

52 Dębiec

Grammatik

WWO

Trzeci Wymiar

Sokół, Pono

a amerykańskie to tylko EMINEM!!! <3

bym zapomniał o najważniejszym:D no i oczywiście PFK i K44

i odnośnie wszystkich tych co uważają że hh jest tandetny, tepy, dla zbirów i pijaków to się bardzo mylą!!

Hip hop jest muzyką NAJPOWAŻNIEJSZĄ ze wszystkich gatunków muzyki. Tylko tam znajdziecie teksty o dramatach wielu ludzi, problemach naszego świata i tym czego nie widzimy. O to w tym chodzi a mówienie że rap jest bezsennsu jest okazywaniem własnej głupoty i tyle

Edited by maciej

Guest Bake   
Guest Bake

Hip hop jest muzyką NAJPOWAŻNIEJSZĄ ze wszystkich gatunków muzyki. Tylko tam znajdziecie teksty o dramatach wielu ludzi, problemach naszego świata i tym czego nie widzimy.

Dawno nic mi tak humoru nie poprawiło :D:D Nie będę się rozpisywał bo pisałem już wiele razy,a el w skrócie

1. HH to nie muzyka.

2. :Przesłanie: to populistyczne hasełka, oczywiste oczywistosci, które trafiają do specyficznych ludzi.

Ograniczanie się tylko do HH to właśnie przejaw m.in głupoty. Ale róbta co chceta

stysiex14    1

Dawno nic mi tak humoru nie poprawiło :D :D Nie będę się rozpisywał bo pisałem już wiele razy,a el w skrócie

1. HH to nie muzyka.

2. :Przesłanie: to populistyczne hasełka, oczywiste oczywistosci, które trafiają do specyficznych ludzi.

Ograniczanie się tylko do HH to właśnie przejaw m.in głupoty. Ale róbta co chceta

aha spoko czyli wy widzicie przekaz w napierd***niu w gitarę i rzucaniu włosami pozdro obczaj sobie teksty grammatika a nie * nie wiedząc praktycznie nic na ten temat...

Edited by Falkhor
I po co tak?

Guest Bake   
Guest Bake

Tu jest właśnie pies pogrzebany!

żeby jak mówisz napierdzielać na gitare trzeba COŚ umieć. Trzeba ćwiczyć starać się, znać zasady mieć jakiś talent, rozumieć muzykę,

a żeby być joł jołkiem? co za problem, bierzesz komputer sample z internetu pojołjoołujesz chwytliwe hasełka o policji czy ciężkim życiu do mikrofonu - czyli podasz oczywistości na tacy - i już joł jołki się będą zachwycać jaki to wielki tru raper i jakie życiowe teksty,

Inteligentnym osobom nie trzeba opowiadać o ciężkim życiu, taka osoba widzi jaki śiwat ją otacza potrafi sama wyciągasć takie oczywiste wnioski.

Muzyka, o jakiej mówię to np. Pink Floyd, Queen, itp.

Jeżlei chodzi o np. Pink Floyd, fenomenalna muzyka, tworzona przez geniuszy. ponadczasowe teksty które można interpretować w różnoraki sposób.

Jeżeli pomijamy już kwestie artyzmu samej muzyki, przejdźmy do tekstów. PRAWDZIWE dobre teksty zmuszają do refleksji, do przemyśleń danych tematów samodzielnie. Nie dają na tacy tego co chcesz usłyszeć, tylko zmuszają do myślenia. .

A co z HH? Powtarzane sample z populistycznymi hasełkami, bez żadnej wartości. No jedyne wartości to deprawowanie młodzieży, jak to ktoś napisał na formum wylęgarnia kryminalistów i pseudo gangsterski.

Na szczęście mamy wolność i każdy może słuchać co uważa za piękne.

Polecam temat na forum koniec naszej cywilizacji. Tam jest szerzej opisany problem joł jołkowania,.

Jozku    4

Z tym przyznam się zgadzam :-)

żeby jak mówisz napierdzielać na gitare trzeba COŚ umieć. Trzeba ćwiczyć starać się, znać zasady mieć jakiś talent, rozumieć muzykę,

(..)

Inteligentnym osobom nie trzeba opowiadać o ciężkim życiu, taka osoba widzi jaki śiwat ją otacza potrafi sama wyciągasć takie oczywiste wnioski.

(...)

Jeżeli pomijamy już kwestie artyzmu samej muzyki, przejdźmy do tekstów. PRAWDZIWE dobre teksty zmuszają do refleksji, do przemyśleń danych tematów samodzielnie. Nie dają na tacy tego co chcesz usłyszeć, tylko zmuszają do myślenia. .

A z tym już zdecydowanie nie :-)

A co z HH? Powtarzane sample z populistycznymi hasełkami, bez żadnej wartości. No jedyne wartości to deprawowanie młodzieży, jak to ktoś napisał na formum wylęgarnia kryminalistów i pseudo gangsterski.

Mimo wszystko to właśnie jest alternatywa i próba myślenia i wyrwania się z jakieś rzeczywistości. Niedawno jednym z bardzo fajnych i pozytywnych zaskoczeń był występ w Must be the music:

http://www.youtube.com/watch?v=Gwb1ZhTsIbQ

Choć sporo tekstów przypomina lube rozkoszowanie i samozadręczanie się tym co negatywne...

Edited by Jozku

Guest Bake   
Guest Bake

Tekst.... no na pewno poziom większy niż w zwykłym hh, byle kto tego nie napisał, ale nie wyadaje CI się że pod publiczkę strasznie?

Falkhor    63

A czy Metallica po 1991 roku miała jakieś ultra wybitne teksty?

A Guns'N'Roses? Wydali płyty, który nikt nie słucha.

Czy hiphop... polski rap... Czy to może być ambitne? RZADKO, ale wg mnie zdarzają się teksty, które COŚ znaczą.

Bake - Pod publiczkę... to koronnym przykładem jest Metallica. Zespół, który zarobił najwięcej kasy po tym, jak przestał tworzyć kawałki na miarę Unforgiven. Możesz też poszukać historii zespołu Greatful Dead - DOPIERO po rozwiązaniu zespołu i uderzeniu w rytmy komercji ekipa grająca zaczęła zarabiać.

Żeby nie było strasznie kolorowo - joł jołów jest pełno. Ale od groma jest też pasztetu metalowego, rockowego i popowego.

Grammatik, Kaliber44... a nawet totalna skrajność jak Słoniu i Mixer. Sample samplami, ale niektóre teksty są miażdżące.

Guest Bake   
Guest Bake

Falk, co do Metallica. Nie jestem wielkim fanem, ba znam tylko niektóre kawałki ale....

nie ma nawet CO porównywać do hip hopu, Meta jaka jest to jest ale poziom reprezentuje, ma miliony fanów na całym świecie. Nie znam tekstów za bardzo nie moge się wypowiedzieć, nie ma tutaj fanów Mety?

A że meta pod publike?> Nie - Meta jest komercyjna - oczywiste - ale ten twór wyżej to typowe zagranie typu - ojoeju jakie mamy ciężkie życie i jakie smutne miny robimy wyślijcie sms. A że słowa jakieś normalniejsze - postarali się. Ale dalej to nei ejst śpiew, to nie jest muzyka.

A że komercja, kolejny argument joł jołków chcących w jakiś sposób wywyższyć joł jołowanie do miary sztuki. Że underground niszowe joł jołki - żałość.

Co do gunsów - hmmm, Największe hity znam, ZASŁUCHUJĘ się poprzednią płytą Slasha i uważam ją za ŚWIETNĄ, wydał ostatnio nową płytę ale jeszcze nie kupiłem. I co na tej płycie(poprzedniej), można mówić że Slash gra średnio, że powiela w kółko podobne frazy itp, ale brzmi to swietnie, melodyczne, solówki porywające, ma gość talent.

Pasztety metalowe są, na podobnej zasadzie jak joł jołki, kupi taki gitare nauczy się kilku power chordów i kaleczyć solówkę z Mety i już jest tru gitarzysta, artysta. Ale trzeba przyznać - żeby nauczyć się solówki z Mety nawet kaleczyć trzeba więcej wysiłku niż zedrzeć sampel i pojołjołować. Do tego potrzeba tylko net komp internet.

Ale zobaczycie - joł jołowanie się skończy jak się skończyło techno, bo to tylko moda, styl bycia dla niektórych chcących się jakoś wyróżnić ubiorem i zachowaniem bo niczym innym nie umieją.

Nic nie zrobię że tak myślę, starałem się intensywnie jakoś siebie przekonać że to nie jest złe, serio nie dam rady.

Falkhor    63

Pośród kichy i tandety znajdą się perły - nie ma znaczenia rodzaj muzyki. A świetna gra na gitarze - na harfie, skrzypcach czy cymbałach też trzeba umieć grać. To tak, jakby się kłócić o to, czy droższa siekiera porąbie za nas drewno lepiej niż gorzej. Nawet w rapie trzeba mieć dobry głos, pomysł na sample (no ale przecież są nie tylko sample wszędzie - to tak, jakby powiedzieć, że facet na perkusji co sekundę uderza w bęben :P :P ).

Hip hop można nazwać muzyką i można go słuchać dla tekstów - grozi to jednak sporym przebieraniem zalewu żenującej tandety.

Jaka jest w tym prawidłowość - że tak, jak Gunsi czy Metallica czy Scorpions, AC/DC... łatwo jest wymienić najlepszych. Bo jest ich MAŁO. I to sprawdzi się we wszystkim.

Falkhor    63

Bake - Co tak wygląda? Znalazłeś jedno nagrania idealnie i w pełni oddające polski rap? Mnie to nawet nie chce się wrzucać (by nie podnosić im oglądalności) filmików całej mizerii nieudaczników uważających się za 'obiecującego gitarzystę/perkusistę/wokalistę'.

Można popatrzeć na (niektóre nagrania zawierają wulgaryzmy):

[media=]

Jeżeli mówimy o takim hiphopie, który ma ciekawy tekst i dość ciekawą muzykę (nawet elektroniczną) - to ja lubię co jakiś czas takiego posłuchać.

Guest Bake   
Guest Bake

Posłucham potem, piszesz o

Mnie to nawet nie chce się wrzucać (by nie podnosić im oglądalności) filmików całej mizerii nieudaczników uważających się za 'obiecującego gitarzystę/perkusistę/wokalistę'.

ale CI ludzie się starają, pracują uczą się instrumentu.

A joł jołek? programu audio?

nakład pracy bez porównania, mi osobiście nie chce się słuchać czegoś robionego na odp