Jump to content
Sign in to follow this  
Falkhor

29.08.2007 Ukradziony koń pojechał pod Tarnów...

Recommended Posts

Falkhor    63
Koń skradziony w Rogóżnie odnalazł się pod Tarnowem. Policjanci przekażą odzyskanego czworonoga właścicielce.

 

Uwagę podróżni jadących drogą E-40 pomiędzy Łańcutem i Przeworskiem przyciąga charakterystyczny punkt gastronomiczny, gdzie dodatkowo można zaopatrzyć w wiejski chleb. Ozdobą tego punktu był koń, wykonany z drewna, naturalnej wielkości. Taki właśnie czworonóg skusił przejeżdżającego kierowcę Peugeota Boxera, który wraz z jadącymi z nim mężczyznami, załadował go do samochodu i zabrał do domu pod Tarnowem. Właścicielka wyceniła wartość ozdoby na 500 zł.

 

Policjanci poszli tropem konia, odnaleźli go i zwrócą właścicielce z Łańcuta.

 

Widzowie westernów zapewne doskonale pamiętają, co w realiach Dzikiego Zachodu czekało koniokrada. W naszych realiach prawnych czeka go dochodzenia i rozprawa sądowa za kradzież.

Źródło - KPP Łańcut

 

W pierwszej chwili myślałem, że idzie o prawdziwego konia, ale okazało się, że chodzi o trochę innego :P Ciekaw jestem, jak odnaleziono tego konia... numery rejestracyjne ktoś zapamiętał? Fuks, że się odnalazło ;P PS. Z drugiej strony ukryć konia... w samochodzie... :o:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gothka =)    0

Tez myślałam, że chodzi o prawdziwego konia, ale prawdziwego to nie tak łatwo ani ukraść, ani zapakować do samochodu :) Do przewozu koni służą specjalne przyczepy, do których oczywiście nie każdy koń chce wejść i czasem nieźle trzeba się namęczyć.

Drewniany koń nie protestował jak go zabierali, ale jak się zmieścił? :) Przecież był naturalnej wielkości :sweet: Chyba, że to kucyk był... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Falkhor    63

Gothka =), O ile mnie pamięć nie myli, to nie był tak niski jak kucyk, ale gabarytowo na dorodnego rumaka tez nie pretendował. Fakt jednak - po co to kraśc było? :) Ciekawe, czy kradzieje byli tak do końca trzeźwi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gothka =)    0
Fakt jednak - po co to kraśc było? :)

Cóż, niektórzy lubią sobie takie rzeźby w ogrodach stawiać. Niedaleko mnie jest taki mały ogród zaraz przy drodze, ale jest tam jeleń, sarna, sowa na drzewie i inne leśne zwierzęta, a stopą nie ma gdzie stanąć :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
siss    0
Ciekaw jestem, jak odnaleziono tego konia... numery rejestracyjne ktoś zapamiętał?

Podobno koń dzwonił z płaczem do właścicielki =D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×