Jump to content
Sign in to follow this  
Falkhor

TVN Religia vs TV TRWAM

Recommended Posts

Falkhor    63
Program ten wzbogaci ofertę "n" - satelitarnej platformy cyfrowej koncernu ITI. - Kanał będzie dostępny w bezpłatnym pakiecie - zapowiada Maciej Sojka, prezes ITI Neovision odpowiadającej za platformę "n".

 

TVN Religia przygotowuje zespół kilkunastu osób, kierowany przez ks. Kazimierza Sowę i publicystę Szymona Hołownię. Początkowo będzie nadawany 16 godzin dziennie, później przez całą dobę. Wybrano już nazwę kanału i jego logo, które mają zostać ujawnione w najbliższych dniach.

 

Twórcy nowego kanału nie mówią wprost o konkurowaniu z ojcem Tadeuszem Rydzykiem. Ale chcą robić telewizję różniącą się od Trwam.

Źródło - Wiadomości.o2.pl [KLIK]

 

jeżeli ktoś ma kabłowkę albo 'cyfrówkę', Nkę, itp. - to wie, że 'na zachodzie' sporo jest kanałów religijnych. Nie tylko z rozpalonymi przemówieniami pastorów, kraje bliskowschodnie i dalekowschodnie nie zostają w tyle (chociaz kulturowo są znacznie przed). Czy jest wogóle coś takiego jak telewizja religijna?

 

Jest. A to dlatego, że TV to medium takie jak papier i radio. Papier - od 'Niedzieli' do powazniejszego Tygodnika Powszechnego do wszystkim znanej stacji Radio Maryja. Na polskim rynku TV Trwam zapełniło nisze i dłuuugo w niej siedziało osamotnione. Teraz się to zmieni.

 

Telewizyjną niszę duchową uzupełni oferta TVN. Póki co robocza nazwa to TVN Religia. Może się zmieni, ale to nie jest najciekawsze. Ciekawi to, że... to stacja prywatna, komercyjna, kapitalistyczna, marketingowa, agresywna i obeznana z najnowocześniejszymi metodami walki na RYNKU. Daaaawno dawno temu kupowąło się odpusty. Czy teraz wykupienie pakietu z TVN R będzie nas zbliżało do Pana Boga? Bo NIE MA powiedziane, czy będzie to stacja o bogu katolików czy innych. A moze coś uniwersalnego? W końcu w USA 'God bless the America' nie odnosi się do konkretnego BOGA.

 

Jak to będzie wyglądać u nas?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Padlinka    0

ja podejzewam ze tvn chce sie poprostu odegrac na trwam'ie . mysle ze znajdzie sluchaczy ale podejzewam tez ze bedzie wileka buba :D

pomysl dobry , dlaczego rydzyk ma monopolizowac kosciol w mediach ?!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Joy_ride    4

TVN Religia :hihi:

 

już widzę te reklamy Telezakupy MANGO :lol-above:

 

będzie nadawana np. Pasja a reklamy będą co 10 minut żeby babcie zawału nie dostały przed tv :D

 

wszystkie te telewizje o du*e rozbić

 

jak TVP to cenzura straszna, jakość obrazu do du*y i stare filmy puszczają :(

 

jak komercja to reklamy, reklamy i jeszcze raz reklamy, ale za to jakość obrazu i dźwięku dobra

Share this post


Link to post
Share on other sites
Padlinka    0

ej ej Joy_ride przeciez sa ludzie ktorzy cenia sobie takie kanaly i lubia cos takiego ogladac . przeciez starszy czlowiek nie bedzie ogladal mtv czy extreme sport . jezeli nie zrobia z tego 'barachla' to moze to byc dobrym pomyslem

Share this post


Link to post
Share on other sites
Falkhor    63

Hmmm... ja tam sądze, że na pewno warto poczekac i zapoznać się z tym programem. nawet dla mnie, laika conieco - istnieje trochę ciekawych filmów religijnych... a może na tej stacji będa programy o różnych religiach świata?

Share this post


Link to post
Share on other sites
ziomalka    0
a może na tej stacji będa programy o różnych religiach świata?

 

Nie ukrywam, że to byłoby jak dla mnie bardzo interesujące i godne zgłębienia się - dlatego tez popieram Falka - poczekajmy na ofertę tejże tv i wtedy przekonamy się, czy jest ona godna polecenia i zwrócenia nań większej uwagi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Bake   
Guest Bake

kto to będzie oglądał... TV trwam ma duży plus - jest reklamowana w jedynym słusznym radiu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×