Jump to content
Sign in to follow this  
Totti

Mafia z Rakszawy !!!

Recommended Posts

Totti    0

Jednej nocy napadli przynajmniej dziesięć osób. W ciągu kilkunastu godzin zostali ustaleni, a trzech spośród nich następną noc spędziło już za kratami.

Wyglądało to jak w filmie kryminalnym w telewizji. Zamaskowani napastnicy, odludne miejsce, groźby, krzyki, uderzenia, kopanie nogami, gaz obezwładniający. Z takimi „przeżyciami” zetknęło się przynajmniej dziesięć osób w kilku miejscowościach naszego powiatu w nocy z 11 na 12 sierpnia. Napastnicy, którzy w tak brutalny sposób traktowali przygodnie napotkane ofiary, zabierali im następnie wszystkie znalezione przy nich przedmioty, które według nich miały jakąś wartość. Były to telefony komórkowe, plecak, pasek od spodni, zapalniczki.

Podjęte przez policjantów czynności pozwoliły na szybkie ustalenie tożsamości sprawców, a trzech spośród nich zostało zatrzymanych. Byli to młodzi mężczyźni, w wieku 16, 19 i 22 lat, wszyscy zamieszkali w Rakszawie. Postanowieniem Sądu Rejonowego zostali tymczasowo aresztowani, natomiast nieletniego zatrzymano w Schronisku dla Nieletnich.

Podczas przeszukań ujawniono kominiarki, w których „występowali” podczas napadów, kij drewniany, tzw. „bejsbol”, którym bili napadniętych. Wszystkie te rzeczy zostały zabezpieczone.

Ponadto jeden ze sprawców wskazał źródło, gdzie zaopatrywał się w marihuanę. Dzięki temu ujawniono uprawę konopi indyjskich. Zabezpieczono kilka dorodnych krzewów, z których mieszkaniec Rakszawy produkował środki odurzające. Rzecz jasna odpowie za to przed sądem.

W trakcie śledztwa, prowadzonego pod nadzorem miejscowej Prokuratury Rejonowej, ustalono, że zatrzymani sprawcy mają „na koncie” więcej podobnych zdarzeń, m.in.:

? Na przełomie kwietnia i maja br. w nocy w Rzeszowie na osiedlu Baranówka przy użyciu gumowej pałki napadli na młodego mężczyznę, zabierając mu telefon komórkowy;

? W czerwcu br. w Raniżowie przy pomocy gazu obezwładniającego usiłowali okraść nn. Mężczyznę, któremu jednak udało się uciec;

? W nocy z 17 na 18 czerwca w Krzeczowicach pobili i skopali kolejnego mężczyznę, zabierając mu telefon komórkowy.

Podobnego czynu dopuścili się jeszcze w Leżajsku, a prowadzone śledztwo wykaże, czy mają na sumieniu jeszcze więcej takich czynów. Być może część z nich nie została zgłoszona przez pokrzywdzonych.

Policja poszukuje pozostałych sprawców, a po szczegółowym wyjaśnieniu wszystkich „dokonań” trafią oni na ławę oskarżonych.

zródło KPP Łańcut

Jestem w szoku ........pozamykac i nie wypuszczac do cywilizowanego swiata !!!

Joy_ride    4

jojojojjjojj :) ładnie narozrabiali

kosa się w kieszeni otwiera po przeczytaniu tego tekstu :|

w wieku 16, 19 i 22 lat

proponuję po 10 lat odsiadki! dla każdego!

Kiwi    0

A zna ktos tych kolesi? Bo ja probowalam sie dowiedziec kto to ale jak na razie nikt nie wie. Zreszta ja jestem do tylu bo dopiero dzisiaj sie o tym dowiedzialam. Ale to przez brak czasu na neta

Falkhor    63

Heh :/ Niewesoło... jak jednak widzę - policja znowu zachowałą czujność. Moze dlatego, że co jakiś czas w Rakszawie wydarzają sie różne rzeczy :/

Prot    0
Rakszawa-uwierzcie mi-w przypadku tej miejscowości to NIC DZIWNEGO....

a co zbutowali cię za wygląd?? :hihi:

no bez przesady, wszędzie są wyjątki... ja znam wielu z Łańcuta którzy mają więcej na sumieniu... to nie wina miejscowości tylko towarzystwa w jakim się przebywa.

SunShine    0

Eh no bynajmniej sami kryminalisci tu nie mieszkają, to stosunkowo duża miejscowość, w miare rozwinięta i zdarzaja się (co prawdla liczne) ewenementy. A może mamy lepszą wykrywalność :o ja naszczęście żadnego kryminalisty jeszcze nie spotkałam :( ale dobrze że z domu nie wychodze :D

Ekolog dlaczego w przypadku tej miejscowości to nic dziwnego? :/ mnie to dziwi :)

Falkhor    63

To co stało się w Rakszawie mogłoby się przecież spokojnie wydarzyć w łańcucie, prawda? Dlatego trzeba zauważyc, że faktycznie policja jest zaskakująco skuteczna. ALBO o tym, co dzieje się w Łańcucie to nei dowiadujemy się za szybko...

psycho66    0

Oj ludzie.. a ja wiem dokladnie o kogo chodzi :lmao: No i oczywiscie kogo jeszcze policja poszukuje :lol-sweat: A poszukuje 2 osobników :P

PS. 10 lat nie dostana :letssin: jak na moje oko 3/4 ale napewno nie w zawieszeniu, na to nie mają co liczyc =D

pozdrawiam

Falkhor    63

psycho66, Skoro tak mówisz, to może faktycznie ich znasz... W końcu grupka o takim temperamencie mogła miec już na koncie jakieś wybryki, a recydywa nie jest mile przez sąd widziana. Może i dostaną mniej, ważne - żeby to na nich jakoś wpłynęło i na drugi raz 50 razy pomysleli, zanim znowu coś takiego zrobią :/

psycho66    0

Falkhor powiem Ci tak.. to nie ich pierwszy rozbój i znając ich nie ostatni. Ten co ma 19 lat juz wiele przezyl ale niczego sie nie nauczyl :/ szkoda na nich slow.. :/

piotr    0

takie biedaki by nie napadały,wolał by póść zarobić niż sie tak zabawiać to byli z bgatych rodzin z tego co mi wiadomo

Falkhor    63

piotr, Biedni tez napadają. BO nie widzą innych możliwości. Bogaci napadają - bo nie widzą innych możliwości, ale rozrywki :/

Gothka =), Póki jeszcze są to własne błędy, które łamią 'swoje' nogi, to pikuś.

Gothka =)    0

Falkhor, moje źródła potwierdzają słowa piotra, oni pochodzą z dobrych szanowanych i zamożnych rodzin. Z braku rozrywki i z nadmiaru głupoty, a może dla adrenaliny stało się to, co się stało. W każdym razie nie z braku pieniędzy.