Jump to content
Sign in to follow this  
Falkhor

30.07.2007 Zatrzymano złodziei rowerów

Recommended Posts

Falkhor    63
Niedługo trwały poszukiwania sprawców kradzieży roweru w Głuchowie. Dwaj mężczyźni zostali zatrzymani, rower natomiast wrócił do właściciela.

 

W ostatnią sobotę nastolatek z Głuchowa podjechał rowerem górskim KROSS do pobliskiego sklepu. Zostawił pojazd oparty o ścianę i sam wszedł po zakupy. Zauważyli to dwaj mężczyźni, którzy takiej „okazji” nie zwykli marnować. Zabrali rower i udali się do Łańcuta, oferując jego sprzedaż przygodnie napotkanym ludziom, oczywiście po okazyjnej cenie. W końcu znaleźli nabywcę, ale jednym z potencjalnych kupców okazał się znajomy właściciela roweru, który rozpoznał pojazd.

 

Kwestią czasu stało się ujęcie sprawców, 49 – latka z Łańcuta i 27 – letniego mężczyzny z Kosiny, którzy zostali zatrzymani i osadzeni w Policyjnej Izbie Zatrzymań w Rzeszowie. Rower oczywiście został zwrócony właścicielowi.

 

Kwestia ich winy i kary zajmie się sąd, zwłaszcza, że to nie ich pierwszy tego typu postępek.

 

Odpowiedzialność poniesie także nabywca pojazdu, skuszony okazyjną ceną. Policja ostrzega przed kupowaniem przedmiotów z niewiadomego źródła, zwłaszcza po okazyjnej cenie. Kupując rzecz pochodzącą z kradzieży, nawet nie wiedząc o tym, narażamy się na odpowiedzialność karną. Kodeks karny przewiduje karę nawet 5 lat pozbawienia wolności za taki czyn.

Źródło - KPP Łańcut

 

Uffff... Ja osobiście często zostawiam rower pod sklepem, ale jak ktoś był ze mną na zakupach albo wogóle na mieście to wie, że zapinam go zawsze do jakiegoś słupa czy wogóle czegokolwiek, aby zniechęcić potencjalnego rabusia.

 

Cieszę się, że policja szybko ujęłą zbirów, chcoiaż przyznam, że natychmiastowa próba sprzedaży roweru napotykanym osobom do najinteligentniejszych zachowań nei należy...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Qmar    0
Kupując rzecz pochodzącą z kradzieży, nawet nie wiedząc o tym, narażamy się na odpowiedzialność karną. Kodeks karny przewiduje karę nawet 5 lat pozbawienia wolności za taki czyn.
to prawo jest bezsensu ?!

 

przyznam, że natychmiastowa próba sprzedaży roweru napotykanym osobom do najinteligentniejszych zachowań nei należy...
racja mogli poczekac z miesiac ;) ale chyba na piwo chcieli :D swoja droga w 2 na jednym rowerze szybko sie przemiescili do Łańcuta :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Falkhor    63

Qmar, NARAŻAMY SIĘ. Nie oznacza to, że za każdym razem zostaniesz ukarany. W końcu niekiedy da się udodownić, czy ktoś wiecział o kradzieży, czy nie.

 

Ja na rowerku wiozłem kiedyś Ziomalkę i powiem, że nie jest to takie trudne, jak się działa zespołowo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×