Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Guest

hip hop

Recommended Posts

Falkhor    63

Praca, praca, praca... nauka. To najpierw joł jołek, a potem gwiazda rapu.

Najpierw głupawka elektryczna z żenującym wokalem, potem twardziel sceny rocka.

Rockerów traktujesz pobłażliwie, ale raperom od razu stawiasz warunek urodzenia się genialnymi wirtuozami?

B)

Guest Bake   
Guest Bake

No właśnie jak joł jołek czy raper moze być wirtuoezem? wirtuozem czego? Dobra może mieć talent do układania rymowanych tekstów.

Obserwuję ten temat od początku. I zarówno Bake jak i 'druga strona' dyskusji przesadzacie. Słuchajcie sobie czego chcecie, wyraźcie na ten temat swoją opinię, ale nie starajcie się na siłę kogoś zmieniać, bo to i tak się nie uda. Sam ogólnie nie znoszę hiphopowej muzyki, natomiast znalazłem kilka kawałków, które naprawdę trawię i rozumiem, czasami mam nawet ciarki na plecach słuchając ich. To jakieś wyjątki, naprawdę nigdy nie myślałem, że coś takiego napiszę, ale jest parę perełek.

Co dziwne - wśród 'hiphopowych znajomych' zauważyłem to, że w hiphopie nie słucha się tego co nawet jeśli stare, to dobre. Słucha sie tego, co akurat wyszło ostatnio. Dziwna sprawa, w 'mojej' muzyce' cały czas wraca się do starych numerów, które powstały 20, 30, 40 lat temu ale nadal są dobre. Bo są ponadczasowe... to jest magia, to jest właśnie magia.

Ja uważam, że ten spór jest bezsensu, każdy słucha tego co lubi i nie ma po co udowadniać co lepsze. Często jest tak, że nie lubi się rzeczy, których się nie rozumie. Tez kiedyś nie lubiłam hh, ale jakoś sie przekonałam, oczywiste jest to, że nie słucham wszystkiego z tego gatunku, bo niektórych się nie da, ale w każdym rodzaju muzyki tak jest.